reklama

Ostravská policistka hrdinkou. Dopadla onanistu z MHD, během zásahu u sebe měla děti

Byl postrachem dívek a žen v autobusech ostravské MHD. Rozvalil se na sedadle a přímo před jejich očima se ukájel. Dlouho se ho nedařilo dopadnout. Ovšem až do chvíle, kdy onanistu poznala na zastávce policistka v civilu. A i přesto, že s sebou měla děti, začala ho pronásledovat.

reklama

Bylo to nechutné divadlo. A kdo ví, kolik žen se v autobuse stalo jeho nechtěným obecenstvem. Policistce Barboře Kozubkové podoba onanujícího muže utkvěla v paměti z kamerových záznamů. „Na 99 procent se shodoval s tím, koho jsme se snažili dopátrat. Já jsem v tom okamžiku od něho poodstoupila, zavolala jsem na naši policii na dozorčí útvar, že zřejmě mám pachatele. Dozorčí vyslal hlídku, ovšem mezitím muž nastoupil do autobusu a já jsem nastoupila do autobusu s ním,“ popsala Kozubková.

Pronásledování bylo úspěšné a muž se velmi divil, když ho přímo v autobuse zadrželi policisté. „Myslím si, že nečekal, že maminka s kočárkem a devítiletým dítětem vedle sebe by mohla být policista, takže si vůbec ničeho nevšiml,“ upřesnila Kozubková.

Ostravská hrdinka

Hned po výslechu na policejní služebně muž putoval do vazební věznice. „Bylo zjištěno, že se muž vyhýbal vězení a měl zhruba před půl rokem nastoupit do výkonu trestu za stejný trestný čin, a to za výtržnictví,“ vysvětlila policejní mluvčí Eva Michalíková.

Pohotová policistka z Ostravy-Poruby teď sklízí ovace. Ani ne před měsícem totiž nastoupila po mateřské dovolené zpět do práce a hned má vyřešený případ. „V začátcích, kdy jsem sloužila ještě v Havířově, jsme pronásledovali nějaké vozidlo. Byl to pachatel několika trestných činů, kdy se i střílelo, bouralo. Něco už jsem zažila, sloužím 15 let,“ dodala Kozubková.

Tentokrát ale pachatele zadržela, i když byla v civilu. Podvědomě se na to totiž soustředila. Prý nechtěla, aby na podobného pachatele narazily v autobusu její malé dcery.

Tagy:

Hlavní zprávy

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD
360°

Benda: Předvádíte destrukci za každou cenu. Jste akorát nervózní, oponoval Fiala z SPD

Čtvrteční jednání v Poslanecké sněmovně bylo podle poslance Marka Bendy (ODS) mimořádně absurdní. „Je to destrukce za každou cenu,“ prohlásil na účet opozice. Poslanec Radim Fiala (SPD) mu však v pořadu 360° oponoval. Je toho názoru, že opozice má nárok říci, co si o současném stavu myslí. „Křičíte na nás něco o nenávisti a jste zkrátka nervózní, za což my nemůžeme,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc
Kariéra

Lidl, Albert i Kaufland navyšují mzdy, měsíčně si prodavači mohou vydělat i 43 tisíc

Potravinářské řetězce zaměstnancům zvyšují mzdy. Albert je zvedl od ledna v průměru o čtyři procenta, od února porostou v Lidlu v závislosti na pozici a odpracovaných letech. Pracovníci Kauflandu si přilepší průměrně o čtyři procenta od března. Ostatní obchodní sítě plánují případné zvýšení mezd oznámit v dalších měsících. Kromě zvýšení mezd společnosti rozšiřují také zaměstnanecké benefity. Vyplývá to z tiskových informací firem a ankety mezi zástupci řetězců.

Neomluvitelné. Měli by se jít léčit, odsuzuje psychiatr autory šibenice před Sněmovnou

Přinesli před Poslaneckou sněmovnu šibenici s výhružným nápisem. Podle demonstrantů na ní skončí všichni vlastizrádci. Kritika směřovala k poslancům, kteří měli projednávat nový pandemický zákon. Činy demonstrantů u Malostranského náměstí odsoudila část veřejnosti i mnoho politiků. Je šibenice s výhružkami za hranou? O tom se ve vysílání CNN Prima NEWS rozpovídal psychiatr Cyril Höschl.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

Osvětim v noci: Nekonečné apely živých i mrtvých, myšlenky na vzpouru i spalování obětí

U bran někdejšího vyhlazovacího tábora Osvětim-Birkenau se emocím nikdo neubrání. Právě tady zahynula většina z 1,4 milionu osvětimských obětí. Turisté sem míří výhradně za bílého dne, ale mě zajímá osvětimská noc, takže do Birkenau záměrně přijíždím až se soumrakem. Tahle továrna na smrt se totiž v průběhu druhé světové války nezastavila ani za tmy. Během jediné noci v roce 1944 byl třeba v Birkenau zlikvidován celý český rodinný tábor. 3 792 dětí, žen a mužů.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

reklama