Obří socha gorily Harambe upozorňuje na prohnilost Facebooku. Byla i na Wall Street

Aktivisté ze skupiny The Sapien Tribe putují Amerikou a před sídla velkých korporací umísťují obří bronzovou sochu gorily Harambe, čímž chtějí upozornit na to, že globální společnosti zapomínají na problémy běžných občanů.

Z gorily Harambe se stal symbol týrání zvířat, lidské sobeckosti, ale i vzácnosti lidského života. Zvíře zastřelili v roce 2016 zaměstnanci zoo v Cincinnati poté, co se do výběhu dostalo tříleté dítě. Podle kritiků zásahu se dala celá situace vyřešit mírumilovně.

Teď motiv Harambeho smrti využila aktivistická skupina The Sapien Tribe, která se na Twitteru profiluje jako „světově první digitální národ“. Skupina má k dispozici obří bronzovou sochu gorily, kterou v minulém týdnu aktivisté dovezli ke stejně barevné ikonické soše býka na Wall Street. V tomto týdnu se pak socha gorily přesunula na pár chvil k velitelství Facebooku.

„Naší snahou je ukázat, že dominantní mocenské struktury v čele s finančními institucemi jako Wall Street a technologickými giganty jako Facebook se naprosto oprostily od potřeb běžných lidí,“ uvedla skupina The Sapien Tribe na své tiskové konferenci.

Když vezli aktivisté sochu na Wall Street, kolem tamní sochy býka vyskládali banány. Žlutým ovocem obklopili i logo Facebooku při mírumilovném nájezdu na hlavní kanceláře v Kalifornii, píše CNN.

Deset tisíc banánů posléze organizace věnovala americkým potravinovým bankám. Protesty se konaly za dozoru úřadů, k žádnému násilí během akce nedošlo.

Tagy: