CNN Prima News ostrovy

ostrovy

Výpis příspěvků ke štítku „ostrovy“

Vykročí Japonsko ze stínu druhé světové války? Nákupy raket plánují nejen kvůli Rusku

Fumio Kišida se stane prvním japonským premiérem v historii, který se zúčastní oficiálního summitu NATO. Ten začíná ve středu ve španělském Madridu. Podle německého deníku Süddeutsche Zeitung se ostrovní země z východní Asie sbližuje se Severoatlantickou aliancí proto, že autokratičtí „sousedé“ Rusko, Čína a Severní Korea představují stále větší hrozbu. Jednání se zúčastní i český předseda vlády Petr Fiala (ODS).

Atoly plodnosti s magickými silami? Italské ostrovy jako sexuální poutní místa

Ostrovy Stromboli a Filicudi patřící mezi známé Liparské ostrovy disponují podle zvěstí domácích obyvatel magickými a afrodiziakálními sílami. Jsou tak vhodným místem pro ty, kteří se snaží znovu najít či obnovit svou vášeň nebo počít potomka. I proto se jim někdy říká „atoly plodnosti“. Na webu americké televize CNN se podívali na zajímavý fenomén blíže.

Napětí na řecko-turecké hranici nepolevuje. K vleklým problémům s migranty se přidávají i obavy z koronaviru

Turecký ministr zahraničí Mevlut Cavusoglu napsal článek do prestižního britského deníku The Financial Times o situaci v Turecku a na turecko-řecké hranici. Odsoudil chování EU za to, že se nesnaží s Tureckem situaci řešit perspektivně. Již titulek je obviňující: „Nečinnost EU vůči syrským uprchlíkům je skvrnou na lidském svědomí.“