Ostravská policistka hrdinkou. Dopadla onanistu z MHD, během zásahu u sebe měla děti

Policistka dopadla exhibicionistu

Byl postrachem dívek a žen v autobusech ostravské MHD. Rozvalil se na sedadle a přímo před jejich očima se ukájel. Dlouho se ho nedařilo dopadnout. Ovšem až do chvíle, kdy onanistu poznala na zastávce policistka v civilu. A i přesto, že s sebou měla děti, začala ho pronásledovat.

Bylo to nechutné divadlo. A kdo ví, kolik žen se v autobuse stalo jeho nechtěným obecenstvem. Policistce Barboře Kozubkové podoba onanujícího muže utkvěla v paměti z kamerových záznamů. „Na 99 procent se shodoval s tím, koho jsme se snažili dopátrat. Já jsem v tom okamžiku od něho poodstoupila, zavolala jsem na naši policii na dozorčí útvar, že zřejmě mám pachatele. Dozorčí vyslal hlídku, ovšem mezitím muž nastoupil do autobusu a já jsem nastoupila do autobusu s ním,“ popsala Kozubková.

Pronásledování bylo úspěšné a muž se velmi divil, když ho přímo v autobuse zadrželi policisté. „Myslím si, že nečekal, že maminka s kočárkem a devítiletým dítětem vedle sebe by mohla být policista, takže si vůbec ničeho nevšiml,“ upřesnila Kozubková.

Ostravská hrdinka

Hned po výslechu na policejní služebně muž putoval do vazební věznice. „Bylo zjištěno, že se muž vyhýbal vězení a měl zhruba před půl rokem nastoupit do výkonu trestu za stejný trestný čin, a to za výtržnictví,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Pohotová policistka z Ostravy-Poruby teď sklízí ovace. Ani ne před měsícem totiž nastoupila po mateřské dovolené zpět do práce a hned má vyřešený případ. „V začátcích, kdy jsem sloužila ještě v Havířově, jsme pronásledovali nějaké vozidlo. Byl to pachatel několika trestných činů, kdy se i střílelo, bouralo. Něco už jsem zažila, sloužím 15 let,“ dodala Kozubková.

Tentokrát ale pachatele zadržela, i když byla v civilu. Podvědomě se na to totiž soustředila. Prý nechtěla, aby na podobného pachatele narazily v autobusu její malé dcery.

Tagy: