Opustí hvězdný Messi Barcelonu? Spekulace sílí, mluví se o dvou klubech

Argentinec Lionel Messi, jeden z nejlepších fotbalistů historie, má po páteční blamáži Barcelony v Lize mistrů chtít po šestnácti letech profesionální kariéry opustit slavný španělský klub, tvrdí s odkazem na brazilské zdroje web Daily Mail. V úvahu by mohl údajně přicházet Manchester City, kde trénuje bývalý kouč Barcelony Pep Guardiola.

Se spekulacemi o přestupu třiatřicetileté fotbalové superstar přišel brazilský sportovní plátek Esporte Interativo, který v roce 2017 jako první ohlásil přestup brazilské fotbalové hvězdy Neymara z Barcelony do klubu Paris Saint-Germain. Podle něj má být Messi v klubu izolovanější nejvíce od roku 2015, od kterého jeho španělský klub čeká na další titul v Lize mistrů.

Blamáž s Bayernem i neshody s vedením ohledně směřování klubu

Situace se vyhrotila po páteční prohře Barcelony v lisabonském čtvrtfinále Ligy mistrů s německým Bayernem Mnichov 2:8, po kterém měl podle Esporte Interativo Messi po vedení požadovat okamžitý přestup. Argentinec má být frustrovaný z nedostatečného klubového plánování, kvůli němuž ztrácí důvěru v jejich společné sportovní cíle.

V dlouhodobém horizontu Messi již asi dvanáct měsíců „bojuje“ s prezidentem klubu Josepem Bartomeuem a vedením Barcelony ohledně směru, kterým se v současné době španělský velkoklub vydává.

Manchester City, Inter Milán, nebo někdo jiný?

Podle britského deníku webu Daily MIrror se předpokládá, že nejsilnější pozici pro získání argentinského útočníka má anglický klub Mancherster City, rovněž vyřazený ve čtvrtfinále Ligy mistrů trénovaný bývalým barcelonským trenérem Pepem Guardiolou, pod nímž Messi s Barcelonou prožil nejúspěšnější období.

V posledních týdnech se nicméně objevovaly i spekulace, že by se Argentinec mohl přesunout i do italského Interu Milán. V případě tohoto přestupu by došlo k opětovnému setkání dvou největších fotbalových rivalů současnosti v italské nejvyšší lize – Lionela Messiho a Cristiana Ronalda.

Poslední rok smlouvy

Messimu zbývá do konce kontraktu se španělským velkoklubem poslední rok. Pro většinu je problémem jeho současná doložka ve smlouvě o možném odkupu ve výši 635 milionů liber (asi 18,4 miliardy korun). Podle deníku Mundo Deportivo klub považuje Messiho a čtyři další hráče za pro přestup nedostupné, nicméně situací může zamíchat právě sám hvězdný Argentinec.

Messi doposud spojil celou svou profesionální kariéru se španělskou Barcelonou, s níž dosáhl prakticky všeho, co se dalo, a stal se jedním z nejlepších fotbalistů historie. Mimo jiné čtyřikrát vyhrál Ligu mistrů UEFA, desetkrát nejvyšší španělskou ligu, třikrát superpohár UEFA a mistrovství světa klubů, sedmkrát byl nejlepším střelcem španělské ligy, šestkrát nejlepším střelcem Ligy mistrů, šestkrát vyhrál Zlatý míč (resp. Zlatý míč FIFA) a šestkrát Zlatou kopačku za nejvíce gólů za sezónu ze všech hráčů v nejvyšších evropských soutěžích. Je držitelem dalších ocenění a řady fotbalových rekordů.

Tagy: