CNN Prima News ostrovy

ostrovy

Výpis příspěvků ke štítku „ostrovy“

Nejdražší let na světě trvá méně než 80 vteřin. Záběry nezvyklé cesty jsou hitem

17. července 2022 12:35

Média obletělo video, které zachycuje zřejmě nejkratší let na světě. Letadlo mezi dvěma Orknejskými ostrovy, které patří Skotsku, urazí vzdálenost 2,7 kilometrů. Cesta trvající méně než 80 vteřin stojí 17 liber (necelých 500 korun), což z ní činí nejdražší komerční let. Osmimístný letoun převáží obyvatele dvakrát denně.

Vykročí Japonsko ze stínu druhé světové války? Nákupy raket plánují nejen kvůli Rusku

29. června 2022 15:39

Fumio Kišida se stane prvním japonským premiérem v historii, který se zúčastní oficiálního summitu NATO. Ten začíná ve středu ve španělském Madridu. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung se ostrovní země z východní Asie sbližuje se Severoatlantickou aliancí proto, že autokratičtí „sousedé“ Rusko, Čína a Severní Korea představují stále větší hrozbu. Jednání se zúčastní i český předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa

29. listopadu 2020 07:12

Ostrovy Stromboli a Filicudi patřící mezi známé Liparské ostrovy disponují podle zvěstí domácích obyvatel magickými a afrodiziakálními sílami. Jsou tak vhodným místem pro ty, kteří se snaží znovu najít či obnovit svou vášeň nebo počít potomka. I proto se jim někdy říká „atoly plodnosti“. Na webu americké televize CNN se podívali na zajímavý fenomén blíže.