reklama

Očkování rozděluje národ. Lidé se často ptají, kdo mě platí, říká grafik TMBK

Koronavirová pandemie už delší dobu polarizuje společnost. Lidé se mezi sebou často nemohou shodnout, jak vlastně v boji proti covidu postupovat. Podle grafika Tomáše Břínka známého jako TMBK jde v současnosti o jedno z nejvyhrocenějších témat, které hýbe společností. Umělec to řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Tomáš Břínek se proslavil svými satirickými kolážemi, které publikuje na Facebooku a Instagramu. Nejčastěji si střílí z politiků, především z premiéra Andreje Babiše (ANO) či prezidenta Miloše Zemana.

„Humor je jako Sovětský svaz, nemá hranice,“ vysvětluje TMBK v biu na svém Instagramu. Sám si ale nemyslí, že by to někdy s humorem přeháněl nebo vydával příspěvky za hranicí etiky. Možná to souvisí s tím, že jsou Češi na hraniční humor zkrátka zvyklí.

„Nejvíce vášní budí očkování. Je to téma, které dost rezonuje a které rozděluje národ,“ řekl umělec ve vysílání CNN Prima NEWS. I když jsou jeho příspěvky související s vakcínou namířené spíš proti neočkovaným, TMBK se prý nesnaží prohlubovat pomyslné příkopy mezi očkovanými a neočkovanými.

„Nechci se stavět na žádnou stranu. Jsem ale více na straně očkování, pokud na něj člověk může jít a není pro něj nebezpečné. Nutit ale nikoho nechci,“ zmínil.

Kdyby ho vláda oslovila s tím, zda by nepomohl s očkovací kampaní, nabídku by spíše odmítl. „Když přidávám příspěvek týkající se očkování, mám miliardy komentářů, kolik jsem za to dostal a kdo mě platí. To jsou ale nesmysly. Nikdo mě neplatí,“ dodal.

Pravdou je, že u Břínkových příspěvků s vakcinační tematikou lze v komentářích najít větší podíl nesouhlasných až urážlivých reakcí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá
Politika

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Tisíce domácností bez proudu. Bouře Barra udeřila na Irsko, ovlivní i počasí v Česku?

Bouře Barra v úterý zasáhla Britské ostrovy, konkrétně Irsko. Bez elektřiny je tam už 56 tisíc domácností. Do země přinesla vichr o rychlosti více až 130 km/h. Ve středu by pak měla okluzní fronta, která s bouří souvisí, doputovat i nad pevninskou Evropu, ovlivnit tak může okrajově i počasí v Česku. Český hydrometeorologický ústav ale žádná varování zatím nevydal. Vliv bouře by tak neměl být nijak extrémní.

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama