reklama

Hledáme domov víle Morganě, Dárečkovi, Sally a Helence

Hledáme domovy jedné krásné psí slečně, psímu divochovi a umazlené kočičce. Všichni jsou vykastrovaní, ošetřeni, očkovaní a připravení na nový pelíšek.

reklama

Morgana hledá domov

Morgana je odhadem osm let stará dáma, kříženec špicoidního typu, něžná, jemná kráska, bojí se lidských doteků, prudkých pohybů a spousty dalších věcí, které si jen může člověk představit. Krůček po krůčku otevírá své srdce, jde si pro pohlazení, učí se na vodítku, učí se být ve společnosti člověka a jde jí to skvěle. Věříme, že bude úžasným mazlivým společníkem, nejvděčnější psí bytostí na světě.

Morgana je kompletně očkovaná, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům a označená mikročipem. Její srst roky nikdo nečesal, bude chvíli trvat, než se dá do pořádku. Zoubky má vyčištěné, ty, které nešly zachránit, jsme nechali vytrhnout. Dobrá polovina jí jich však zbyla. Jinak ji přes její věk vůbec nic netrápí. Moc si chce urvat ze života ještě pořádný kus.

Morgana by si přála žít v rodinném domku, u páníčků doma s přístupem na zahradu. Neumí chodit na vodítku a nejraději si sama pobíhá. Ve zkušených rukách by se pravděpodobně naučila žít i v bytě. Hodí se do klidného prostředí, bez malých dětí a velkého ruchu.

Kontakt:

Útulek Tábor pro psy a kočky

Vápenná strouha, Tábor 390 02

773 791 322

utulek@tstabor.cz

Dáreček hledá domov

Dáreček je klidny starší pejsek (9 let starý), co by si konečně zasloužil poznat, co to je rodina a teplo domova. Dosud sloužil lidem jako „živý alarm“ zavřený v kotci. Teď konečně dostal šanci na nový život. Je vděčný za každý kontakt s člověkem, velmi hodný, vhodný i k dětem, malým i velkým. Dáreček vychází s ostatními pejsky, věříme, že by si zvykl i na kočičky. Je kastrovaný. Vzhledem k věku by pro něj byl vhodnější domov s minimem schodů nebo úplně bez nich, jelikož unést ho už není sranda. Potřebuje být v teple uvnitř, je čistotný. Nepředstavujte si ho jako sotva lezoucího stařečka, pořád má dost elánu a zvládá kratší procházky, ze kterých má velkou radost a konečně během nich nasává všechny pachy a vjemy okolního prostředí, což mu bylo dosud odepřeno. Do adopce odejde kastrovaný, očkovaný, očipovaný, odčervený, odblešený, na základě podpisu adopční smlouvy a uhrazení příspěvku na péči.

Kontakt:

Útulek Anidef Žim

Žim 59, 415 01 Žim

736 769 601

anidef.utulek@gmail.com

Sally hledá domov

Sally je odhadem asi dvouletá vítací kočička. Běží člověku naproti a miluje jeho společnost. Má ráda spaní v posteli s člověkem, někdy i pod peřinou. Při hlazení usíná do 5 minut. Sally miluje hraní se všemi možnými hračkami, ale úplně nejvíc ji baví honičky z pokoje do pokoje a k tomu by se hodil stejně mladý kočičí kámoš. Je to ale spořádaná holka, škrábe jen škrabadlo, nikoliv skříně, vzorně chodí i do záchodu. Potřebuje ještě celkově zesílit, nabrat svalovou hmotu. Je vhodná pouze do bytu, venku se bojí.

Helenka

Helenka je asi tříletá kočička, byla přijata od Městské policie z Písku. Nejspíš ji srazilo auto, měla hematomy po těle a vykloubenou zadní nožičku. Čekala ji operace, ale nakonec se jí vyhnula. Helenka je velký mazel, ale zároveň i pěkná dračice, vhodná do bytu – nejlépe jako jedináček.

Kontakt:

Obě kočičky se nacházejí v organizaci Kočka v srdci

Jitka Černá

605 788 750

Hosín 58

Hluboká nad Vltavou, 373 41

kockavsrdci@seznam.cz

CHCETE VYHRÁT PLNOU MISKU DOBROT SESTAVENOU PRO VAŠEHO MAZLÍČKA NA MÍRU? PAK SI NENECHTE UJÍT NAŠI SOUTĚŽ S VÝROBCEM KRMIV ZNAČKY YOGGIES!

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci
Koronavirus

Vojtěch: Musíme zpřísnit, hospitalizovaných přibývá. Do konfliktu s Plagou ale jít nechci

Vláda se zatím neshodla na protikoronavirových opatřeních ve školství, a je tak otázkou, k čemu se odborníci přikloní. Jak ale uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, se šéfem resortu školství Robertem Plagou by šel do konfliktu nerad . Chápe také, že roušky nebo testování ve školách by nemusely být komfortní. Nerad by ale opakoval černý scénář, dodal v Hlavních zprávách CNN Prima NEWS.

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor
Rádce

Zkrachoval vám dodavatel energií? Jak najít nového a na co si dát pozor

Ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších menších alternativních dodavatelů způsobilo starosti zhruba milionu českých zákazníků. Ti mnohdy nevědí, zda přijdou o elektřinu a plyn, jak si najít dodavatele nového a kolik je vlastně budou energie nově stát. Redakce CNN Prima NEWS proto připravila stručný návod, jak při ztrátě dodavatele najít adekvátní náhradu a finančně se z toho nezhroutit.

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy
Miloš Zeman

Zemana je nám líto. Pokud bude ministrem Kolář, nebudeme se s ním bavit, zní z Moskvy

Rusku je prezidenta Miloše Zemana líto, jako „svého muže v Česku“ ho ale nevidí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to sdělil slavista a docent Ruské státní humanitní univerzity Vadim Truchačov. Podle něj na Zemanovi nestály dobré vztahy mezi Českem a Ruskem. S novou vládou, pokud ji sestaví pětikoalice, Moskva očekává prohloubení diplomatické krize. Bylo by nejlepší, pokud by se nová vláda o Rusku vůbec nezmiňovala, dodává Truchačov. Ruský expert rovněž popsal reakci Moskvy na možného kandidáta na ministra zahraničí Ondřeje Koláře (TOP 09).

Reportáž z hospod. Velká část personálu odmítá očkování, prý není třeba

Je to paradox, který nikdo neřeší. Zatímco hlavní hygienička chce neočkovaným zkomplikovat návštěvy restaurací, kaváren či klubů, personál očkován být nemusí. A jak dokazuje následující reportáž, například v Ostravě většinou ani není. „Očkovat se nenechám, vakcíně nevěřím, je moc narychlo vyvinutá,“ říká číšnice Martina Mezey z Caffe Trieste v Ostravě. Právě v tomhle městě přitom žije šéfka hygieniků Pavla Svrčinová, která vytrvale propaguje očkování.

Krypto Magazín: Bitcoin býval obskurní. Teď s ním firmy spojují budoucnost, říká expert

Dynamický svět kryptoměn byl ještě před pár lety pro řadu lidí obskurní, nyní ale do rozjetého ekosystému naskakují globálně vlivní hráči. V prvním díle pořadu Krypto Magazín to prohlásil investor a externí poradce společnosti XTB Jaroslav Brychta. V rozhovoru okomentoval také kontroverzní projekt digitálních měn centrálních bank či zavedení bitcoinu jako zákonného platidla v El Salvadoru.

Trestní stíhání, čínský dopis pro Kuberu či nepovolená zabijačka. Kdo je Vratislav Mynář?

Trestní stíhání kvůli dotaci na penzion, výhružný dopis pro Jaroslava Kuberu či chybějící bezpečnostní prověrka. To jsou jen příklady kontroverzí spojených s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem. Tomu teď navíc přibylo „na účet“ také zatajování zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Ten podle lékařů z vojenské nemocnice není schopen vykonávat pracovní povinnosti a Mynář to věděl. Přesto o tom neinformoval ani nejvyšší ústavní činitele, ani veřejnost.

Masivní požár v Praze: Kouř byl vidět na kilometry. Škody půjdou do stovek milionů

Aktualizováno

V pražských Malešicích hořela spalovna, ta bude minimálně ve čtvrtek mimo provoz. Na místo dojel i primátor města Zdeněk Hřib (Piráti). Do ulice Průmyslová vyjelo velké množství jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Podle nich došlo k požáru technologií v budově o rozměru 30 × 40 metrů. Kouř bylo vidět z mnoha částí hlavního města. Odhad škod je v řádech stovek milionů korun.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama