reklama
CNN Prima News odnětí svobody

odnětí svobody

Výpis příspěvků ke štítku „odnětí svobody“

Lihový boss Březina má smůlu. O podmínečné propuštění usiloval neúspěšně

Hlavní organizátor obchodů s nezdaněným lihem Radek Březina neúspěšně usiloval o podmínečné propuštění. Proti se postavil jak Okresní soud v Břeclavi, tak Krajský soud v Brně. Březinovu stížnost nyní odmítl Ústavní soud. O propuštění na podmínku žádal Březina v okamžiku, kdy si odpykal necelých osm z uložených 13 let vězení. Nedávno mu krajský soud ještě zpřísnil trest na 14 let a devět měsíců kvůli ovlivňování svědků.

Pokus o vraždu na Jesenicku. Syn měl udeřit otce kovovým nářadím, slyšel v hlavě hlasy

Kovovým nářadím se podle kriminalistů na Jesenicku pokusil zavraždit svého otce dvaatřicetiletý muž. Otec se před agresorem snažil zachránit útěkem, ale muž v útoku pokračoval. Nakonec mu přiběhl na pomoc soused, zraněný muž skončil v nemocnici. Jeho syn, který dosud nebyl stíhán, byl obviněn z pokusu o vraždu a soud jej poslal do vazby. Hrozí mu až 18 let vězení, sdělil ve čtvrtek krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Opilý řidič v Olomouci naboural s autobusem. Naměřili mu téměř čtyři promile v krvi

Řidič autobusu v Olomouci nadýchal přes tři promile. Policisté mu tak okamžitě zabavili řidičský průkaz. 51letý muž je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a hrozí mu až tři roky vězení, pokuta nebo zákaz činnosti. Během opilecké jízdy nejdříve narazil do betonového kužele, pokračoval ale a posléze narazil do zaparkovaného vozu. Způsobil škodu za 90 tisíc korun. V autobuse nebyli cestující, nikdo tak nebyl zraněn.

reklama