reklama

Odložení olympiády bude Český olympijský výbor stát až 20 milionů korun

Odložení letních her v Tokiu na rok 2021 nezvyšuje náklady jen organizátorům her, ale i jednotlivým národním olympijským výborům. Ten český kvůli odkladu zaplatí miliony navíc.

reklama

Olympiáda o rok později rovná se až o 185 miliard korun vyšší náklady pro organizátory. Hlouběji do rozpočtů budou muset sáhnout i všechny zúčastněné státy včetně Česka. „Spočítali jsme si, že náklady navíc budou mezi 15 a 20 miliony korun. Do toho počítáme i náklady, které máme s olympijskými festivaly. Celá ta přípravná část se bude dělat dvakrát,“ řekl CNN Prima NEWS předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Od Mezinárodního olympijské výboru dostanou podporu menší sportovní federace, protože jsou závislé na příjmu z olympiády, a národní olympijské výbory z rozvojových zemí. Kromě peněz řeší olympijský sport další komplikaci, a to zejména časovou, neboť kvůli změně termínu se pouhý rok po Tokiu uskuteční zimní hry v čínském Pekingu. „Naposledy to bylo takhle po sobě v roce 1992, takže pro nás velká změna. Začali jsme pracovat na oblečení, na možném olympijském domě. Poohlížíme se po ubytování,“ sdělil dále Kejval.

Před osmadvaceti lety byla situace ještě extrémnější, kdy letní hry v Barceloně odstartovaly jen 153 dnů po konci zimní olympiády v Albertville.

K tématu

Tagy: Olympiáda peníze Letní olympijské hry olympijské hry

Další hlavní zprávy

Konec testování v mateřských školách? Hygienička prozradila, kdy se dětem uleví
reklama
reklama
Konečně spravedlnost, slaví Američané verdikt poroty v případu Floyda. Vyrazili do ulic

USA

Domácí zpravodajství

KOMENTÁŘ: Hlavně nezmínit Klause. Petr Fiala nadělil ODS ke 30. výročí cancel culture
Spor o testování v semilské škole pokračuje. Po odvolání ředitele se zástupkyně neshodnou
Další články
reklama
reklama