reklama

Olympijský vítěz vrátil ztraceného psa majitelům. Vodítko si udělal ze sluchátek

Owain Doull dostal ztraceného Bolta k jeho majitelům i díky svým sluchátkům.
Zdroj: Profimedia

Rutinní tréninková vyjížďka na kole olympijského vítěze z Ria de Janeira Owaina Doulla se změnila v zajímavou příhodu. Velšský cyklista u silnice spatřil opuštěného psa a rozhodl se ho navrátit jeho majitelům. To se mu také úspěšně povedlo, ale musel si vypomoct sluchátky od mobilu.

reklama

Doull zpozoroval psa se jménem Bolt u města Whaley Bridge, které leží v anglickém hrabství Derbyshire. „Našel jsem ho u kraje silnice. Třásl se a vypadal poměrně ztraceně,“ popsal později cyklista deníku The Independent. Žádný páníček se v okolí nenacházel, a tak se Doul jezdící za stáj Ineos Grenadiers rozhodl zavolat na číslo, které měl pes uvedené na známce.

Jenže hovor nikdo na druhé straně nezvedal. „Navíc v této oblasti není moc dobrý signál,“ dodal držitel zlaté medaile z olympijských her 2016, kdy v brazilském Riu de Janeiru triumfoval na dráze ve stíhacím závodu.

Owain Doull našel ztraceného psa a kuriózním způsobem ho dopravil k majiteli domů
Owain Doull našel ztraceného psa a kuriózním způsobem ho dopravil k majiteli domů

Po neúspěšném telefonátu tedy zadal do mobilu adresu vyrytou na známce hned vedle telefonního čísla. „A bylo to jen kilometr do kopce,“ poznamenal Doull.

V Boltovi našel velmi poslušného společníka. Přesto se ale bál, aby pes během krátké cesty domů neutekl. Ovšem vodítko u sebe pochopitelně při tréninkové jízdě neměl, tudíž přišel s velmi zajímavou improvizací.

Vzal svá sluchátka od mobilu a přivázal je k obojku psa. Pak už jen nasedl na kolo a nalezený parťák po jeho boku zodpovědně běžel až k místu určení. Tam už si ho vyzvedl páníček James Harvey, konzultant chirurga, který se v Manchesteru specializuje na případy rakovinu prsu.

Doull na Twitteru uvedl, že Bolta dovezl domů „v jednom kuse“. „Díky Owaine. Bolt je vyčerpaný, ale šťastný, že mohl potkat nového kamaráda,“ zareagoval na tweet olympijského šampiona Harvey.

K tématu

Tagy: pes cyklistika Anglie olympiáda sport olympijský vítěz Owain Doull tréninková jízda
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Sledujte ŽIVĚ: Blatný představí nového PSA. Jaká opatření od února navrhuje?

Prodlouží se nouzový stav a protiepidemická opatření? Vláda bude v pátek mimořádně jednat formou videokonference. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) chce navíc představit aktualizovanou tabulku opatření navázaných na protiepidemický systém PES. Bude navrhovat, aby platila od 1. února. Sledujte tiskovou konferenci živě v tomto článku. Začátek je plánovaný na 8:30.

Blatný: Pokud kvůli britské mutaci všechno selže, musí přijít nestandardní zásah
Pomáháme umělcům pouze přežít, hned tak se z toho nevyhrabeme, řekl Zaorálek
Nouzový stav bude trvat déle než čtyři měsíce. Vláda ho prodloužila do 14. února
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Dám ti facku, opičáku! Čeští poslanci si rozbíjejí nosy od konce 19. století
Další články
reklama
reklama