reklama

Obří socha gorily Harambe upozorňuje na prohnilost Facebooku. Byla i na Wall Street

Aktivisté ze skupiny The Sapien Tribe putují Amerikou a před sídla velkých korporací umísťují obří bronzovou sochu gorily Harambe, čímž chtějí upozornit na to, že globální společnosti zapomínají na problémy běžných občanů.

reklama

Z gorily Harambe se stal symbol týrání zvířat, lidské sobeckosti, ale i vzácnosti lidského života. Zvíře zastřelili v roce 2016 zaměstnanci zoo v Cincinnati poté, co se do výběhu dostalo tříleté dítě. Podle kritiků zásahu se dala celá situace vyřešit mírumilovně.

Teď motiv Harambeho smrti využila aktivistická skupina The Sapien Tribe, která se na Twitteru profiluje jako „světově první digitální národ“. Skupina má k dispozici obří bronzovou sochu gorily, kterou v minulém týdnu aktivisté dovezli ke stejně barevné ikonické soše býka na Wall Street. V tomto týdnu se pak socha gorily přesunula na pár chvil k velitelství Facebooku.

„Naší snahou je ukázat, že dominantní mocenské struktury v čele s finančními institucemi jako Wall Street a technologickými giganty jako Facebook se naprosto oprostily od potřeb běžných lidí,“ uvedla skupina The Sapien Tribe na své tiskové konferenci.

Když vezli aktivisté sochu na Wall Street, kolem tamní sochy býka vyskládali banány. Žlutým ovocem obklopili i logo Facebooku při mírumilovném nájezdu na hlavní kanceláře v Kalifornii, píše CNN.

Deset tisíc banánů posléze organizace věnovala americkým potravinovým bankám. Protesty se konaly za dozoru úřadů, k žádnému násilí během akce nedošlo.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jak postavit dům: Můj sen o bydlení aneb pořád je ještě správná doba, neprováhejte ji

Stojíte před rozhodnutím, zda si postavit vlastní dům? Pak vězte, že podle odborníků je pořád ještě správná doba. Ale možnosti se zužují. Bude méně pozemků, jejich ceny porostou, úroky a inflace se zvýší. Teď má ještě smysl vystartovat, říká v novém podcastovém pořadu CNN Prima NEWS s názvem Jak postavit dům Jiří Devát, nyní partner IdeaSense, specializující se na inovace nejen v oblasti byznysu, dříve manažer společnosti Microsoft v Česku a na Slovensku.

Harry uštědřil Charlesovi další ránu. Jeho výbuchy ničí princovu autoritu, říkají přátelé

Princ Charles se svým mladším synem vévodou ze Sussexu v posledních měsících sotva promluvil. K nápravě jejich vztahu nepomáhají ani četné útoky, které mladý vévoda své rodině rád uštědřuje. Přátelé z Charlesova okolí se navíc obávají toho, že tahle roztržka může být stejně škodlivá jako princova dřívější válka s princeznou Dianou.

Neočkované nevyšetříme, píší lékaři v ordinacích. Mají právo myslet si své, hájí je Kubek

Neočkované pacienty nevyšetřujeme. Neočkovaní rodiče, nevstupujte do čekárny pediatrické ordinace. I s takovými nápisy se mohou setkat nemocní lidé, když zamíří v těchto dnech k lékaři. Šéf České lékařské komory Milan Kubek však zdůrazňuje, že v nemocnicích leží zejména neočkovaní, o které se zdravotníci starají. Mají však lékaři právo vyvěšovat podobné vzkazy?

Předchozí prodělání covidu na omikron nefunguje. Sníží se i účinnost vakcín, varuje expert

Varianta omikron je výrazně více infekční než ty předchozí. Imunita u lidí, kteří prodělali některou z předcházejících variant koronaviru, není proti omikronu moc dobrá. Očekává se i snížení účinnosti vakcín, pomoci může přeočkování. Zatím ale nejsou data o tom, že by varianta omikron způsobovala horší průběh onemocnění. Řekl to molekulární genetik Jan Pačes z Ústavu molekulární genetiky Akademie věd ČR (AV ČR).

reklama

Domácí zpravodajství

Mluvčí nespokojených lékařů: Kubek komoru zpolitizoval a odmítá jakékoli diskuse

Mluvčí Paralelní lékařské komory Miroslav Havrda se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ostře pustil do šéfa České lékařské komory Milana Kubka. „Pan Kubek zpolitizoval Českou lékařskou komoru. Budovu, kterou jsme si zaplatili z našich peněz, nám zamkl,“ řekl s tím, že Kubek šíří hoaxy o koronaviru a zbytečně straší občany. Podle šéfa komory říká Havrda bludy.

Žádné výjimky pro těhotné a kojící. Očkování je pro ně doporučené, maminky přesto váhají

Na těhotné a kojící ženy se žádné výjimky v souvislosti s očkováním nevztahují a ani vztahovat nebudou. Pokud se nebudou chtít očkovat, bude se na ně pohlížet jako na neočkované a nečekají je ani žádné úlevy v souvislosti s PCR testy. Spekulace o tom, zda je pro ně očkování bezpečné, v těchto dnech definitivně ukončil současný i budoucí ministr zdravotnictví. Právě u těhotných a kojících se ale podmínky očkování často měnily, ženy tápou a řada z nich vakcínám stále nevěří.

Prymula: Přitvrdíme, když bude omikron závažnější než delta. Uvidíme za dva týdny

Nová varianta omikron dělá vrásky odborníkům, ale i veřejnosti. Podle epidemiologa Romana Prymuly se však zdá, že není klinicky závažnější než delta. „Pokud bude způsobovat mírné onemocnění, situace vypadá příznivě. V opačném případě bychom museli přitvrzovat,“ podotkl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Dále zmínil, že se mu nelíbí rozdílná doba platnosti covid pasů po prodělání nemoci a očkování.

reklama