reklama

Organizace Mamma Help pomáhala ženám s rakovinou prsu 21 let. Kvůli koronaviru končí

Mamma Help, jedna z nejstarších organizací, která pomáhá ženám s rakovinou prsu, oznámila, že ukončuje svou činnost. Na její záchranu už nestačí ani pomoc státu. Sdružení se dlouhodobě potýkalo s finančními a personálními problémy.

reklama

Po více než dvaceti letech působení oznámila organizace Mamma Help, že 1. července 2020 započne proces likvidace. „Ta situace je nevratná,“ řekl onkolog a spoluzakladatel organizace Václav Pecha. Podle něj takové rozhodnutí nevzešlo ze dne na den. „Ty důvody se měnily, protože přibývaly problémy,“ dodal.

Doktor Pecha pro CNN Prima NEWS uvedl, že k tomuto rozhodnutí dospěli společně s ředitelkou Janou Drexlerovou, se kterou organizaci zakládal. Na zrušení Mamma Help se shodla i Valná hromada členek a členů spolku.

I když nebylo vše „růžové“ nikdo nečekal, že stačí relativně tak málo, aby vše nabralo zcela jiný směr

Během 21 let činnosti rozšířilo sdružení Mamma Help svoji působnost do dalších měst několika krajů České republiky – Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové, Olomouce, Plzně, Přerova a Zlína. Všechna centra pracovala pod odbornou garancí špičkových lékařů, členů České onkologické společnosti CLS JEP. Sdružení ve svých centrech evidovalo více než 80 tisíc klientek.

Centra Mamma Help jsou nyní pro veřejnost uzavřená, do konce června pomoc pacientkám nabízí lékařská i sociální poradna na mammahelp.cz a v provozuje je také bezplatná Linka AVON za zdravá prsa 800 180 880, kam je možné volat.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama