CNN Prima News Ján Kuciak

Ján Kuciak

Výpis příspěvků ke štítku „Ján Kuciak“

KOMENTÁŘ: Slovenská vláda beznaděje. Matovič promrhal šanci a umetl cestu zpět Ficovi

5. září 2022 22:49

Tragikomedie v přímém přenosu. Slovenská vláda se znovu rozpadá a opět je u toho duo Richard Sulík a Igor Matovič. Dvojice nesmiřitelných rivalů si očividně neuvědomuje, že svým rozchodem nejen, že promarnila naděje Slováků, kteří po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové volali po změně poměrů v zemi, ale hlavně tím umetli cestičku zpět k moci kontroverznímu expremiérovi Robertu Ficovi. Ten znovu nabral na síle a teď se vrací. A s sebou táhne i krajní pravici – své nové spojence.

Slovenský exprezident Kiska čelí obžalobě za daňový podvod. Souvisí s jeho kandidaturou

13. dubna 2022 09:24
Aktualizováno

Slovenská prokuratura podala obžalobu na exprezidenta Andreje Kisku v daňové kauze jeho rodinné firmy KTAG, jejímž jednatelem byl Kiska před zvolením hlavou státu. Spolu s bývalým prezidentem čelí obžalobě také další jednatel firmy Eduard Kučkovský, vyplývá ze středečního oznámení prokuratury. Obhajoba ohlásila právní kroky proti obžalobě a vyjádřila přesvědčení, že spravedlnost zvítězí.

Jizvy slovenské společnosti. Bratislava odhalila památník věnovaný Kuciakovi a Kušnírové

22. února 2022 11:56

V pondělí 21. února to byly přesně čtyři roky od chvíle, kdy vyhasly rukou nájemného vraha životy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vrah a další dva odsouzení v této kauze si odpykávají dlouholeté tresty, otazník ale stále visí nad jménem objednavatele či objednavatelů likvidace investigativního novináře. U příležitosti výročí byl v Bratislavě odhalen památník zavražděných.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

26. ledna 2022 17:50

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

Zvrácený svět královny Instagramu. Plačková na zatčení kvůli drogám ještě vydělala

4. října 2021 15:19

Ačkoliv královna slovenského Instagramu Zuzana Strausz Plačková se svým manželem Reném čelí obvinění z drogové činnosti, jsou stíháni na svobodě. Toho náležitě využívají. Společně se stěhují do vlastního domu a pořídili si domácí mazlíčka – prasátko Tinky. Mnozí by si pomysleli, že jí kauza v kariéře ublíží, ale opak je pravdou. Plačková zažívá nejlepší období.

Královně Instagramu Plačkové hrozí za obchod s drogami doživotí. Policie má odposlechy

29. září 2021 13:59

Slovenské královně Instagramu hrozí doživotní trest. Informovala o tom TV Markíza. Zuzanu Plačkovou spolu s jejím manželem Reném Strauszem zadrželi kriminalisté v jejich domě při pondělní razii. Nyní pár čelí obvinění z účasti v organizované zločinecké skupině, která obchodovala s drogami. Plačková obvinění popírá. Manželé si najali úspěšného slovenského advokáta Martina Pohoveje, který je mimo jiné známý z kauzy odsouzeného Mariana Kočnera.

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

15. června 2021 08:01

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.