CNN Prima News Marian Kočner

Marian Kočner

Výpis příspěvků ke štítku „Marian Kočner“

KOMENTÁŘ: Osvobození Kočnera je šok. V kauze Kuciak vyhrál soudní bitvu, válka ale nekončí

19. května 2023 19:21

Šok. Jiné slovo, jak vystihnout páteční dění na Specializovaném trestním soudu ve slovenském Pezinku, mě nenapadá. V kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové sice padly nové tresty, ale nejvíce sledovaná postava celého procesu – Marian Kočner – odešla od soudu s osvobozujícím verdiktem. Justice konstatovala, že rozhodnutí není ani tak o „nevině, jako o nedostatku jasných důkazů“. Protože ale téměř jistě dojde na odvolání, kauza Kuciak u konce ani zdaleka není.

Kuciakův otec: O Jankovi se šíří konspirační teorie. Chtějí ho zdiskreditovat, tuším kdo

3. března 2023 20:24

Na sociálních sítích se šíří konspirační teorie, podle kterých Ján Kuciak spolupracoval s tajnými službami. „Je to snaha zdiskreditovat jeho investigativní práci i celou nájemnou vraždu. Asi tuším, kdo za tím je,“ říká otec zastřeleného žurnalisty Jozef Kuciak (67), který u příležitosti pátého výročí synova pohřbu (3. března 2018) poskytl redakci CNN Prima NEWS obsáhlý rozhovor. O bolesti v srdci, snech, ale i o blížících se předčasných volbách na Slovensku, Robertu Ficovi a válce na Ukrajině.

REPORTÁŽ: Pět let od pohřbu Kuciaka. Je ho škoda, ale do všeho moc vrtal, vzpomínají sousedé

3. března 2023 07:31

Litují, že zemřel tak mladý. Chválí, jaký to býval hodný kluk, když ale mají promluvit o jeho novinářské práci, kvůli které byl zastřelen, spíše mlčí. Sousedé investigativního novináře Jána Kuciaka ze slovenské obce Štiavnik mají často pocit, že Janko zašel v roli žurnalisty moc daleko. „Lepší je být ticho, do ničeho se nemontovat,“ myslí si třeba 56letá Hanka Ďuriková.

Detaily podezřelé smrti slovenského generálmajora: Svázané ruce i muž blízký Kočnerovi

26. ledna 2022 17:50

Smrt Petera Bučky, bývalého šéfa slovenského vojenského zpravodajství, začala vyšetřovat Národní kriminální agentura (NAKA) jako úkladnou vraždu. Slovenskými médii totiž prolétla informace, že měl svázané ruce. Tamější ministr obrany navíc naznačil, že by za případem mohl stát muž blízký Marianu Kočnerovi a straně SMER. Co přesně se stalo? A kdo Peter Bučka vlastně byl?

Kauza Kuciak znovu u soudu. Žalobce má nové důkazy proti osvobozenému Kočnerovi

15. června 2021 08:01

Slovenský nejvyšší soud v úterý projedná odvolání proti verdiktu nižšího soudu, který ve tři roky starém případu vraždy novináře Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové loni osvobodil dva obžalované a uznal vinným žalovaného vrahova pomocníka. Další dva muži, včetně vraha zmíněné dvojice Miroslava Marčeka, dříve přiznali vinu a byli v samostatných procesech pravomocně potrestáni dlouholetým vězením.

Kočner o vraždě Kuciaka dopředu nevěděl, píše se v rozsudku. Soudci se báli omylu

6. října 2020 22:23

Soud ve slovenském Pezinku zveřejnil písemný rozsudek v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové. Vyplývá z něj, že podnikatele Mariana Kočnera i jeho spolupracovnici Alenu Zsuzsovou osvobodil především kvůli obavě z justičního omylu. Svědectví Zoltána Andruskóa ani Petera Tótha, kteří vypovídali proti Kočnerovi, nepovažoval za dostatečné. Nepodařilo se navíc prokázat, že by Kočner o plánu zabít Kuciaka vůbec věděl.

Zsuzsová z kauzy Kuciak je opět ve vazbě. Kvůli přípravě tří nedokonaných vražd

5. září 2020 14:53

Slovenku Alenu Zsuzsovou, kterou ve čtvrtek slovenský soud zprostil obžaloby ze zprostředkování vraždy novináře Jána Kuciaka, jiný soudce podle médií poslal opět do vazby, ale v jiném případu. Zsuzsová v něm čelí obvinění z účasti na přípravě tří nedokonaných vražd. Obžalována je také z podílu na vraždě jednoho regionálního politika. Zsuzsová podala proti vazebnímu stíhání stížnost, na rozhodnutí slovenského nejvyššího soudu ale bude čekat ve vazbě.

Německý deník označil Slovensko za mafiánský stát. Není to pravda, brání se Čaputová

4. září 2020 15:25

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová se neztotožňuje s tvrzením německého deníku Die Welt, který kvůli osvobození kontroverzního podnikatele Mariana Kočnera v kauze vraždy novináře Jána Kuciaka nazval Slovensko mafiánským státem. Čtvrteční verdikt soudu je podle Čaputové jiný, než lidé na Slovensku očekávali, je však třeba ho respektovat.