reklama
CNN Prima News gorila

gorila

Výpis příspěvků ke štítku „gorila“

Pražská zoo truchlí, zemřela gorila Bikira. Souvisely potíže s koronavirem?

10. dubna 2021 11:09

Pražskou zoo zasáhla smutná zpráva. Zemřela gorilí samice Bikira, která byla v Praze 11 let. Bikiru od čtvrtka provázely zdravotní komplikace a první známky poukazovaly na covid. Samice však prodělala masivní břišní krvácení a veterináři už jí nemohli pomoci. Bikira žila se samcem Richardem i jeho dcerou a první gorilou narozenou v Česku Mojou.

Gorilí samec Richard z pražské zoo má koronavirus. Nakažení jsou i lvi indičtí

25. února 2021 17:49
Aktualizováno

Gorilí samec Richard a dva lvi indičtí ze zoologické zahrady v Praze mají koronavirus. Potvrdil to test z jejich trusu. Téměř jistě se nakazili od chovatelů, příznaky mají zatím velmi mírné. Testování čeká i další zvířata, sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoologické zahrady v Česku jsou nyní kvůli pandemii koronaviru zavřené.

Královský palác řeší únik 52 let starého dokumentu. Královna v něm mluvila o gorile

2. února 2021 16:53

Britské královské rodině se společně s rozhlasovou a televizní stanicí BBC podařilo z internetové platformy Youtube stáhnout dokument z roku 1969, který minulý týden nečekaně unikl na veřejnost. Královna Alžběta II. v něm měla žertovat s ministrem vnitra o tehdejším americkém velvyslanci ve Velké Británii Walteru Annenbergovi. Padlo v něm přirovnání diplomata ke gorile.

reklama