reklama
CNN Prima News Ján Kuciak

Ján Kuciak

Výpis příspěvků ke štítku „Ján Kuciak“

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

15. června 2021 08:01

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

KOMENTÁŘ: Matovič pohřbívá naděje Slováků. Ujmou se Fico a Pellegrini opět moci?

15. března 2021 19:54

Hádky, nadávky a chaos. To celé na pozadí největší pandemie za posledních sto let. Tak by se dalo shrnout již zhruba rok trvající působení kabinetu slovenského premiéra Igora Matoviče. Politikovi, kterého do čela země vynesl vzdor Slováků po vraždě novináře Jána Kuciaka, nyní hrozí rozpad jeho křehké vlády. A nejen to. Pohřbít totiž může také svoji kariéru a především naděje Slováků, kteří doufali v očistu politické scény. Matovičovo selhání může vést ke comebacku jeho politických rivalů – Roberta Fica a Petera Pellegriniho.

Policejní exprezident Lučanský mohl žít, zapracovala však ztracená čest, míní novinář

13. ledna 2021 17:13

Sebevražda bývalého slovenského policejního prezidenta Milana Lučanského ve vazební cele spustila v zemi lavinu konspirací. Dohnalo ho svědomí nebo mafie? Podle hosta Anny Kadavé v pořadu Interview CNN Prima NEWS Marka Vagoviče, investigativního novináře deníku Aktuality.sk, dohnaly Lučanského svědomí, čest a hrdost. „Zřejmě si dal všechny okolnosti dohromady a nenašel jiné východisko,“ míní Vagovič.

Jak zemřel bývalý prezident slovenské policie? Vdova zpochybňuje sebevraždu

4. ledna 2021 19:08

Nedávná smrt bývalého prezidenta slovenské policie Milana Lučanského za zdmi věznice je v zemi našich východních sousedů jedním z hlavních témat posledních dní. Správa věznic i ministryně spravedlnosti Mária Kolíková oznámily, že exšéf policie, který byl ve vězení kvůli obvinění z korupce, zemřel den po svém pokusu o sebevraždu. Ne každý však tuto verzi přijímá. Objevují se názory, že Lučanský mohl být ve věznici zavražděn.

Kočner o vraždě Kuciaka dopředu nevěděl, píše se v rozsudku. Soudci se báli omylu

6. října 2020 22:23

Soud ve slovenském Pezinku zveřejnil písemný rozsudek v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vyplývá z něj, že podnikatele Mariana Kočnera i jeho spolupracovnici Alenu Zsuzsovou osvobodil především kvůli obavě z justičního omylu. Svědectví Zoltána Andruskóa ani Petera Tótha, kteří vypovídali proti Kočnerovi, nepovažoval za dostatečné. Nepodařilo se navíc prokázat, že by Kočner o plánu zabít Kuciaka vůbec věděl.

reklama