reklama

Střelba na Slovensku. Pachatel zabil čtyři koně, kobyla předčasně porodila mrtvé hříbě

Neznámý pachatel zastřelil v obci Stará Bašta na Slovensku čtyři koně, dvě klisny byly březí. Podle všeho se jednalo o nešťastnou náhodu. Chovatel, který pochází z Česka, ale uvádí, že zvířata byla na soukromém a oploceném pozemku.

reklama

Jedno z březích zvířat bezprostředně po střelbě ještě žilo. Kulka z pušky sedmiletou kobylu zasáhla do břicha, ta předčasně porodila mrtvé hříbě. „Ze snímků bylo patrné, že střelec zasáhl i hříbě,“ uvedl chovatel koní.

Po tragickém porodu však zemřela i kobyla. Nepomohlo ani to, že ji majitelé převezli na veterinární kliniku do Košic. „Po desetihodinovém boji musela být utracena,“ dodal chovatel.

K tématu

Chovatelé z Čech nakonec přišli o všechny čtyři koně Irského coba a Arabského plnokrevníka. Neštěstí se odehrálo v sobotu kolem 18. hodiny. Přibližně o půl hodiny později volal chovateli místní podnikatel a myslivec, který mu řekl, co se stalo. „Byla mi oznámená skutečnost, že došlo k nešťastné události a že byli postřeleni nějací koně,“ popsal chovatel.

Zastřelená zvířata ale zmizela. Než na místo dorazili policisté, někdo je ukradl. Podle chovatele chtěl střelec či několik střelců zlikvidovat cenné důkazy. V blátě jsou podle majitele stále patrné stopy po pneumatikách. „Všechny koně byly ukradené a odvezené z pozemku. Takže tu zůstaly jen krvavé stopy,“ doplnil.

Místní obyvatele vystrašilo i to, že střelec pálil směrem do vesnice. Stál pravděpodobně na kopci, vzdušnou čarou asi 600 metrů od oploceného pozemku. „Od lidí jsem se dozvěděl, že viděli, odkud se střílelo. Byl použit puškohled,“ dodal chovatel.

„Jsem pobouřena, hlavně z toho, že v obci se střílelo. Doufejme, že bude vyšetřeno, jak se to stalo. Nechci, aby se u nás cítili lidé v ohrožení,“ uvedla k nehodě starostka obce Ildikó Lászlóová.

Případ nyní vyšetřuje policie. Onen místní podnikatel a myslivec, který měl chovateli volat, prý nejdřív tvrdil, že u sebe měl na lovu známého a střílel on, protože ho koně napadli. U výslechu se ale měl nakonec přiznat, že zvířata zastřelil sám.

K tématu

Tagy: Slovensko střelba kůň koně zastřelení chovatelé

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil poslanecký mandát a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

K věci

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Narodil se na západě Německa, s velkou vervou se ale hlásí k českým kořenům. Bernd Posselt je u nás známý hlavně jako šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení a kritik Benešových dekretů. Je zastáncem spojené Evropy a navrhuje, aby Německo pomohlo České republice se zvládáním koronavirové pandemie. Jak vnímá současnou situaci v Evropě? A chtěl by se někdy vrátit zpátky do České republiky? Na tyto otázky odpovídal v pořadu K věci Petry Vinterové.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama