CNN Prima News ohrožení

ohrožení

Výpis příspěvků ke štítku „ohrožení“

Uchrání je před čínskou invazí moře? Tchajwanští spisovatelé exkluzivně pro CNN Prima NEWS

Čínská pobřežní stráž o uplynulém víkendu opět pronikla do těsné blízkosti tchajwanského souostroví Ťin-men. „Prosím, okamžitě se otočte,“ vyzvala ohrožená země osádky čtyř čínských hlídkových lodí. Co si myslí přední tchajwanští literáti o možném vojenském útoku, zjišťoval reportér CNN Prima NEWS v tamní metropoli Tchaj-peji. Významný prozaik Liao Hongji (廖鴻基) je přesvědčen, že zemi před čínskou armádou zachrání 160 kilometrů široký pás Pacifiku, tedy Tchajwanská úžina mezi ostrovem a čínskou pevninou. „Invazi považuji za velmi pravděpodobnou, ale samozřejmě si ji nepřeji,“ říká spisovatel Chen Li (陳黎). Prozaik Lo Yi-chin (駱以軍), jeden z deseti nejoceňovanějších autorů na ostrově, přirovnává čínskou propagandu o „osvobození“ Číňanů na Tchaj-wanu k dezinformacím Kremlu o „záchraně“ ruskojazyčného obyvatelstva na Ukrajině.

Lipavský ostře o Babišovi: Začíná být bezpečnostním ohrožením Česka, řekl pirátský ministr

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) začíná být podle ministra zahraničních věcí Jana Lipavského (Piráti) kvůli svým výrokům bezpečnostním ohrožením Česka. Lipavský to řekl v neděli v diskusním pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Babiš v tomto týdnu kritizoval rozhodnutí české vlády přerušit konzultace se slovenskou vládou. Uvedl, že premiér Petr Fiala (ODS) úplně ničí česko-slovenské vztahy.

Za pobodání muže ve Vrchlabí 12 let vězení, rozhodl soud. Útočníkovi nařídil i léčbu

Krajský soud v Hradci Králové potrestal v úterý 36letého Jakuba Martina za pokus o vraždu a další činy dvanáctiletým vězením. Hrozilo mu až 18 let odnětí svobody, rozsudek však není pravomocný. Soud mu nařídil ústavní protialkoholní a protitoxikomanickou léčbu. Podle spisu loni v květnu vyhrožoval smrtí ženě, v dalším případě pořezal na krku a poté zbil muže a druhého bodl nožem do krku, přičemž oběti svého běsnění znal. Útoky se staly na autobusovém nádraží ve Vrchlabí na Trutnovsku.

Policisté vyslechli muže, který ohrožoval děti v tramvaji zbraní. Výtržníkovi hrozí dva roky

Policisté stále vyšetřují nepochopitelný incident, který se odehrál v tramvaji číslo devět v pražských Řepích. Redakci Krimi zpráv se podařilo zjistit, že zbraň, kterou výtržník držel v ruce, je takzvaná flobertka. Silou střely se velmi podobá vzduchovce. Rodiče dětí, které muž ohrožoval, se stále policistům nepřihlásili. Policie znovu prosí, aby se jim co nejdříve ozvali.

Hrůzná jízda pražskou tramvají: Muž ohrožoval děti revolverem, policie žádá o pomoc

Neznámý muž na začátku prosince verbálně napadal v pražské tramvaji skupinu osmi dětí. Následně na ně vytasil revolver. Policisté po něm nyní pátrají, uvedl ve středu policejní mluvčí Richard Hrdina. Muž je podle něj podezřelý z výtržnictví a v případě dopadení a odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Policie žádá veřejnost o pomoc s jeho identifikací.

Láva může vymazat celé město. Z průrev na ulicích unikají plyny, lidé měli na odchod 7 minut

Propadající se islandské město Grindavík, jehož povrch pokrylo množství dýmajících prohlubní, připomíná bájnou Atlantidu. Děsivé průrvy spojené s aktivitou nedaleké sopky Fagradalsfjall ničí mnoho domů či vozovek a linou se z nich horké výpary. Proces doprovázejí otřesy a jen pár stovek metrů pod zemí se hromadí horké magma. Podle odborníků by i malá erupce mohla vést k ohrožení zástavby lávou. Z toho důvodu již místní úřady zalarmovaly místní a lidi evakuovaly. Trýznivou situaci z místa popisuje web Daily Mail.

Chvíle děsu při dětském americkém fotbale: Rozzuřený otec hráče vytáhl na rozhodčího pistoli

Agresivita rodičů, která úzce souvisí s jejich potomky? Ve Spojených státech takových případů přibývá. Bezpečnostní kamery například zachytily incident, při kterém řidiče školního autobusu napadl otec dítěte z mateřské školy. Vadilo mu, že přijel pozdě. V jiném případě došlo při nevinném dětském zápase v americkém fotbale k potyčce, při níž jeden z otců vytáhl střelnou zbraň.