reklama
CNN Prima News aktivisté

aktivisté

Výpis příspěvků ke štítku „aktivisté“

Aktivisté obsadili rypadla v uhelných dolech na severu Čech. Žádají konec těžby

Aktualizováno

Aktivisté ve čtvrtek brzy ráno obsadili dvě skrývková rypadla v uhelných dolech Bílina na Teplicku a Nástup-Tušimice na Chomutovsku. V Bílině jich proti těžbě uhlí protestuje šest, v Tušimicích čtyři. Žádají rychlý a spravedlivý konec těžby uhlí. Podle jejich vyjádření uniká každým dnem těžby příležitost zajistit lidem v uhelných regionech důstojnou budoucnost. Severočeské doly, jimž velkostroje patří, musely na obsazených strojích zastavit práce.

Akt státního terorismu. Opozice žádá sankce pro Bělorusko i odvolání velvyslance

Zastavení letadla a následné zatčení běloruského novináře Ramana Prataseviče je akt státního terorismu. O nedělním incidentů, během něhož skončil v poutech kritik režimu, to tvrdí čeští opoziční politici. Na místě jsou podle nich sankce, omezení vzdušného prostoru nad EU nebo i odvolání běloruského velvyslance v Praze. Incident odsoudil i Senát či Pražský hrad.

Squattery a aktivisty nahradily děti a kanceláře. Jak se proměnila žižkovská Klinika?

Ještě před pár lety plnila Klinika na pražském Žižkově pravidelně novinové titulky. Chátrající bývalou plicní kliniku v roce 2014 obsadili aktivisté a provozovali zde sociální a kulturní centrum. Dnes je však budova k nepoznání. Poté, co ji aktivisté museli v roce 2019 opustit, v ní proběhla rekonstrukce a budovu nyní budou využívat pracovníci Správy železnic (SŽ) či Dům dětí a mládeže Ulita.

Polsko má rozhodnout o těžbě v Česku. Aktivisté se pověsili na rypadlo v dole Turów

Aktivisté z organizace Greenpeace obsadili jedno z obřích rypadel uhelného dolu Turów na česko-polské hranici. Upozorňují mimo jiné na to, že kvůli pokračující těžbě tisíce lidí v českém pohraničí na Liberecku přicházejí o zdroje pitné vody. Těžební společnost přitom žádá o možnost prohlubovat a rozšiřovat povrchový důl směrem k české hranici až do roku 2044.

Petříček kritizuje zatčení aktivistů v Hongkongu, čínské ambasádě se to nelíbí

Česká republika podporuje výzvu Evropské unie k propuštění prodemokratických aktivistů zatčených v Hongkongu, uvedl v pátek na Twitteru ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD). Čína vyzývá k respektování své svrchovanosti a odmítá zasahování do svých vnitřních záležitostí, reagovala čínská ambasáda v Praze. Petříčka nejmenovala, uvedla, že jde o reakci na vyjádření „českého funkcionáře“.

Ekologičtí aktivisté demonstrovali před Sněmovnou. Policie zadržela 44 lidí

Aktualizováno

Policie v souvislosti s čtvrteční demonstrací aktivistů klimatického hnutí Extinction Rebellion (Rebelie proti vyhynutí) v blízkosti Sněmovny zadržela 44 lidí. Důvodem bylo neuposlechnutí výzvy nebo narušení chráněného prostoru parlamentní budovy. Prvních 12 lidí zadržela ochranná služba u budovy Sněmovny, dalších 32 v přilehlé Tomášské ulici. Podezřelí z přestupkového jednání skončili na policejní služebně, řekla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

reklama