CNN Prima News gorila

gorila

Výpis příspěvků ke štítku „gorila“

Malý kočkodan rozzářil pražskou zoo. Kdy se roztomilý přírůstek představí veřejnosti?

10. srpna 2022 10:16

Z pražské zoologické zahrady přišla radostná novina. Obavy ze smrtelného sloního viru na čas zastínilo mládě kočkodana Brazzova, které přišlo na svět minulou středu v časných ranních hodinách. Dle chovatelů se mu daří dobře. Připravovaný nový pavilon goril zvaný Rezervace Dja, který bude otevřen již koncem září, tak má svého prvního zde narozeného obyvatele.

Pražská zoo truchlí, zemřela gorila Bikira. Souvisely potíže s koronavirem?

10. dubna 2021 11:09

Pražskou zoo zasáhla smutná zpráva. Zemřela gorilí samice Bikira, která byla v Praze 11 let. Bikiru od čtvrtka provázely zdravotní komplikace a první známky poukazovaly na covid. Samice však prodělala masivní břišní krvácení a veterináři už jí nemohli pomoci. Bikira žila se samcem Richardem i jeho dcerou a první gorilou narozenou v Česku Mojou.

Další dvě gorily v pražské zoo mají covid. Stav jedné z nich je jako na houpačce

19. března 2021 15:54

V pražské zoologické zahradě testy prokázaly COVID-19 u dalších dvou goril. Vzorek trusu pozitivní na koronavirus mají samice Bikira a Kamba. Informovala o tom zoo na svém webu. Už dříve byla nákaza zjištěna u gorilího samce Richarda a samice Shindy. Infekce se v Troji nevyhnula ani několika kočkovitým šelmám, ale situace u nich se stabilizovala.

Gorilí samec Richard z pražské zoo má koronavirus. Nakažení jsou i lvi indičtí

25. února 2021 17:49
Aktualizováno

Gorilí samec Richard a dva lvi indičtí ze zoologické zahrady v Praze mají koronavirus. Potvrdil to test z jejich trusu. Téměř jistě se nakazili od chovatelů, příznaky mají zatím velmi mírné. Testování čeká i další zvířata, sdělil ředitel zoo Miroslav Bobek. Zoologické zahrady v Česku jsou nyní kvůli pandemii koronaviru zavřené.

Královský palác řeší únik 52 let starého dokumentu. Královna v něm mluvila o gorile

2. února 2021 16:53

Britské královské rodině se společně s rozhlasovou a televizní stanicí BBC podařilo z internetové platformy Youtube stáhnout dokument z roku 1969, který minulý týden nečekaně unikl na veřejnost. Královna Alžběta II. v něm měla žertovat s ministrem vnitra o tehdejším americkém velvyslanci ve Velké Británii Walteru Annenbergovi. Padlo v něm přirovnání diplomata ke gorile.

Dobrodruh Kubeš: V Africe mě chtěli popravit. Voodoo i kanibalové existují

9. ledna 2021 07:19

Tomáš Kubeš strávil v Africe několik let, rád se tam vrací. Zblízka fotil divoce žijící gorily, slony i Pygmeje při lovu. Zjistil leccos o voodoo, opravdových čarodějích a kanibalech. O tom všem povídá pro CNN Prima NEWS ve 4. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Pražská zoo uzavřela expozici lemurů. Mohou se nakazit nemocí COVID-19

19. září 2020 17:06

Kvůli možné nákaze primátů koronavirem zůstane v pražské zoologické zahradě od soboty uzavřena Indonéská džungle a expozice lemurů. Na Twitteru o tom informoval ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. Primáti mohou onemocnět COVID-19 stejně jako lidé, uvedl. Pavilon goril zůstává přístupný, gorily jsou za sklem a venku v dostatečné vzdálenosti od lidí, doplnil.