CNN Prima News Vojtěch Šeliga
Vojtěch Šeliga

Vojtěch Šeliga

redaktor CNN Prima NEWS

Vojtěch vystudoval mediální a mezinárodní teritoriální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Od roku 2017 působil v redakci Echo24 a Týdeníku Echo. Do CNN Prima NEWS nastoupil na podzim roku 2020.

Nejnovější příspěvky autora

Zeman převzal lži opozice, kritizuje vláda. Jeho veto může stát miliardy, varuje Kalousek
Politika

Zeman převzal lži opozice, kritizuje vláda. Jeho veto může stát miliardy, varuje Kalousek

Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana vetovat novelu, která má snížit platby státu do zdravotnictví, může státní pokladnu vyjít až na miliardy korun, varoval bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09). Vyzval proto poslance, aby rozhodnutí co nejdříve přehlasovali. Prezidenta kritizují i členové současné vlády. Podle šéfa státní kasy Zbyňka Stanjury (ODS) převzal prezident lživou argumentaci opozice. Vládní koalice má v dolní parlamentní komoře pohodlnou většinu 108 poslanců, řada zákonodárců ale v době vládních prázdnin čerpá dovolené.

Kam se dostanete vlakem za pět hodin? Chytrá mapa ukazuje, jak Česko zaostává za Západem
Doprava

Kam se dostanete vlakem za pět hodin? Chytrá mapa ukazuje, jak Česko zaostává za Západem

Kam se dostanete vlakem ze svého města za pět hodin? Zjistit to můžete díky nové interaktivní mapě, kterou na Twitteru zveřejnil francouzský vývojář vystupující jako Benjamin Td. Z mapy pak vyplývá smutné srovnání mezi Českem a západní Evropou. Zatímco z Prahy se dostanete v daném časovém limitu tak maximálně do Berlína, z Paříže se díky rychlovlakům bez problému dopravíte přes celou zem do Marseille.

Další příspěvky autora

Dálnice do Vídně je stále v nedohlednu. Stát netuší, jak překročí nádrž Nové Mlýny

Spojení s hlavním městem Rakouska je po dlouhé dekády nedostatečné. Dálnice D52 z Brna končí od roku 1996 u jihomoravských Pohořelic a poté musí řidiči po silnici první třídy přejet novomlýnské nádrže a následně se prodrat přes Mikulov. Oproti tomu Rakušané mají dálniční spojení z Vídně hotové takřka až k českým hranicím. Ministerstvo dopravy doposud netuší, kdy bude česká část čtyřproudové komunikace hotová a jakým způsobem budou překonány Nové Mlýny.

Policejní šéf: Zákroky na Babišových akcích prověří GIBS. Má reakce ale byla možná ostřejší

Policejní prezident Martin Vondrášek vystoupil v pátek před novináře, aby osvětlil svůj postoj k problematickým krokům policie, která během mítinku Andreje Babiše (ANO) v Borovanech zaklekla krk nezletilého chlapce. Vondrášek nechce ohledně zákroků činit předčasné soudy, celá situace se totiž podle něj stala trochu jinak, než jak uváděla média. Zároveň však zkritizoval policistu, který měl na sobě čepici hnutí ANO.

Estébák hystericky ječí na lidi, policie ho chrání. Topolánek a další se opřeli do Babiše

Dění na setkáních expremiéra Andreje Babiše (ANO) vyvolávají značné emoce. V Táboře předseda hnutí ANO nazval demonstrující občany „fašisty a nacisty“. V Borovanech zase zaklekli policisté v civilu na nezletilého chlapce, který měl Babišův mítink narušit. Současným i bývalým politikům se taková jednání při akcích nelíbí a žádají především vyšetřování příslušných policistů.

Dostálová měla financovat auto pro manžela ze sněmovních peněz. Nesmysl, reaguje

Bývalá ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) z vlády Andreje Babiše (ANO) měla údajně financovat nákup vozu pro svého manžela z peněz Poslanecké sněmovny. Podle webu Seznamzprávy to prošetřovala policie, která však nakonec nemohla použít klíčové odposlechy jako důkaz a případ tak uzavřela bez obvinění. Poslankyně pro CNN Prima NEWS uvedla, že se jedná o nesmysl.

Kdo bude po volbách vládnout v Praze? Na magistrát se již rýsují potenciální koalice

Příští měsíc se budou Pražané rozhodovat o tom, kdo bude dalším primátorem hlavního města. Přestože je dnes složité předpovídat, jaké bude rozložení křesel na magistrátu, lze již usuzovat, jak by mohla vypadat případná vládnoucí koalice. Jednotlivé kandidující uskupení se totiž začínají navzájem vymezovat a otevřeně hovořit o tom, s kým by mohli v příštích čtyřech letech ovlivňovat život v metropoli.

KOMENTÁŘ: Manželství jako svazek muže a ženy v Ústavě? Poslanci svádí předem prohraný boj

Otázka manželství pro všechny je evergreenem posledních let. Konzervativci svádí s liberály bitvy vyostřené kulturní války, a to nejen na půdě Sněmovny, ale především v prostoru sociálních sítí. Opakující se argumenty obou stran, které se s matematickou pravidelností dostávají na povrch především od roku 2018, však společnost již spíše nudí. Obyčejného Čecha totiž v posledních letech trápil spíše covid, válka na Ukrajině či energetická krize. Ale budiž, pojďme se na téma podívat s trochou nadhledu.

Drsné přijetí v Třeboni: Babiš kvůli pískotu vycouval svůj obytňák, mluvil o atentátu

Aktualizováno

Ne všude se bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) při cestách po republice ve svém obytném voze setkává s nadšeným přijetím. V úterý jej během turné po jižních Čechách překvapily desítky pískajících demonstrantů v Třeboni. Expremiérovi nezbývalo než před demonstranty z místa vycouvat. Celé situaci přihlížel také první místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček.