CNN Prima News aktivisté

aktivisté

Výpis příspěvků ke štítku „aktivisté“

Militantní odpůrci SUV mají novou zbraň. Vozy eliminují v provozu, majitelům nechávají vzkaz

7. září 2022 00:47

Klimatičtí aktivisté bojují proti rozšiřování údajně neekologických aut typu SUV už několik let, nyní ale přikročili k razantnějšími postupu. Evropskými státy se totiž nyní rychle šíří mor v podobě vypouštění kol vozů této kategorie. Za čelními skly nechávají aktivisté po úspěšném zákroku na pneumatice vzkaz poučující majitele o nesmyslnosti a amorálnosti jeho vozu. Možnosti postihu jsou mizivé.

KOMENTÁŘ: Změna vzdálenosti při předjíždění cyklistů? Aktivistům vadí ztráta „bonzování“

25. července 2022 12:44

Mezi veřejnost se opět začíná vracet debata o povinném odstupu při předjíždění cyklistů. Aktivistům vadí návrh Ministerstva dopravy (MDČR), podle kterého by ze zákona zmizela přesně stanovená vzdálenost jednoho metru, pokud by automobil jel méně než 30 km/h. Zájmová sdružení se ohání především bezpečností, realita je ale docela jiná. Jestli návrh projde, s bezpečností to zřejmě neudělá vůbec nic. Pouze cykloaktivisté s kamerami na hlavně přijdou o možnost účinně udávat.

Svázané ruce, krev a „mrtvá“ těla. Protest před ruskou ambasádou připomněl oběti z Buči

9. dubna 2022 16:26

Skupina lidí si v sobotu před ruským velvyslanectvím v Praze připomněla civilní oběti masakru v ukrajinské Buči a v dalších městech, která obsadila ruská armáda. Účastníci happeningu sugestivně ztvárnili záběry z fotografií, které před týdnem obletěly svět. Přímo na vozovce před ambasádou nehybně leželi staří i mladí figuranti polití umělou krví, někteří s rukama svázanýma za zády.

OBRAZEM: Válku na Ukrajině připomněla řada demonstrací. V Rusku účastníky zatkla policie

28. března 2022 00:06

Ukrajinu, která 32. dnem vzdoruje ruské invazi, připomněly demonstrace a happeningy v Budapešti, Varšavě, Vilniusu a v dalších evropských městech, ale také v ruské metropoli Moskvě a v Petrohradu. V Rusku ovšem jejich účastníky zadržela policie. Maďarský premiér Viktor Orbán při nedělním setkání s voliči hájil zdrženlivé postoje své vlády k válce na Ukrajině jako správné.

Obrazem: „Mrtvoly“ na Staroměstském náměstí. Akce připomněla civilní oběti ruské agrese

24. března 2022 20:33

Slunečnicové květy, desítky černých pytlů a z nich čouhající nohy „mrtvol“. Organizace pro ochranu lidských práv Amnesty International (AI) chtěla touto netradiční formou protestu vyzvat k ukončení zabíjení civilistů na Ukrajině. Akce, která zahrnovala desítky „obětí“ ruských válečných zločinů, se odehrála přesně měsíc od začátku vojenské invaze. „Snažíme se na to upozornit tou nejbrutálnější formou. Na Ukrajině umírají i desítky dětí,“ řekla CNN Prima NEWS ředitelka české AI Linda Sokačová.

Vetřelci na fotbalových trávnících: Ukázali nahé tělo, přinesli pouta nebo přiletěli

21. března 2022 06:36

Velký rozruch způsobil ve čtvrtek večer v Premier League mladý aktivista, který se za pomoci stahovací pásky připoutal k tyči brankáře Evertonu. Tímto neortodoxním způsobem na první pohled plachý vetřelec upozorňoval na masivní využívání ropy. Jeho předchůdci na fotbalové trávníky vtrhli třeba i proto, aby udělali reklamu kryptoměně.

Neobvyklý protest proti Turówu: Aktivisté uzavřeli ministerstvu přívod vody

14. února 2022 10:16

Skupina aktivistů v pondělí ráno zhruba na půl hodiny uzavřela v Praze u budovy ministerstva životního prostředí přívod vody do úřadu. Dvojici protestujících, kteří poté bránili v přístupu k uzávěrům z obou stran budovy, z místa odvedli policisté. Protest mířil proti vládní dohodě o těžbě v polském hnědouhelném dole Turów. Obyvatelé příhraničních obcí na české straně poukazují na to, že v oblasti kvůli těžbě ubývá spodní vody.

Křeček: Sociálně vyloučení si za problémy mohou sami. Nepaušalizujte, reaguje novinářka

10. února 2022 23:32

Veřejný ochránce práv Stanislav Křeček odmítá, že by obviňoval Romy z opakovaného ničení sociálních bytů. V textu, který spustil velkou vlnu kritiky, se podle svých slov o Romech vůbec nezmiňuje. Uvedl to v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Novinářka Jarmila Balážová naopak označila ombudsmanovy výroky za populistické a paušalizující – místo hájení práv podle ní hází všechny do jednoho pytle.