reklama

Strach o domácí mazlíčky v Litvínovicích. Neznámý pachatel tam střílí kočky

Obyvatelé Litvínovic na Českobudějovicku mají strach o své domácí mazlíčky. Někdo jim tam zabíjí kočky. Zatím poslední případ se stal tento týden, neznámý střelec usmrtil kocoura. Jeho majitelka ho našla mrtvého na zahradě u sousedů. Těm zase zmizely beze stopy dvě kočky.

reklama

Zvěsti o tom, že má někdo v okolí Litvínovic na kočky spadeno, tu kolovaly už delší dobu. Přesto se Mourek, kterého někdo tento týden usmrtil, každý večer vydával ven a ráno se pak v pořádku vracel domů.

Jednoho dne se ale nevrátil, majitelka ho pak našla ležet u sousedů. „Večer jsem ho pouštěla ven. V úterý večer to bylo naposledy, co jsem ho viděla,“ uvedla majitelka kocoura Lucie Zemanová. Je přesvědčená, že ho někdo zastřelil. V Litvínovicích by se navíc nejednalo o první takový případ.

„Řešili jsme podobné případy, kdy došlo k usmrcení zvířat pravděpodobně střelou z nějaké lehké pušky, tzn. vzduchovky nebo obdobné malorážní pušky,“ řekl mluvčí policie Milan Bajcura.

Motiv záhadného střelce zatím policisté neznají. Je ale možné, že dosáhl svého – místní už totiž další kočky nechtějí. „Nebudu si pořizovat žádného mazlíčka, kterého můžu dát ven, protože už je to druhá kočka,“ doplnila Zemanová. „Na tomto případu je bohužel smutné to, že majitelka vlastně svého kocoura pohřbila a až následně případ oznámila na linku 158,“ popsal policejní mluvčí.

Policie je zatím bezradná, chybí důkazy

Policii chybí důkazy, které by mohly pachatele usvědčit. Teď se tak musí spolehnout na případné svědky, kteří si mohli něčeho podezřelého všimnout. Pomoci by mohli i další poškození. Pokud jste tak přišli o svého mazlíčka, určitě si to nenechávejte pro sebe a obraťte se na policii. „Jako obec takové podněty nikdy nebereme na lehkou váhu. Proto jsme výzvu nebo upozornění dali na náš obecní Facebook,“ vyjádřil se k situaci místostarosta obce Litvínovice Martin Král.

Za jediný den příspěvek sdílelo na svých profilech celkem 70 lidí a další se postupně přidávají. Víc zatím podle starosty obec udělat nemůže. A policisté jsou zatím také bezradní.

Tagy:

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama