reklama
CNN Prima News osmifinále

osmifinále

Výpis příspěvků ke štítku „osmifinále“

Krejčíková se po velkém boji loučí s Wimbledonem, Plíšková s Muchovou jdou dál

Aktualizováno

Česká tenistka Barbora Krejčíková ve Wimbledonu svůj nedávný triumf z Roland Garros nenapodobí. Proti světové jedničce Ashleigh Bartyové se sice v osmifinále rychle ujala vedení, nakonec však padla 5:7, 3:6. V souběžně hraném zápase oproti tomu do čtvrtfinále postoupila Karolína Plíšková, jež přemohla Rusku Ljudmilu Samsonovovou 6:2, 6:3. Dařilo se též Karolíně Muchové, která vyřadila Španělku Paulu Badosaovou po výsledku 7:6, 6:4.

Vše o osmifinále s Nizozemci: Jak získat vstupenku a jak se dostat na stadion?

Po postupu ze základní skupiny fotbalového Eura 2021 čeká český národní tým v osmifinále Nizozemsko. Zápas v neděli 27. června v budapešťské Puskás Aréně bude moct sledovat přes 60 tisíc fanoušků. Vzhledem k relativně krátké dojezdové vzdálenosti a přívětivým opatřením proti šíření koronaviru je pro české příznivce velká šance, že zápas uvidí přímo na místě. Jak získat vstupenky? Přinášíme vám vše, co byste o osmifinálovém duelu měli vědět.

Osmifinálový soupeř pro Čechy? Nizozemci v Budapešti, narazit mohou ale i na Slováky

S trochou nadsázky lze říct, že cíl pro utkání české reprezentace proti Anglii byl splněn. Šilhavého svěřenci nezískali ani bod (0:1), což znamenalo, že skupinu D fotbalového Eura nevyhrají. Tím pádem se paradoxně vyhnou v osmifinále nejděsivějším soupeřům. Přesný osmifinálový sok zatím není známý, ale možnosti jsou už značně osekané a úplně jasno bude ve středu večer. Koho tedy mohou Češi potkat?

Češi na Euru postupují. Osmifinále jim zajistily porážky Ruska a Finska

Postupová matematika byla na Euru před pondělním večerem jasná: Pokud v posledních utkáních skupiny B prohraje alespoň jeden ze dvojice Rusko, Finsko, pak mají čeští fotbalisté jasné osmifinále. A protože nakonec padla obě tato mužstva, úterní duel proti Anglii už rozhodne jen o tom, proti komu svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého nastoupí v další fázi turnaje.

EURO: Čechům se rýsuje soupeř. Na koho můžou narazit? A proč se vyhnout žlutým kartám?

Aktualizováno

Už je vše oficiální. Českou reprezentaci na Euru nemine – na rozdíl od předchozího šampionátu – osmifinále. Čtyři body z utkání proti Skotsku a Chorvatsku v součtu s výsledky z ostatních skupin posílají výběr Jaroslava Šilhavého do vyřazovacích bojů, i když ho ještě čeká v úterý duel s Anglií. Jací soupeři pro play-off se v tuto chvíli nabízejí?

Italové letí do osmifinále bez ztráty bodu. Turci na Euru prohráli i třetí zápas

Ve skupině A fotbalového Eura je dobojováno. Itálie zvládla i třetí zápas, ačkoliv pošetřila několik klíčových hráčů. O vítězství 1:0 nad Walesem rozhodl doma v Římě v závěru prvního poločasu Matteo Pessina. „Squadra azzurra“ tak jde suverénně z prvního místa do osmifinále, druzí skončili právě Velšané. Bez šancí na vyřazovací fázi nejsou ani Švýcaři, kteří v paralelně hraném utkání v Baku porazili Turky 3:1. Teď musí reprezentanti země helvétského kříže čekat, jak na tom budou týmy na třetích pozicích v ostatních skupinách.

reklama