reklama

Olympijský vítěz vrátil ztraceného psa majitelům. Vodítko si udělal ze sluchátek

Owain Doull dostal ztraceného Bolta k jeho majitelům i díky svým sluchátkům.
Zdroj: Profimedia

Rutinní tréninková vyjížďka na kole olympijského vítěze z Ria de Janeira Owaina Doulla se změnila v zajímavou příhodu. Velšský cyklista u silnice spatřil opuštěného psa a rozhodl se ho navrátit jeho majitelům. To se mu také úspěšně povedlo, ale musel si vypomoct sluchátky od mobilu.

reklama

Doull zpozoroval psa se jménem Bolt u města Whaley Bridge, které leží v anglickém hrabství Derbyshire. „Našel jsem ho u kraje silnice. Třásl se a vypadal poměrně ztraceně,“ popsal později cyklista deníku The Independent. Žádný páníček se v okolí nenacházel, a tak se Doul jezdící za stáj Ineos Grenadiers rozhodl zavolat na číslo, které měl pes uvedené na známce.

Jenže hovor nikdo na druhé straně nezvedal. „Navíc v této oblasti není moc dobrý signál,“ dodal držitel zlaté medaile z olympijských her 2016, kdy v brazilském Riu de Janeiru triumfoval na dráze ve stíhacím závodu.

Owain Doull našel ztraceného psa a kuriózním způsobem ho dopravil k majiteli domů
Owain Doull našel ztraceného psa a kuriózním způsobem ho dopravil k majiteli domů
Zdroj: Profimedia

Po neúspěšném telefonátu tedy zadal do mobilu adresu vyrytou na známce hned vedle telefonního čísla. „A bylo to jen kilometr do kopce,“ poznamenal Doull.

V Boltovi našel velmi poslušného společníka. Přesto se ale bál, aby pes během krátké cesty domů neutekl. Ovšem vodítko u sebe pochopitelně při tréninkové jízdě neměl, tudíž přišel s velmi zajímavou improvizací.

Vzal svá sluchátka od mobilu a přivázal je k obojku psa. Pak už jen nasedl na kolo a nalezený parťák po jeho boku zodpovědně běžel až k místu určení. Tam už si ho vyzvedl páníček James Harvey, konzultant chirurga, který se v Manchesteru specializuje na případy rakovinu prsu.

Doull na Twitteru uvedl, že Bolta dovezl domů „v jednom kuse“. „Díky Owaine. Bolt je vyčerpaný, ale šťastný, že mohl potkat nového kamaráda,“ zareagoval na tweet olympijského šampiona Harvey.

K tématu

Tagy: pes cyklistika Anglie olympiáda sport olympijský vítěz Owain Doull tréninková jízda
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Babiš: Za týden rozvolníme, priorita jsou děti a sport. Začnou se očkovat i lidé 60 plus

Pokud bude situace dobrá, mohlo by se 26. dubna rozvolnit, prohlásil v neděli ve svém tradičním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj jsou prioritou děti a sport. Předseda vlády také oznámil, že koncem příštího týdne by se mohla začít očkovat i věková kategorie lidí nad 60 let. A koncem července by podle něj Češi měli žít normální život.

Rusko

První oficiální reakce Ruska: Provokaci potrestáme. Předvolalo si českého velvyslance

První oficiální reakce Ruska: Provokaci potrestáme. Předvolalo si českého velvyslance

  • Aktualizováno

Rusko přijme odvetná opatření proti rozhodnutí České republiky vyhostit 18 diplomatů, uvedlo v neděli tamní ministerstvo zahraničí. Ruská diplomacie za krokem české vlády vidí americký vliv a vnímá ho jako provokaci. Zároveň si předvolala českého velvyslance Vítězslava Pivoňku. Obvinění z podílu ruských tajných služeb na výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích z roku 2014 považuje Moskva za absurdní a nepodložená.

Roztržka s Moskvou bude na dlouho, říká Zemanův muž pro vztahy s Ruskem
Drama v Imole. Při deštivé velké ceně F1 vlály červené vlajky, vyhrál Verstappen
Hanbu Rusku, křičí desítky demonstrantů před ruskou ambasádou v Praze
Navalnyj je chuligán. Nenecháme ho zemřít ve vězení, řekl velvyslanec Ruska v Británii
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Komunista Luzar: Nevyvolávejme ruskou odvetu. Může to skončit špatně
Uděláte si obrázek sami, vzkazuje lidem Babiš. Vláda odtajní materiál BIS o Rusku a Vrběticích
Další články
reklama
reklama