reklama

Lupič se zbraní v ruce přepadl čerpací stanici v Sokolově. Dopadli ho v tentýž den

Sokolovští kriminalisté zadrželi pachatele, který měl 25. prosince přepadnout benzinovou čerpací stanici v Sokolově a pod pohrůžkou zbraně požadoval vydání peněz. Muže policisté umístili do policejní cely, kde si počká na rozhodnutí soudu. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 2 až 10 let.

reklama

První svátek vánoční strávili sokolovští kriminalisté pátráním po maskovaném muži, který 25. prosince okradl benzinovou čerpací stanici v Sokolově. „Tamním pracovníkům navíc vyhrožoval namířenou krátkou střelnou zbraní. Z místa činu si odnesl několik tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Ještě tentýž večer policisté pachatele zadrželi a po jeho převezení na oddělení zahájili trestní stíhání. 31letého muže ze Sokolova obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Kriminalisté během soboty podají státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na jeho vzetí do vazby. „Na rozhodnutí si obviněný muž prozatím počká v policejní cele. V případě prokázání viny mu tak hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ dodala Týřová.

K tématu

Další hlavní zprávy

Evropská unie

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o české žalobě kvůli zastaveným dotacím pro Agrofert

Evropský soud přerušil jednání o žalobě České republiky na Evropskou komisi kvůli zablokované dotaci pro Agrofert. Chce počkat na konečné rozhodnutí Evropské komise o dotaci. O přerušení informoval web iRozhlas.cz, kterému to potvrdila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Ve sporu jde o zhruba 800 tisíc korun, které Brusel prozatím odmítl zaplatit kvůli možnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO).

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům u nás praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka
Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Nemám být tak rychlá. Herečka Jiřina Bohdalová skončila v nemocnici, uklouzla na náledí
Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Další články
reklama
reklama