reklama
CNN Prima News ohrožení

ohrožení

Výpis příspěvků ke štítku „ohrožení“

Drama na Přerovsku. Starosta se musel schovat na úřadě, útočník mu hrozil nožem

Muž středního věku ohrožoval podle policie nožem starostu Bělotína na Přerovsku kvůli dlouhodobým sporům týkajícím se výkonu jeho funkce. Vyhrožoval mu údajně i ublížením na zdraví. Útočník mu nakonec propíchl dvě pneumatiky u osobního vozu, starosta se do příjezdu hlídky uchýlil do budovy úřadu. Útočník je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě, hrozí mu až šestileté vězení, sdělila v úterý přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Hrozil, že vyhodí bytový dům do vzduchu. Před policisty pak zapálil unikající plyn

Šestatřicetiletý muž v Ostravě-Michálkovicích chtěl podle policie vyhodit do vzduchu bytový dům. Vyhrožoval zabitím sebe i dalších obyvatel. Přeřezal hadici přivádějící plyn ke sporáku, kterou pak zapálil. Policisté jej včas zadrželi, deset obyvatel domu evakuovali. Novináře o incidentu v pondělí informovala mluvčí moravskoslezské policie Eva Michalíková.

Na Slovensku hrozí rozpad vlády. Matovič musí rezignovat, požadují koaliční strany

Koaliční krize na Slovensku se prohlubuje, vládě Igora Matoviče reálně hrozí rozpad. O jejím opuštění hovoří koaliční strany Svoboda a Solidarita (SaS) a Za lidi. Šéf SaS Richard Sulík dokonce prohlásil, že pokud Matovič na post premiéra nerezignuje, může SaS z koalice odejít. Obětí krize se přitom už v minulém týdnu stal ministr zdravotnictví Marek Krajčí. Rezignoval poté, co jeho hlavu žádaly zmiňované koaliční strany.

reklama