reklama

S miminkem otec silně zatřásl a odhodil, teď mu hrozí vězení. Je to hajzlík, říkají známí

Otřesný případ těžkého ublížení na zdraví projednává Krajský soud v Ostravě. 23letý muž z Orlové měl podle obžaloby silně zatřást svým teprve měsíčním dítětem. A to tak, že mu způsobil velmi vážné poranění hlavy. Kojenec skončil v nemocnici a domů k rodičům se už nevrátil. Nyní se o něj stará pěstounka.

reklama

Tragédie se stala loni v dubnu. S teprve měsíční holčičkou měl podle obžaloby její otec zatřást tak silně, že jí způsobil vážné zranění mozku a nejsou prý vyloučeny ani trvalé následky. Pak měl dítě ještě několikrát hodit na postel.

Matka holčičky v době činu údajně spala, její partner ji probudil s tím, že dítě brečelo a chovalo se podivně. Záchranáře pak zavolala žena, která mladému páru s miminkem pomáhala. Na Skypu si totiž všimla, že je s dítětem něco v nepořádku.

Obžalovaný, kterému hrozí až 12 let ve vězení, v pondělí k soudu nepřišel a nepomohli ani policisté, kteří ho měli na příkaz soudce předvést. Na uvedené adrese se totiž muž nezdržuje. Soud tak vydá příkaz k jeho zadržení a zhruba za měsíc k líčení dojde. „Je to hajzlík. Žena mu řekla, že ho nechce, a tak hodil s dcerkou o zem,“ uvedl známý obžalovaného muže.

Tagy:
zranění hlava otec odnětí svobody soud dítě Krajský soud v Ostravě

Hlavní zprávy

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka
Doprava

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama