reklama

Těšilo mě, když se protivník svíjí. Boj jsem vyhledával, zavzpomínal na debaty Paroubek

Superdebata lídrů politických subjektů na CNN Prima NEWS byla zábavná a pozitivně při ní překvapil lídr ČSSD Jan Hamáček, v pořadu K věci to řekl bývalý premiér Jiří Paroubek. Zároveň hovořil o tom, jak zásadní mají podobné debaty vliv na konečný výsledek voleb. Zmínil také potřebu umět jasně formulovat jednoduché volební slogany.

reklama

„Bylo to celkem zábavné. Upevnil jsem si názor na jednotlivé lídry. Řešila se konkrétní témata, tak lídři vládních stran byli trochu ve výhodě, protože mohli říct, co udělali a co chystají, a bylo to věcné. Pozitivně mě překvapil pan Hamáček, protože byl racionální,“ hodnotil Paroubek středeční debatu na CNN Prima NEWS.

Myslí se, že ostrá rétorika premiéra Andreje Babiše byla záměrem. „Zřejmě mu jeho marketingový poradci řekli, aby byl agresivní na představitelé opozice. Ti se tím nechali vyvézt z míry. Taktika Andreji Babišovi vyšla,“ řekl.

Zavzpomínal také, jaké to bylo, když sám v podobných debatách vystupoval. „Účastnil jsem se jich rád. Těšilo mě, když se protivník svíjí, vyhledával jsem boj, protože jsem věděl, že přinese výsledky. Na klíčové televizní debaty s panem Topolánkem jsem se připravoval třeba deset hodin. Pak teprve můžete improvizovat. Lídr musí být otevřený a nesmí být introvert,“ sdělil

Hovořil také o potřebě kvalitního politického marketingu. „Pokud se lídr neopírá o dobrý marketing, tak to má špatné. Pokud jsou lidé nudní, tak pochopitelně nezískávají podporu,“ řekl. „Občané programy nečtou. Lidři musí umět srozumitelně formulovat slogany,“ doplnil.

V souvislosti s tím zmínil také možný úspěch hnutí Přísaha. „Pokud by se dostalo do sněmovny, tak je to hazard, protože o něm nikdo nic neví,“ uvedl. „Nemusel jsem vládu pana Nečase, ale vláda by měla padnout volbami a ne zásahem těžkooděnců. Pokud Robert Šlachta bude dělat ministra vnitra, tak potěš pán bůh. Lidé hledají spasitele,“ dodal.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fiala: Pokud prezident nejmenuje všechny ministry, budu nucen podat žalobu
Volby 2021

Fiala: Pokud prezident nejmenuje všechny ministry, budu nucen podat žalobu

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) bude nucen podat kompetenční žalobu k Ústavnímu soudu, pokud prezident Miloš Zeman nejmenuje všechny ministry nové vlády. Fiala to ve středu řekl ČT. Nemá v úmyslu nominace na členy vlády měnit, zopakoval. Zeman dřív uvedl, že předpokládá, že bude vetovat návrh na jednoho ministra. Média spekulují, že prezidentovy výhrady se týkají kandidáta na ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti).

Alergického syna naočkovali ve škole bez mého vědomí, tvrdí matka. Měli ho uplatit pizzou

Soudní spor kvůli vynucenému očkování. Chlapce z losangeleské školy Barack Obama Global Preparation Academy měli nechat během výuky očkovat proti covidu, aniž by to konzultovali s rodiči a ti podepsali souhlas. Navíc měla škola žáka, který je silný astmatik a alergik, uplatit pizzou zdarma, aby to doma nikomu neříkal. Matka se nyní se školským obvodem soudí.

Polákům by mohlo na hranicích pomáhat až 150 českých vojáků, řekl Babiš

Aktualizováno

Česká republika by mohla poslat na pomoc do Polska až 150 vojáků na 180 dní kvůli migrační krizi na hranici s Běloruskem. Společný návrh ministerstev obrany a zahraničních věcí na středečním zasedání podpořila vláda ANO a ČSSD v demisi, sdělil premiér Andrej Babiš (ANO). Mandát musí ještě schválit poslanci i senátoři. Podporu plánu vyjádřili politici nastupující koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se Starosty a nezávislými (STAN).

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama