reklama

Tady máte dýško na přilepšenou. Opilý řidič se snažil uplatit mladoboleslavské policisty

Mladoboleslavským policistům se neúspěšně snažil vnutit „dýško“ provinilý řidič Škody Fabie. Ten se dopustil hned dvou trestných činů – ohrožení pod vlivem návykové látky a podplácení. Za obojí mu hrozí nepříjemná trestní sazba.

reklama

O tom, že okřídlenou frázi provinilých řidičů „přece se nějak domluvíme“ adresovanou bdělým mužům zákona už nelze beztrestně aplikovat, se včera přesvědčil šestadvacetiletý muž v Bezděčíně, který jel se svým vozidlem Škoda Fabia směrem od Mladé Boleslavi. Policejní hlídka muže zkontrolovala, vyzvala ho k předložení dokladů od vozidla a následně jej vyzvala, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Naměřená hodnota ukázala pozitivní výsledek 1,5 promile alkoholu v dechu.

Něco na přilepšenou

Řidič se nechtěl smířit s tím, že by mohl přijít o řidičský průkaz, proto policistům nabídl úplatek ve výši 10 tisíc korun. Řekl jim, že by to pro ně mohlo být jakési „dýško“ na přilepšenou. V tu chvíli se muž dopustil dalšího trestného činu, což mu policisté okamžitě sdělili. Dále mu na místě zabavili řidičský průkaz a eskortovali ho přímo do policejní cely předběžného zadržení.

Mladoboleslavští kriminalisté bezodkladně zahájili trestní stíhání troufalého šoféra, kterého obvinili ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a zločinu podplácení, kterého se dopustil na úřední osobě. V případě prokázání viny a odsouzení mu za toto jednání hrozí peněžitý trest nebo trest odnětí svobody na jeden rok až šest let.

Tagy:

Hlavní zprávy

Olympiáda plná robotů. Sportovcům doručí jídlo i dezinfekci, pomohou jim s tréninkem

Blížící se olympijské hry v Pekingu mají být připraveny odrážet útoky covidu ještě více než loňský letní sportovní svátek v japonském Tokiu. Olympionici musí respektovat rozsáhlý a přísný manuál, který říká, co všechno v pandemické době smí, respektive spíše nesmí. A pro to, aby nákaza nezhatila olympijské sny a cíle, jsou čínští pořadatelé odhodláni udělat vše. Třeba do služby povolat roboty.

Tonga po výbuchu vulkánu čeká na humanitární pomoc. Lidé odklízí sopečný popel z letiště

Záchranné týmy na tichomořském souostroví Tonga usilovně pracují na odklizení vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště, aby mohla do země proudit humanitární pomoc poté, co na ostrovech způsobila rozsáhlé škody sobotní erupce sopky a následné tsunami. Katastrofa si podle dosavadních informací vyžádala čtyři oběti, uvedl zpravodajský server BBC News.

Babišovi se při jednání v Evropské unii smáli. Neměl věcné argumenty, tvrdí Prouza

Bývalému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se při jednání o Zelené dohodě na evropské půdě smáli. Neměl věcné argumenty, o něž jde především, nešetřil kritikou prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza na adresu expremiéra. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že klíčové budou dopadové studie ke Green Dealu, na něž se bývalá vláda vykašlala.

Jako u blbejch na dvorku. Chaos už dosáhl vrcholu, kritizuje Neff vládní opatření

Komunikační chaos ministerstva zdravotnictví už dosáhl vrcholu. Je to jako „u blbejch na dvorku“, nešetřil kritikou na konto vládních opatření spisovatel Ondřej Neff v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima NEWS. Třebaže sám podporuje vakcinaci, nelíbí se mu, že vláda otálí se zrušením vyhlášky o povinném očkování. Komunikace ze strany ministra Vlastimila Válka (TOP 09) a jeho resortu není nejšťastnější ani podle dalších dvou hostů pořadu – exministra Romana Prymuly a bývalého politika Vítězslava Jandáka.

Princ Charles touží poznat Lilibet, přišel s gestem smíru. Harry ho ale zřejmě odmítne

Princ Charles, otec Harryho a Williama, miluje roli dědečka. Podle zdrojů z Buckinghamského paláce ho proto velmi trápí, že od června neměl možnost vidět svou vnučku Lilibet. Svého mladšího syna tak pozval i s manželkou Meghan a oběma dětmi k sobě domů do Británie. Podle britských médií je to velmi velkorysé gesto. Jeho mladší syn je ale na pochybách a kvůli problémům s ochrankou na území Británie zřejmě odmítne.

reklama

Domácí zpravodajství

Jandák se zastal Prymuly: Kdo vás odstřelil, komu jste vadil? Po vás nastal chaos

Jepičí život vakcinologa Romana Prymuly v čele ministerstva zdravotnictví byl způsoben tím, že někomu vadil, je přesvědčen bývalý politik a herec Vítězslav Jandák. V pořadu Co Čech, to politik dodal, že po Prymulově odchodu z resortu nastal „odborný chaos“, jelikož se vyrojily desítky expertů, kteří se najednou začali vyjadřovat k pandemii koronaviru. Prymula podotkl, že ho odchod z politiky příliš nemrzí, protože mu více vyhovuje pozice odborníka.

reklama