Po ochlazení vyletí teploty v Česku zpět k třicítkám. Hrozí přeháňky a ranní mlhy

Počasí 14.9.2023 6:08

Teplotní výkyv z poloviny týdne nevydrží dlouho. Denní maxima se budou pohybovat lehce nad 20 °C pouze do víkendu, pak se teploty opět vyhoupnou téměř ke třicítkám, v neděli naměříme i 29 °C. Obloha bude převážně polojasná, mohou se však objevit i ojedinělé přeháňky a ranní mlhy. Měli bychom se připravit i na chladné noci, teploty se totiž propadnou až k 5 °C.

Čtvrteční den bude oblačný až zatažený, na východě se místy objeví déšť nebo přeháňky. Srážky podle Českého hydrometeorologického ústavu přes den ustanou. Ubývat bude od severozápadu i oblačnosti, místy až do vyjasnění. Denní maxima se budou pohybovat mezi 19 a 23 °C.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Symbol katastrofálních záplav v Libyi. Mrtvé do masových hrobů ukládá ve zničeném městě bagr

Noc na pátek bude jasná nebo skoro jasná, ojediněle se však mohou vyskytnout mlhy. Nejnižší teploty klesnou až k 5 °C. Obloha přes den vydrží jasná až polojasná, oblačnost se může objevit jen k ránu. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 24 °C.

Oblačnost se mírně zvýší v sobotu. Nebe bude skoro jasné až polojasné, můžeme čekat i ojedinělé přeháňky a ráno mlhy. Po krátkém ochlazení z poloviny týdne se teploty vrátí do letních výší, maxima můžeme podle meteorologů čekat mezi 23 a 27 °C.

K TÉMATU: Moravu zasáhly prudké deště

Tagy: