reklama

Těšilo mě, když se protivník svíjí. Boj jsem vyhledával, zavzpomínal na debaty Paroubek

Superdebata lídrů politických subjektů na CNN Prima NEWS byla zábavná a pozitivně při ní překvapil lídr ČSSD Jan Hamáček, v pořadu K věci to řekl bývalý premiér Jiří Paroubek. Zároveň hovořil o tom, jak zásadní mají podobné debaty vliv na konečný výsledek voleb. Zmínil také potřebu umět jasně formulovat jednoduché volební slogany.

reklama

„Bylo to celkem zábavné. Upevnil jsem si názor na jednotlivé lídry. Řešila se konkrétní témata, tak lídři vládních stran byli trochu ve výhodě, protože mohli říct, co udělali a co chystají, a bylo to věcné. Pozitivně mě překvapil pan Hamáček, protože byl racionální,“ hodnotil Paroubek středeční debatu na CNN Prima NEWS.

Myslí se, že ostrá rétorika premiéra Andreje Babiše byla záměrem. „Zřejmě mu jeho marketingový poradci řekli, aby byl agresivní na představitelé opozice. Ti se tím nechali vyvézt z míry. Taktika Andreji Babišovi vyšla,“ řekl.

Zavzpomínal také, jaké to bylo, když sám v podobných debatách vystupoval. „Účastnil jsem se jich rád. Těšilo mě, když se protivník svíjí, vyhledával jsem boj, protože jsem věděl, že přinese výsledky. Na klíčové televizní debaty s panem Topolánkem jsem se připravoval třeba deset hodin. Pak teprve můžete improvizovat. Lídr musí být otevřený a nesmí být introvert,“ sdělil

Hovořil také o potřebě kvalitního politického marketingu. „Pokud se lídr neopírá o dobrý marketing, tak to má špatné. Pokud jsou lidé nudní, tak pochopitelně nezískávají podporu,“ řekl. „Občané programy nečtou. Lidři musí umět srozumitelně formulovat slogany,“ doplnil.

V souvislosti s tím zmínil také možný úspěch hnutí Přísaha. „Pokud by se dostalo do sněmovny, tak je to hazard, protože o něm nikdo nic neví,“ uvedl. „Nemusel jsem vládu pana Nečase, ale vláda by měla padnout volbami a ne zásahem těžkooděnců. Pokud Robert Šlachta bude dělat ministra vnitra, tak potěš pán bůh. Lidé hledají spasitele,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň
Volby 2021

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál
Donald Trump

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál

Prezident Donald Trump by se mohl zbláznit, a tak musíme udělat vše pro to, aby se nedostal k jadernému tlačítku. Tak by se podle knihy Peril dal shrnout utajený plán generála Marka Milleyho. Ten po útoku na Kapitol letos v lednu dospěl k názoru, že bývalého amerického prezidenta postihla po prohraných volbách vážná duševní krize a že je nutné jednat bez jeho vědomí.

Propusťte Frančettiho, nebo očekávejte následky. Ruská ministryně dala Česku ultimátum

Rusko chce, aby Česká republika propustila Rusa Alexandra Frančettiho, zadrženého v neděli v Praze. Podle agentury TASS to řekla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová s tím, že Praha nemá případ politizovat. Jeho vydání Ukrajině podle ní bude mít důsledky. Frančettiho zadržela česká policie na žádost Ukrajiny, která ho viní z toho, že se v roce 2014 aktivně podílel na ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš není žádný bojovník proti rakovině. Odborníci cupují premiéra kvůli brožuře VZP

Premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodně není žádný bojovník s rakovinou, vzkazují českému premiérovi zástupci organizací, jež se věnují onkologickým nemocem. Reagují tak na brožuru Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), která obsahuje Babišův komentář i jeho fotografii. Přibližně dva miliony klientů VZP mělo dostat materiál ještě v září, pojišťovna ale rozesílání kvůli souvislosti s politikou nakonec odložila až na dobu po říjnových volbách.

reklama