CNN Prima News Ostrava-Poruba

Ostrava-Poruba

Výpis příspěvků ke štítku „Ostrava-Poruba“

REPORTÁŽ: Neberte nám poštu, prosí 85letý důchodce, Romové z ghetta i studenti z kolejí

Koho nejvíc bolí zavírání pošt? Jsou to celé sociální skupiny. „Nejvíce to odnesou naši důchodci, no a také Romové tam za tratí,“ ukazuje k vyloučené lokalitě vedoucí pošty v ostravských Kunčičkách Hana Byrtusová. „Kam teď budeme chodit pro příspěvky? Do centra? To je padesát korun za autobus,“ rozčilují se Romové. Na druhém konci města zase uzavření pošty poškodí vysokoškoláky. „Jsme služba asi pro pět tisíc vysokoškoláků z kolejí, všem to zkomplikuje život,“ nesouhlasí s uzavřením pobočky „pan poštmistr“ ve Studentské ulici v Ostravě-Porubě.

REPORTÁŽ z Ostravy: Na zrušených pobočkách to vře. Pošťáci jsou v šoku a zákazníci láteří

K zaměstnancům zrušených poboček České pošty se krutá pravda donesla až 31. března, když přišli do práce. „Opravdu jsme se to dověděli až v pátek, předem to s námi nikdo nekonzultoval,“ rozčiluje se Miloslava Janíčková, vedoucí pošty v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě. Bylo to jak sázka do loterie. „Věděli jsme, že se nějaké pobočky zruší, ale proč zrovna ta naše? Máme tady pořád plno,“ dodá vedoucí. Naštvaní jsou i zákazníci. „Stát nám chce vnutit datové schránky a další kraviny, ale já to nechci“ stěžuje si 60letý Pavel Barciaga, právě u okénka zaplatil SIPO.

Ženský hlas z ulic: Nekecej, ty jsi babišovka? Já volím Danuši! Ta se ale opičí po Čaputové

Reportér CNN Prima NEWS oslovil voličky různých věkových kategorií, aby zaznamenal jejich názory na jedinou ženskou kandidátku v prezidentských volbách. „Nám ženám nejde o to, jestli prezidentem bude žena nebo muž, hlavně musí mít dobré srdce,“ říká 82letá Jarmila Vežranovská. Když se v roce 1940 narodila, ženy měly volební právo teprve dvacet let. K volebním urnám ani do politiky je muži nechtěli dlouho pustit. „Žena u voleb rozeštve domácnost,“ mínili.

Českým Vietnamcům začal nový rok, ale neslaví. Nechtějí skončit s covidem v nemocnici

Asijský rok buvola začal pro české Vietnamce ve čtvrtek 11. února v šest hodin večer, letos však novoroční svátky skoro neslaví. „V době koronaviru to ani nejde. Nechceme dopadnout jako Češi po Vánocích a zaplnit nemocnice,“ vysvětluje majitelka restaurace Saigon na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě. Ve Vietnamu přitom nemoci COVID-19 zatím podlehlo jen 35 lidí, což je přičítáno přísnému dodržování epidemiologických opatření. A podobně zodpovědní jsou i Vietnamci žijící v Česku.

Volební reportáž z Ostravy: Dva lidé v krámě, šest ve volební komisi. A bitva mezi ANO a ODS

Volby ve stínu pandemie, i tak lze nazvat druhé kolo senátních voleb. „Nelíbí se mi vládní opatření a zohlednil jsem to při hlasování,“ svěřuje se před volebním okrskem v budově Wichterlova gymnázia v Ostravě-Porubě 26letý Matěj Michňák. „S vládou souhlasím,“ říká 52letý volič Eduard Klimša. Stejné rozpory řeší i členové volebních komisí. A usilovně větrají, aby vyhnali případný COVID-19.