reklama

Strach o domácí mazlíčky v Litvínovicích. Neznámý pachatel tam střílí kočky

Obyvatelé Litvínovic na Českobudějovicku mají strach o své domácí mazlíčky. Někdo jim tam zabíjí kočky. Zatím poslední případ se stal tento týden, neznámý střelec usmrtil kocoura. Jeho majitelka ho našla mrtvého na zahradě u sousedů. Těm zase zmizely beze stopy dvě kočky.

reklama

Zvěsti o tom, že má někdo v okolí Litvínovic na kočky spadeno, tu kolovaly už delší dobu. Přesto se Mourek, kterého někdo tento týden usmrtil, každý večer vydával ven a ráno se pak v pořádku vracel domů.

Jednoho dne se ale nevrátil, majitelka ho pak našla ležet u sousedů. „Večer jsem ho pouštěla ven. V úterý večer to bylo naposledy, co jsem ho viděla,“ uvedla majitelka kocoura Lucie Zemanová. Je přesvědčená, že ho někdo zastřelil. V Litvínovicích by se navíc nejednalo o první takový případ.

„Řešili jsme podobné případy, kdy došlo k usmrcení zvířat pravděpodobně střelou z nějaké lehké pušky, tzn. vzduchovky nebo obdobné malorážní pušky,“ řekl mluvčí policie Milan Bajcura.

Motiv záhadného střelce zatím policisté neznají. Je ale možné, že dosáhl svého – místní už totiž další kočky nechtějí. „Nebudu si pořizovat žádného mazlíčka, kterého můžu dát ven, protože už je to druhá kočka,“ doplnila Zemanová. „Na tomto případu je bohužel smutné to, že majitelka vlastně svého kocoura pohřbila a až následně případ oznámila na linku 158,“ popsal policejní mluvčí.

Policie je zatím bezradná, chybí důkazy

Policii chybí důkazy, které by mohly pachatele usvědčit. Teď se tak musí spolehnout na případné svědky, kteří si mohli něčeho podezřelého všimnout. Pomoci by mohli i další poškození. Pokud jste tak přišli o svého mazlíčka, určitě si to nenechávejte pro sebe a obraťte se na policii. „Jako obec takové podněty nikdy nebereme na lehkou váhu. Proto jsme výzvu nebo upozornění dali na náš obecní Facebook,“ vyjádřil se k situaci místostarosta obce Litvínovice Martin Král.

Za jediný den příspěvek sdílelo na svých profilech celkem 70 lidí a další se postupně přidávají. Víc zatím podle starosty obec udělat nemůže. A policisté jsou zatím také bezradní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii
Koronavirus

Válek prozradil, kdy se Česko může vrátit do normálu. S experty chystá strategii

Ačkoliv řada lidí vyzývá vládu premiéra Petra Fialy (ODS) k tomu, aby zrušila většinu současných protiepidemických opatření, jako to udělali například Britové, podle kabinetu by to bylo předčasné. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale potvrdil, že jeho tým o možném rozvolnění restrikcí často hovoří. Vláda už představila svou předpověď, kdy by „návrat k normálu“ mohl nastat.

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí
Historie

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Vojáci NATO by mohli být kvůli ruské hrozbě i na Slovensku, přiznal šéf diplomacie

Spojenci v Severoatlantické alianci (NATO) zvažují podle slovenského ministra zahraničí Ivana Korčoka nasazení jednotek i na Slovensku. Korčok to ve čtvrtek řekl novinářům v souvislosti s napětím mezi Ukrajinou a Ruskem. Server Sky News napsal, že zmíněné úvahy se týkají možnosti vytvoření bojových jednotek s tisícovkou příslušníků, které by kromě Slovenska působily také v Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku.

reklama

Domácí zpravodajství

Děsivé záběry exploze domu v Liberci: Bouchlo to a přišli jsme o všechno, vylíčil svědek

Čtvrteční výbuch v libereckém domě, během kterého utrpělo zranění 10 lidí a jedna žena skončila s popáleninami ve vinohradské nemocnici, nejspíše zavinila propanbutanová láhev. Podle jednoho z obyvatel domu mělo k explozi dojít v bytě jisté problémové rodiny. „Měli problémy s alkoholem a sociální správa jim dokonce měla v minulosti odebrat děti,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS svědek. Ranní exploze poničila byt i jemu.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Játra zničená alkoholem a delirium. Stehlíková má Zemanovi do týdne zaplatit milion

Pražský hrad oficiálně zaslal psychiatričce Džamile Stehlíkové předžalobní výzvu. Jejím předmětem jsou výroky lékařky o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Stehlíková uvedla, že hlava státu byla na podzim hospitalizována v souvislosti s jeho konzumací alkoholu a následnými problémy s játry. Zeman a jeho okolí po ní požadují omluvu, milion korun a také jména svých zdrojů.

reklama