CNN Prima News odnětí svobody

odnětí svobody

Výpis příspěvků ke štítku „odnětí svobody“

Mistr světa musí na šest měsíců do vězení. Stýkal se s manželkou, i když to měl zakázané

14. října 2021 21:11

Stabilně patří do reprezentačního kádru Francie, má místo v základní sestavě slavného Bayernu Mnichov, na krku pouze 25 let. Že se pro obránce Lucase Hernandeze vše vyvíjí snově? Nikoliv. O místo v národním týmu i bavorském celku může brzy přijít. Španělský soud ho ve středu poslal na šest měsíců do vězení. Trávil totiž čas se svojí manželkou, i když nesměl.

Muž ze Sokolovska popravil přítelkyni i s milencem. Teď musí zaplatit a jde do vězení

6. října 2021 10:37

Za dvojnásobnou vraždu vyměřil ve středu Krajský soud v Plzni šedesátiletému Miroslavu Kumberovi z Horního Slavkova na Sokolovsku 19 let vězení. Trest si má odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Kumbera v lednu zastřelil v Horním Slavkově legálně drženou zbraní svou přítelkyni a jejího údajného milence. Za dvojnásobnou vraždu mu u soudu hrozil výjimečný trest. Kumbera má podle verdiktu také zaplatit poškozeným odškodné víc než tři miliony korun.

Trest za smrt Floyda padl. Policista, který ho zaklekl, si ve vězení odsedí 22,5 let

25. června 2021 21:58

Soud v pátek rozhodl o trestu odnětí svobody v trvání 22,5 let pro bývalého policistu Dereka Chauvina, který zaklekl a usmrtil George Floyda. Již v dubnu byl Chauvin uznán vinným z vraždy a zabití. Při dobrém chování může expolicista počítat s podmínečným propuštěním po odpykání dvou třetin trestu, tedy zhruba po 15 letech, uvádí agentury.

Lihový boss Březina má smůlu. O podmínečné propuštění usiloval neúspěšně

8. června 2021 11:41

Hlavní organizátor obchodů s nezdaněným lihem Radek Březina neúspěšně usiloval o podmínečné propuštění. Proti se postavil jak Okresní soud v Břeclavi, tak Krajský soud v Brně. Březinovu stížnost nyní odmítl Ústavní soud. O propuštění na podmínku žádal Březina v okamžiku, kdy si odpykal necelých osm z uložených 13 let vězení. Nedávno mu krajský soud ještě zpřísnil trest na 14 let a devět měsíců kvůli ovlivňování svědků.