reklama
CNN Prima News čerpací stanice

čerpací stanice

Výpis příspěvků ke štítku „čerpací stanice“

Vyplatí se auto na CNG? I ceny plynu rapidně rostou, upozorňují experti

15. října 2021 23:02

Rostoucí ceny pohonných hmot v posledních dnech výrazně pocítili i majitelé vozů na stlačený zemní plyn. Energetická krize vystřelila na něketrých pumpách ceny do astronomických výšin. Zatímco ještě před týdnem byla průměrná cena CNG pod hranicí třiceti korun, teď se na některých místech v Česku prodává až za šedesát korun.

Pravidla pro imigraci zahraničních pracovníků uvolňovat nebudeme, řekl britský premiér

3. října 2021 14:10

Britský premiér Boris Johnson dnes prohlásil, že nechce kvůli vyřešení nedostatku řidičů v Británii uvolňovat pravidla pro imigraci zahraničních pracovníků. Nedostupnost pohonných hmot na čerpacích stanicích je podle něj způsobena vysokou poptávkou. Předseda Konzervativní strany Oliver Dowden pak řekl, že se dostupnost paliv zlepšuje, největší problémy však nadále přetrvávají v Londýně a na jihovýchodě země.

Krize ve Velké Británii. Na pumpách došly pohonné hmoty, Londýn zvažuje povolání armády

27. září 2021 15:33

Až 90 procent čerpacích stanic ve velkých britských městech nemá palivo, napsala dnes agentura Reuters. Krizi v dodavatelských řetězcích, kterou způsobil nedostatek řidičů nákladních aut, umocnilo panické nakupování do zásoby. Za nedostatkem řidičů stojí více faktorů, včetně pandemie COVID-19 a odchodu Británie z Evropské unie. Důsledkem jsou výpadky v dodávkách různého zboží, včetně pohonných hmot nebo potravin pro supermarkety.

Británii zachvátila benzinová panika. Palivo nemá na pumpy kdo vozit, některé zavírají

25. září 2021 11:44

Nepanikařte, prosila Automobilová asociace (AA) v pátek řidiče. Některé benzinové pumpy, především společnosti BP, kvůli nedostatku řidičů kamionů museli své čerpací stanice uzavřít. Mnozí lidé však žádosti nebrali na vědomí a u benzinek se tvoří dlouhé fronty. Vyšší poptávku zaznamenala i společnost Shell či Esso, i ty mají některé stanice uzavřené.

Konec Benziny: Prohlédněte si bohatou fotogalerii z historie tankování v Čechách

21. září 2021 08:52

Polská skupina PKN Orlen coby majoritní vlastník tradičního českého holdingu Unipetrol, který je zase majitelem sítě čerpacích stanic Benzina, minulý týden oznámila postupný přechod k označování čerpadel Benzina značkou Orlen. Podobně jako nyní na nich budou prvky jak Benziny, tak Orlenu, název Orlen ale začne být dominantní například na totemech s cenami. Pohled do historie tankování v Čechách přináší v této souvislosti trochu nostalgické pocity.

reklama