odhad

Výpis příspěvků ke štítku „odhad“

Světová populace drasticky klesne, odhaduje ekonom. Kolik lidí bude na planetě v roce 2100?

26. srpna 2022 13:07

Světová populace by se do konce století mohla snížit na čtyři miliardy ze současných téměř osmi miliard, uvádí ve studii britský ekonom James Pomeroy ze společnosti HSBC. Počet lidí na planetě podle něj začne zhruba za 20 let zásadně klesat kvůli stále nižší plodnosti, stárnutí populace a ekonomickým důvodům. O studii zveřejněné tento týden napsal server Les Échos.

ČNB: Cena plynu výrazně vzroste, to nejhorší nás čeká na přelomu roku. Kdy přijde úleva?

27. července 2022 06:47

Přestože se za poslední měsíc cena zemního plynu na evropském trhu více než zdvojnásobila, stále můžeme ještě hovořit o klidu před bouří. Ta by měla podle aktuálního Globálního ekonomického výhledu České národní banky nastat na přelomu letošního a příštího roku. Ale ani po nadcházející zimě se na ceny obvyklé ještě před rokem příliš těšit nemůžeme.

Путин тяжело болен, переломный момент будет в августе. Буданов прогнозирует конец войны

16. května 2022 23:27

Как один из немногих украинских чиновников, он предсказал, что Россия начнет вторжение на Украину в начале этого года. Слова главы украинской разведки сбылись, и он считает, что его следующая оценка будет верной. Кирилл Буданов заявил Sky News, что в августе наступит переломный момент в войне, которая закончится в конце года. Он также рассказал о здоровье Владимира Путина и смене режима в Российской Федерации.

Putin je těžce nemocný, zlom přijde v srpnu. Šéf ukrajinské rozvědky odhaduje konec války

14. května 2022 14:14

Jako jeden z mála ukrajinských představitelů předpověděl, že Rusko zahájí invazi na Ukrajinu začátkem letošního roku. Slova šéfa ukrajinské rozvědky se naplnila a věří, že jeho další odhad bude správný. Kyrylo Budanov v rozhovoru pro Sky News uvedl, že v srpnu dojde ke zlomu ve válce, která koncem roku skončí. Hovořil také o zdraví Vladimira Putina a převratu režimu v Ruské federaci.

Ukrajinské ztráty budou vysoké. Mohou se rovnat těm ruským, obávají se odborníci

10. května 2022 09:09

Válka na Ukrajině trvá už dva a půl měsíce. Mezi časté otazníky patří skutečné ztráty na obou stranách, a to jak lidské, tak materiální. Na Západě se častěji hovoří o těch ruských, které jsou podle kyjevských odhadů výrazné. Podle některých expertů se však počty ukrajinských ztrát mohou rovnat těm ruským. Jen se o nich tolik z dobrých důvodů nemluví.