CNN Prima News ohrožení

ohrožení

Výpis příspěvků ke štítku „ohrožení“

Z lékáren mizí léky, SÚKL má podezření na nelegální vývoz. Ztratilo se 130 tisíc balení

25. ledna 2023 10:16

Z Česka byly podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) nelegálně vyváženy léky na předpis, mělo jít o organizovanou činnost. Již ukončené kontroly provozovatelů lékáren potvrdily, že zmizelo nejméně 130 tisíc balení za téměř 67 milionů korun. Ředitelka SÚKL Irena Storová se domnívá, že částka může být dvojnásobná.

Rychlá dohra školního dramatu v Jablonci: Muž, který ohrožoval ředitelku pistolí, zná trest

13. ledna 2023 20:33

Soud rozhodl o případu muže, který ve středu napadl ředitelku základní školy. Při konfliktu, který se odehrál ve školní budově, měl ukázat, že má u sebe střelnou zbraň. Policisté ho obvinili z výtržnictví a nebezpečného vyhrožování a ve zkráceném řízení ho poslali k soudu, který už ho stihl potrestat. „Muž dostal podmíněný trest – jeden rok se zkušebním odkladem na dva roky. Rozsudek je pravomocný,“ uvedl Jaroslav Kneř, mluvčí Okresního soudu v Jablonci nad Nisou.

Fischer: Putin mluví jako Hitler. Rusové vidí nepřítele i v nás, musíme to brát vážně

22. dubna 2022 23:11

Když ruský prezident Vladimir Putin říká, že chce vyřešit ukrajinskou otázku, mluví skoro stejně jako Adolf Hitler, který se zaměřil na Židy. V ohrožení není pouze Ukrajina, ale také Česká republika, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS senátor Pavel Fischer. Politolog a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák si ale nemyslí, že by bylo Rusko schopno ohrozit Evropu.

Strážci parků bojují kvůli zvířatům s freeridery. Jinde jsou shovívavější, nechápou lyžaři

22. února 2022 20:59

Nedávný ostrý konflikt správce šumavského národního parku s turistou, konkrétně freeriderem, rozvířil debatu o tom, jaké pravomoci vlastně strážci národních parků v Česku mají. Správci národních parků vidí svůj úkol jasně – chránit ohrožené druhy. Jejich oponenti ale namítají, že v zahraničí jsou strážci leckdy benevolentnější.

Přerostlý medvěd drancuje domácnosti v Kalifornii. Nezastraší ho sirény ani paralyzéry

22. února 2022 08:29

Obyvatele kalifornského městečka South Lake Tahoe trápí nájezdy urostlého medvěda baribala. Zvíře se už několik měsíců vydává hledat potravu k místním domům a zanechává za sebou nemalé škody. Od drancování jej neodradily ani sirény či paralyzéry, úřady nyní situaci považují za natolik nebezpečnou, že nevylučují ani uspání zvířete. Ve víkendové reportáži o tom napsal deník The New York Times (NYT).