CNN Prima News čerpací stanice

čerpací stanice

Výpis příspěvků ke štítku „čerpací stanice“

Rusko zasáhlo čerpací stanici v Charkově. Útok si vyžádal sedm mrtvých, shořelo 15 domů

Aktualizováno

Ruský útok na Charkov si v pátek pozdě večer vyžádal sedm životů, včetně tří dětských. Napsaly to agentura AFP a ruskojazyčný server BBC s odvoláním na místní úřady. Ruské drony podle nich zasáhly čerpací stanici, což způsobilo rozsáhlý požár, který zničil 15 domů, kolem 50 lidí muselo být evakuováno. Drony v noci útočily také na Oděsu.

Ať dá vláda peníze radši do škol. Nákup čerpacích stanic nedává smysl, nechápou ekonomové

Nákup čerpacích stanic RobinOil je špatným krokem. Shodují se na tom ekonomové, podle kterých by se stát měl spíše pump zbavovat. Česká republika totiž přes státní podnik Čepro už vlastní řetězec EuroOil. Přesto v době vysokých cen benzinu a nafty nepřišel žádný tlak na jejich snížení. Důvodem byly marže rafinérií, se kterými vlastnictví čerpacích stanic stejně nic nezmůže. Podle ekonomů se jedná o důvod, proč by stát neměl podnikat a raději měl peníze přesunout do vzdělání.

Čepro koupilo síť benzínových stanic RobinOil. Stát se stane třetím největším pumpařem

Státní podnik Čepro koupil od podnikatele Jiřího Zoubka konkurenční síť čerpacích stanic Robin Oil, od níž získal 75 benzinových pump. Zařadí je do své sítě EuroOil, která tak bude nově mít 285 stanic, což ji řadí na třetí místo v ČR. Cenu transakce společnost neuvedla, deník e15 s odkazem na dva na sobě nezávislé zdroje napsal, že dosáhla výše 4,5 miliardy korun. Transakci nedávno posvětil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Zásadní obrat. Pohonné hmoty v Česku jsou levnější než u našich sousedů, dráž je i v Polsku

Pohonné hmoty jsou nyní na českých čerpacích stanicích v porovnání se sousedními státy levnější. Po letech velmi drahého benzinu a nafty proto nastává nezvyklá situace. Vyšší ceny paliv najdou motoristé i v Polsku, kde skončilo jejich daňové zvýhodnění. Ceny klesly, přestože vláda Petra Fialy (ODS) nezavedla jejich zastropování ani nesnížila daň z přidané hodnoty jako jiné země.

Jakým pumpám se vyhnout? Inspekce zveřejnila seznam benzínek s nekvalitním palivem

Česká obchodní inspekce pokračuje v udělování přísných pokut za nekvalitní palivo. Peněžní tresty se přitom nevyhnuly ani velkým provozovatelům. Inspekce zároveň aktualizovala seznam 50 čerpacích stanic, které nabízely špatnou kvalitu pohonných hmot. Tradičně se v nich objevují provozovny v malých obcích. Kdo dostal rekordní pokutu a kterým pumpám se raději vyhnout?

V Česku přibylo čerpacích stanic s nekvalitními palivy. Podívejte se na seznam hříšníků

Na seznamu čerpacích stanic se špatnými palivy, který vydává Česká obchodní inspekce, přibylo v loňském roce hned čtrnáct prodejců. Vysoké pokuty v roce 2023 obdržely dokonce i známe řetězce, jako je RobiN OIL nebo Globus. U jednoho z nich dokonce kontroloři narazili na tolik nevyhovující naftu, že by v krajním případě mohla narušit funkčnost motoru. Kde ještě byly zjištěny problémy?