CNN Prima News ořechy

ořechy

Výpis příspěvků ke štítku „ořechy“

Podzim: Nejšťastnější období veverek

Právě na podzim, kdy všude kolem padá listí a stromy jsou zbarvené do žlutorezavých barev, zažívají veverky to nejšťastnější období v roce. Podobně jako matky, které přestanou kojit své ratolesti a mohou se na více hodin vzdálit, mají v tomto období i veverky více času na sebe. Po devíti měsících březosti, rození a krmení mláďat si mohou odpočinout a nabrat síly.

Za sběr ovoce u silnice hrozí vysoké pokuty. Podívejte se, kde můžete plody trhat bez obav

Pokuta až tisíc korun. I taková může být cena za trhání ovoce podél cest. Každý strom má svého vlastníka, i když není za plotem. A různí majitelé mají různá pravidla. Někdo lidi přímo vybízí, aby si natrhali kolik plodů chtějí, jinde na česáče ovoce bez povolení volají policii. Existuje ale mapa s místy, kdy můžete plody včetně ořechů trhat bez obav.

Zahrajte si na veverku, vašemu mozku to prospěje

Protože máme právě po sklizni vlašských ořechů a je dobré je nejlépe do dvou měsíců spotřebovat, máme pro vás recept na velmi jednoduchý a rychlý ořechový koláč. Ozdobíte ho ještě polevou podle své chuti a vaše tělo si bude libovat. Dávkou oříšků totiž prospějete i mozku, vlasům, pokožce a vůbec celému tělu.

Pozor na polskou zmrzlinu Milka. Obsahuje karcinogenní látku, stahují ji z trhu

Veterináři varují před polskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové množství karcinogenního etylenoxidu. Jde o 250 000 samostatných nanuků, 15 000 balení multipack po šesti a osmi kusech a o zhruba 37 000 balení zmrzliny ve vaničkách o objemu 480 ml. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Je to několikátý případ výskytu tohoto pesticidu v potravinách v posledních týdnech.

BLOG: Šťastný a chlupatý Vánoce, nevážený podnájemníci!

Dneska to bude krátký. Matka lehce vyšiluje, že nemá umytý okna a napečený cukroví, že jsou furt všude chlupy a že babka Alma podělala gauč (se vší parádou, he he) a ona teď lítá po bytě a ke všemu čuchá, jestli náhodou někde nenechala nějakej bonus navíc (babka je samý překvápko). Tak jsem si řekl, že to vezmu za ni. Přece jen mi koupila tu hračku ze šanty, žejo…