reklama

Olympijský vítěz vrátil ztraceného psa majitelům. Vodítko si udělal ze sluchátek

Rutinní tréninková vyjížďka na kole olympijského vítěze z Ria de Janeira Owaina Doulla se změnila v zajímavou příhodu. Velšský cyklista u silnice spatřil opuštěného psa a rozhodl se ho navrátit jeho majitelům. To se mu také úspěšně povedlo, ale musel si vypomoct sluchátky od mobilu.

reklama

Doull zpozoroval psa se jménem Bolt u města Whaley Bridge, které leží v anglickém hrabství Derbyshire. „Našel jsem ho u kraje silnice. Třásl se a vypadal poměrně ztraceně,“ popsal později cyklista deníku The Independent. Žádný páníček se v okolí nenacházel, a tak se Doul jezdící za stáj Ineos Grenadiers rozhodl zavolat na číslo, které měl pes uvedené na známce.

Jenže hovor nikdo na druhé straně nezvedal. „Navíc v této oblasti není moc dobrý signál,“ dodal držitel zlaté medaile z olympijských her 2016, kdy v brazilském Riu de Janeiru triumfoval na dráze ve stíhacím závodu.

Po neúspěšném telefonátu tedy zadal do mobilu adresu vyrytou na známce hned vedle telefonního čísla. „A bylo to jen kilometr do kopce,“ poznamenal Doull.

V Boltovi našel velmi poslušného společníka. Přesto se ale bál, aby pes během krátké cesty domů neutekl. Ovšem vodítko u sebe pochopitelně při tréninkové jízdě neměl, tudíž přišel s velmi zajímavou improvizací.

Vzal svá sluchátka od mobilu a přivázal je k obojku psa. Pak už jen nasedl na kolo a nalezený parťák po jeho boku zodpovědně běžel až k místu určení. Tam už si ho vyzvedl páníček James Harvey, konzultant chirurga, který se v Manchesteru specializuje na případy rakovinu prsu.

Doull na Twitteru uvedl, že Bolta dovezl domů „v jednom kuse“. „Díky Owaine. Bolt je vyčerpaný, ale šťastný, že mohl potkat nového kamaráda,“ zareagoval na tweet olympijského šampiona Harvey.

Tagy:
pes cyklistika Anglie olympiáda sport olympijský vítěz Owain Doull tréninková jízda

Biden otočil: Chce povinné očkování pro státní zaměstnance, vakcinovaní mají nosit roušky

Americké Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) aktualizovalo svá doporučení pro boj proti covidu. Mimo jiné navrhuje návrat k rouškám některým plně naočkovaným lidem. Ti by si podle agentury měli obličej zakrývat ve vnitřních prostorách v oblastech s vysokým výskytem koronavirových infekcí. Americký prezident Joe Biden naznačil, že jeho administrativa zvažuje zavedení vakcinačního požadavku pro federální zaměstnance.

Dobrá zpráva pro rodiče: Otcovská se protáhne. Zmírní se nároky na ošetřovatelské volno

Podmínky nároku na ošetřovatelské volno se patrně zmírní a otcovská dovolená se prodlouží z jednoho týdne na dva týdny. Předpokládá to předloha poslanců ČSSD, kterou ve středu schválila s úpravami Sněmovna. Novela o nemocenském pojištění se týká také ošetřovného, změny vycházejí podle předkladatelů z nedostatků zjištěných v praxi. Nyní ji dostanou k posouzení senátoři.

Úspěchy českých olympioniků? Brečím ještě víc než po vlastních závodech, říká Emmons

V pátém dni olympijských her platí, že česká výprava má dvě medaile. Lesklý kov a zápis do historie zařídili shodně v pondělí vodní slalomář Lukáš Rohan a šermíř Alexander Choupenitch. První dny olympiády zhodnotili v pořadu Co Čech, to trenér! na CNN Prima NEWS trojnásobná olympijská medailistka ve střelbě Kateřina Emmons, šermíř Jiří Beran a sprinterka Nikola Bendová.

Živě
ON-LINE: Perušič opustil karanténu a chystá se na zápas. Prskavec i Fišerová postupují

Plavkyně Barbora Seemanová vybojovala na kraulařské dvoustovce šesté místo a zároveň opět překonala český rekord. Skifařky Lenka Antošová s Lenkou Fleissnerovou skončily ve finále B čtvrté a celkově desáté, dvojskif ve složení Vraštil, Šimánek naopak postoupil do finále. O medaile ve čtyřhře zabojují tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková a ve dvouhře Markéta Vondroušová. Kvalifikaci zvládli vodní slalomáři Tereza Fišerová a Jiří Prskavec.

Covidová krize v Austrálii: Tvrdá opatření pokračují, úřady prodloužily uzávěru Sydney

Australské úřady o další měsíc prodloužily uzávěru největšího města Sydney, kterému se navzdory několik týdnů trvajícímu lockdownu nedaří snížit denní přírůstky nákaz koronavirem. Za poslední den stát Nový Jižní Wales, jehož je Sydney metropolí, zaznamenal 177 nových případů infekce, o den dříve to bylo 172 případů, informovala agentura Reuters.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš se Kalouskovi omlouvat nemusí. Ve Sněmovně o něm řekl, že „zabil lidi cez padáky“

Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat bývalému poslanci Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) za výroky, které o něm pronesl v Poslanecké sněmovně. Ve středu o tom rozhodl soud, podle nějž by případnou odpovědnost za premiérova slova beztak nesl stát, nikoliv Babiš osobně. Verdikt není pravomocný. Premiér o svém politickém rivalovi prohlásil, že rozkrádal ministerstvo obrany a „zabil lidi cez padáky“.

Černý den ČSA: Před 45 lety se u Bratislavy zřítilo letadlo. Zemřelo 76 lidí, přežili tři

Když slunného letního rána 28. července 1976 do čtyřmotorového letadla Il-18B nastoupilo na pražském letišti v Ruzyni k letu ČSA do Bratislavy 79 lidí, nikdo nemohl tušit, že pro většinu jde o poslední cestu. Letoun se zřítil kousek od svého cíle – do jezera Zlaté písky u Bratislavy. Jedná se o druhou nejhorší leteckou katastrofu na území Slovenska.

reklama