reklama

socha

Výpis příspěvků ke štítku „socha“

Zmizí symbol bělošské nadřazenosti. Ve Virginii odstraňují sochy dvou generálů

V Charlottesville v americkém státě Virginia začala demontáž dvou kontroverzních soch konfederačních generálů, o které se vedou mnohaleté spory. Úmysl odstranit památníky vyvolal v roce 2017 nechvalně proslulou demonstraci pravicových extremistů a vyznavačů bělošské nadřazenosti. Jeden z radikálů při ní tehdy najel do skupiny pokojných odpůrců shromáždění. Incident stál život jednoho člověka, desítky dalších utrpěly zranění.

Psali si o fotbale, odhalili sochu Diany. Zakopali Harry a William válečnou sekeru?

V den 60. narozenin své matky, princezny Diany, odložili princové William a Harry sváry stranou a společně odhalili její sochu v Sunken Garden v Kensingtonském paláci. Jak ale prozradil blízký zdroj královské rodiny, bratři spolu komunikovali ještě před odhalením bronzové sochy. Konkrétně se mělo jednat o zprávy týkající se fotbalového utkání mezi Anglií a Německem. Jedná se o první krok ke smíření?

Princ Harry poslal následovníkům Diany vzkaz z izolace. Nebojte se udělat, co je správné

Nikdy se nebojte dělat to, co je správné, stát si za tím, v co věříte, vzkázal ve videu určeném mladým lidem princ Harry. Když budou mladí žít v pravdě a ve službě ostatním, lidé to podle něj uvidí. „Věříme ve vás a ona víra ve vaši schopnost změnit svět, když děláte správnou věc, z vás dělá sílu, s níž se musí počítat,“ dodal při příležitosti dalšího ročníku udělování ceny princezny Diany.

Zaslouží si takovou poctu? V USA odhalují sochy George Floyda, lidé ale pochybují

Je to více než rok od smrti Afroameričana George Floyda, kterého v Minneapolis usmrtil již bývalý policista Derek Chauvin. Kontroverzní případ vyvolal po celém světě protesty proti rasismu či policejní brutalitě a do popředí společenského postavil hnutí Black Lives Matter. V USA začínají na počest zesnulého Floyda odhalovat jeho sochy a bysty. Mezi občany to ale vzbuzuje protichůdné emoce, mnozí totiž pochybují, že si Floyd něco takového zaslouží.

Meghan na odhalení sochy Diany? Pokud dorazí, bude to cirkus, říká královský expert

Vévodkyně ze Sussexu Meghan Markleová se do Velké Británie při příležitosti odhalení sochy princezny Diany nevrátí. Myslí si to královský expert Phil Dampier. Slavnostní akt naplánovala královská rodina na 1. července 2021, kdy by princezna oslavila šedesáté narozeniny. Podle něj je akce ideální příležitostí ke zlepšení vztahů princů Williama a Harryho.

Socha, jakou svět neviděl. Umělec prodal své neexistující dílo za statisíce korun

Lidé na sociálních sítích nechápavě kroutí hlavou nad posledními výtvory italského umělce Salvatore Garaua. Ten na začátku června na aukci prodal svou „neviditelnou“ sochu s názvem Lo Sono (italsky „jsem“) za 15 tisíc euro (380 tisíc korun). Socha podle 67letého umělce existuje, ovšem jen v jeho mysli. Podobnou „sochu“ pak Garau minulý týden vystavil na milánském náměstí Piazza della Scala.

reklama