Pachatel zastřelil puškou psa v sousední zahradě, majitelé se podivují nad postupem policie

Policisté na Pardubicku stále vyšetřují střelbu podle nich neznámého pachatele. Ten měl na dvoře domu na Pardubicku zastřelit psa a druhého postřelit. Majitelé zjistili, že kamerový systém incident natočil, a domnívají se, že jde o jejich souseda. Přesto se případ táhne už třetí měsíc bez výsledku.

Postava za plotem namíří pušku do sousedního dvora na jednoho ze psů a vystřelí. Potom znovu. Po zásahu fenka Heda zemřela, druhá – Bety – byla postřelena, měla poraněné vnitřnosti a musela na komplikovanou operaci. Heda se ještě z posledních sil doplazila do domu a zemřela pod postelí, kde ji majitelka našla.

Jejich majitelé z Lánů na Důlku se domnívají, že pachatel je na záznamu jasně vidět, policie ale prý nekoná. „Nikdo tady nešetří to, že tady běhá ozbrojený pachatel, pro nás soused, který má nadále zbraň a může se s ní tady volně pohybovat,“ uvedla Petra Matysová, majitelka psů.

Muže, z jehož pozemku měla podle videozáznamu střelba vyjít, se štábu CNN Prima NEWS na místě kontaktovat nepodařilo. Krátkou konfrontaci měl prý pouze s majiteli zastřeleného psa. Těm se vyjádřil velice stručně. „Proběhla výměna názorů s tím, že si za to můžeme sami,“ řekla Matysová.

Petra s partnerem pečují dočasně i o jiné psy, o ty z útulku, kterým se hledají domovy. Zvířata milují, pomáhají jim a taková ztráta je pro ně rodinnou tragédií. Stejně tak pro jejich syna, který měl k Hedě velmi silné citové pouto.

„Pokud mají poškození vážné obavy z ozbrojeného souseda, potom bych doporučoval, aby ve věci navrhli jako důkaz jeho psychologické vyšetření,“ poradil postup v daném případě advokát Jan Černý. „Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat.

Nyní probíhá prověřování. Kriminalisté mimo jiné nařídili pitvu mrtvého psa a budeme čekat na vyhodnocení znaleckého posudku,“ zopakovala za policii krajská mluvčí Dita Holečková s tím, že se v případu zatím nic nezměnilo. To ovšem trvá už třetí měsíc a podle majitelů vypadá vyšetřování chaoticky i přes jasné důkazy, které kriminalistům poskytli. Nechápou, že si někdo mohl libovolně střílet na jejich pozemek.

„Tento agresivní útok na naši rodinu je nepochopitelný a pro nás neomluvitelný… pro nás to není jen pes, je to člen rodiny! Vytáhnout zbraň s tlumičem, optikou a střílet do zahrady kde běhají i děti, je horor,“ píše Petra na své sociální síti.

„Samozřejmě vznikají nevole. Lidi jsou naštvaní, že vlastně policie neřeší takovýto čin, že by se mohlo volně střílet na zahrady,“ dodala Matysová. Jsme národ pejskařů, a tak se lidé na sociálních sítích k jejímu příspěvku hojně vyjadřují a majitelku se snaží komentáři podpořit. Také lidé volají po potrestání pachatele s tím, že pokud to policie nevyřeší „vzali by spravedlnost do svých rukou“.

„V případě pocitu těch poškozených, že vyšetřování trpí nějakými průtahy, tak mají tito možnost obrátit se na státního zástupce se žádostí, aby postup policie přezkoumal. A pokud by nebyli s tímto spokojeni, tak se mohou obrátit i na vyšší stupeň státního zastupitelství,“ doplnil Černý.

Pokud pachatel způsobil smrt zvířete právě jako v tomto případě, může jít za týrání zvířat do vězení až na šest let.

Tagy: