CNN Prima News aktivisté

aktivisté

Výpis příspěvků ke štítku „aktivisté“

Klimaaktivisté zablokovali dopravní tepny v Berlíně. Zásah policie trval dvě hodiny

Aktualizováno

Klimatičtí aktivisté z hnutí Letzte Generation (Poslední generace) v pondělí vytvořili přes 20 blokád na rušných křižovatkách a dopravních tepnách v Berlíně. Policie po zhruba dvou hodinách místa zprůjezdnila. Policie pro pondělí vyčlenila 500 policistů, kteří jsou připraveni proti demonstrantům zakročit. Zároveň vyzvala řidiče ke klidu a varovala je před tím, aby proti aktivistům sami zasahovali.

Aktivistka k blokádám: Lidé nám nefandí kvůli politikům a médiím. Štvete je, oponoval Sedeke

Klimatičtí aktivisté se netěší přízni veřejnosti kvůli tomu, jakým způsobem o jejich činnostech informují média a politici, věří mluvčí Poslední generace Veronika Holcnerová. Podle předsedy výboru pro dopravu na pražském magistrátu Martina Sedekeho (ODS) je ale na vině omezující forma protestů. Mezi ně patří například „blokády“ na magistrále, kterým se vedení města snaží zamezit novými pravidly.

Blažek je nedůvěryhodný. Do vlády nepatří, vzkázal Milion chvilek. Připomněl i Fialův slib

Kdysi zaplnili Klárov a nakonec i Letnou proti Andreji Babišovi, nyní vystoupí proti Pavlu Blažkovi. Setkání ministra spravedlnosti s prezidentským exporadcem Martinem Nejedlým je pro aktivisty ze spolku Milion chvilek pro demokracii poslední kapkou. Podle nich je na čase, aby politik ODS skončil ve vládě – a v posledních dnech svou nedůvěryhodnost jen dokázal. „Blažek je problematický od začátku. Premiér Petr Fiala slíbil, že změní politickou kulturu, měl by to splnit. Vláda je na tom s preferencemi hodně špatně,“ řekl redakci CNN Prima NEWS vedoucí komunikace Adam Ludvík.

KOMENTÁŘ: Manželství pro všechny znamená opravdu pro všechny aneb Poturčenec horší Turka

Válka na Ukrajině, veřejné finance v katastrofálním stavu a na spadnutí další tvrdá vládní bitka o podobu úsporného balíčku... Zdálo by se, že teď nepotřebujeme žádné další téma, nad nímž se budeme do krve hádat. Zvláště když se fakticky týká naprosto zanedbatelného počtu lidí. Jenže to by nesměli být na scéně zatvrzelí aktivisté, kteří si z protlačování (pseudo)témat do veřejné diskuse udělali živnost. A také bychom nesměli žít v éře politiků, kteří pro nějaké to promile hlasů navíc udělají cokoli. Výsledkem je manželství pro všechny.