CNN Prima News ořechy

ořechy

Výpis příspěvků ke štítku „ořechy“

Fekální bakterie ve zmrzlině. Samotní inspektoři byli překvapení, co letos ve vzorcích našli

17. srpna 2022 18:57

Víc než polovina testovaných vzorků zmrzlin a tři čtvrtiny vzorků ledů do nápojů nevyhovují hygienickým limitům. To jsou závěry kontroly inspektorů ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce. Nejčastěji bylo v testovaných zmrzlinách velké množství bakteríí, které mohou u milovníků zmrzlin vyvolat střevní potíže.

Ořechové skořápky nepatří do koše, ale do vašeho hrníčku

18. listopadu 2021 09:00

Nejen samotné ořechy, ale i skořápky z nich mají pozitivní účinky na organismus. A hodit se vám budou v tu pravou chvíli. Teď v podzimních plískanicích, kdy nás trápí kašel, je čerstvě po sběru ořechů a louskají se do vánočního cukroví. Budete tak mít po ruce přírodní a účinný prostředek.

Zahrajte si na veverku, vašemu mozku to prospěje

4. listopadu 2021 19:00

Protože máme právě po sklizni vlašských ořechů a je dobré je nejlépe do dvou měsíců spotřebovat, máme pro vás recept na velmi jednoduchý a rychlý ořechový koláč. Ozdobíte ho ještě polevou podle své chuti a vaše tělo si bude libovat. Dávkou oříšků totiž prospějete i mozku, vlasům, pokožce a vůbec celému tělu.

Pozor na polskou zmrzlinu Milka. Obsahuje karcinogenní látku, stahují ji z trhu

11. srpna 2021 17:21

Veterináři varují před polskou zmrzlinou Milka, obsahuje stopové množství karcinogenního etylenoxidu. Jde o 250 000 samostatných nanuků, 15 000 balení multipack po šesti a osmi kusech a o zhruba 37 000 balení zmrzliny ve vaničkách o objemu 480 ml. Informoval o tom mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Je to několikátý případ výskytu tohoto pesticidu v potravinách v posledních týdnech.

BLOG: Šťastný a chlupatý Vánoce, nevážený podnájemníci!

16. prosince 2019 00:00

Dneska to bude krátký. Matka lehce vyšiluje, že nemá umytý okna a napečený cukroví, že jsou furt všude chlupy a že babka Alma podělala gauč (se vší parádou, he he) a ona teď lítá po bytě a ke všemu čuchá, jestli náhodou někde nenechala nějakej bonus navíc (babka je samý překvápko). Tak jsem si řekl, že to vezmu za ni. Přece jen mi koupila tu hračku ze šanty, žejo…

Když rozdíly mizí, 17. díl: Nenasytný milovník oříšků, co vás hravě oblafne

31. července 2019 00:00

Pokud bydlíte na místě, kde se vyskytují veverky, určitě víte, že jsou nejčastějšími návštěvníky ptačích krmítek. Nic před nimi není v bezpečí a i ten poslední oříšek si radši nacpou do už tak plné tlamičky, jen aby ho nezískal někdo jiný. Rozhodně to svědčí o jejich nenasytnosti, ale jak jsou na tom veverky s inteligencí?