CNN Prima News čerpací stanice

čerpací stanice

Výpis příspěvků ke štítku „čerpací stanice“

Ceny pohonných hmot klesají. Za kolik v průměru natankujete a kde je benzín nejlevnější?

15. dubna 2022 21:44

Ceny pohonných hmot v Česku klesají. Za uplynulý týden se jejich cena snížila o více než korunu za litr. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 teď v průměru natankujete za 42 korun a 70 haléřů, za naftu zaplatíte něco málo přes 45 korun. Navzdory zlevnění jsou ale paliva v Česku stále výrazně dražší než před rokem. Už by se vám tak nemělo stát, že vás zdražení překvapí přímo během tankování, jako se to stalo autodopravci v Ostravě.

Vondrák volá po zastropování cen paliva. Museli bychom to doplácet, oponuje Jurečka

10. dubna 2022 17:54

Řešení rostoucích cen paliv. To bylo jedním z témat, o němž diskutovali v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s hejtmanem Moravskoslezského kraje Ivo Vondrákem (ANO). Zatímco podle Vondráka by vláda měla přistoupit k zastropování cen benzinu a nafty, Jurečka s ním nesouhlasí. Podle šéfa lidovců by v takovém případě částku musel doplácet stát, potažmo daňoví poplatníci.

Stanjura prozradil, o kolik vzrostly marže u benzinu. Resort uvažuje o jejich zastřešení

7. dubna 2022 17:40

Průměrné ceny marží na pohonných hmotách vzrostly mezi únorem a březnem přibližně o dvě koruny na litr. Na tiskové konferenci to uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS), když prezentoval dosavadní výsledky kontrol prodejních cen na čerpacích stanicích, které potrvají až do 30. září. Resort dále zpracuje cenový výměr na maximální marži prodejců paliv.

Rekordními maržemi MOL na Češích dramaticky vydělávala. Vláda mířila vedle, říká ekonom

3. dubna 2022 09:28

Maďarská společnost MOL měla v březnu rekordní marže. Na data agentury Bloomberg o druhém největším provozovateli čerpacích stanic v Česku upozornil ekonom Lukáš Kovanda. MOL vydělává na tom, že rafinuje kvůli sankcím výrazně zlevněnou ruskou ropu Ural, Češi tak platili dramaticky více, než by odpovídalo realitě. Česká vláda pak podle Kovandy při kontrole čerpacích stanic a následné analýze „mířila vedle“.

Za benzin a naftu zaplatíte asi o 1,5 koruny na litr méně. Pumpaři musí vládě hlásit ceny

17. března 2022 07:44

Ceny pohonných hmot v Česku od minulého týdne klesly. Benzin Natural 95 zlevnil o 1,51 koruny na průměrných 45,13 Kč/l, nafta o 1,34 koruny na 47,69 Kč/l. Benzin zlevňuje nepřetržitě od soboty, cena dieselu začala klesat v pondělí. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny sleduje. Ministerstvo financí do čtvrtečních 12:00 požaduje od čerpacích stanic kompletní hlášení o průměrných prodejních cenách paliv od 15. února do 15. března včetně. Zjišťování výše marží je jedním z nástrojů vlády proti rekordnímu zdražování pohonných hmot. Ceny se začaly zvyšovat po ruské invazi na Ukrajinu 24. února.

Ceny benzinu žene vzhůru panika a nejistota. Kdy by podle expertů mohly začít klesat?

14. března 2022 21:24

Co může za vysoké ceny pohonných hmot? Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza a ekonom a rektor Anglo-americké univerzity Jiří Schwarz se v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS shodli, že na vině je kromě války také nejistota způsobená panikou mezi lidmi. A protože panika jen tak neutichne, ceny půjdou dolů daleko pomaleji.