Omsk

Výpis příspěvků ke štítku „Omsk“

Zpověď ruského vojáka o podmínkách na frontě: Vyhrožují nám zastřelením, plat je směšný

Berou nám telefony, bijí nás a neposkytují zdravotní péči. Tak líčí podmínky na frontě v osobní zpovědi ruský voják Alexander. Do armády vstoupil dobrovolně, a ačkoliv mu smlouva vypršela již v listopadu, odjet domů nesmí. Pod pohrůžkou zastřelení tak nadále pokračuje ve „speciální vojenské operaci“ na Ukrajině. Na sociální síti promluvil i o směšném platu a přístupu velitelů.

Navalnyj: Jde mi o život. V cele na mě použili biologickou zbraň a odpírají mi léčbu

Trpím vážnými zdravotními problémy, tvrdí Alexej Navalnyj. Vězněný odpůrce ruského prezidenta Vladimira Putina si stěžuje, že mu úřady odpírají řádnou lékařskou péči a léky. Navíc ho měly údajně cíleně nakazit, jelikož do jeho cely umístily nemocného muže, který posloužil jako „biologická zbraň“. Stovky ruských lékařů již sepsaly na podporu Navalného petici. Ke stížnostem se přidala i německá vláda.

Navalného propustili z nemocnice. Zda bude mít trvalé následky, není jasné

Aktualizováno

Ruského opozičního politika Alexeje Navalného propustili v úterý z berlínské nemocnice. S odvoláním na lékaře kliniky Charité o tom dnes informovala agentura DPA. Podle lékařů je možné, že se Navalnyj po otravě paralytickou látkou ze skupiny novičok zcela zotaví, nelze ale ani vyloučit trvalé následky. Kde se nyní Navalnyj nachází, není známo. Mluvčí ruského prezidenta Vladimira Putina podle agentury TASS označil za „velmi skvělé“, pokud se pacient opravdu uzdravuje.

Navalnyj byl otráven, ukázaly laboratorní testy. Merkelová žádá Moskvu o vyšetřování

Aktualizováno

V těle předáka ruské opozice Alexeje Navalného byly laboratorními testy zjištěny stopy po otravě. Konkrétní látka, která intoxikaci způsobila, zatím ale není známa. V pondělí to oznámila berlínská klinika Charité, která o Navalného pečuje. Německá kancléřka Angela Merkelová a šéf německé diplomacie Heiko Maas poté ve společném prohlášení uvedli, že Moskva musí plně a nade vší pochybnost vyšetřit okolnosti zdravotního kolapsu Alexeje Navalného.