CNN Prima News Partie

Partie

Výpis příspěvků ke štítku „Partie“

Sledujte Partii s Kubou a Okamurou. Jsme připraveni na další vlnu uprchlíků z Ukrajiny?

2. prosince 2022 16:34

Čechy nadále trápí vysoká cena elektřiny. Zvládá vláda boj s energetickou krizí? A je Česko připravené na případnou zimní vlnu dalších uprchlíků z válkou zmítané Ukrajiny? I o tom budou diskutovat v Partii předseda Asociace krajů Martin Kuba (ODS) a šéf SPD Tomio Okamura. Ve druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků z různých parlamentních stran. Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Pekarová bojkotuje schůzku s Maďary. Útočí hrubě a brutálně, zazlívá jí exprezident Klaus

21. listopadu 2022 07:32

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) už po loňských volbách útočila na naše partnery z visegrádské čtyřky. Jmenovitě se opřela do Polska a Maďarska, zkritizoval její postoj bývalý prezident republiky Václav Klaus. V pořadu Partie PLUS apeloval na politiky, aby neházeli spolupráci uskupení středoevropských zemí přes palubu. Pekarová v tomto týdnu odmítla jednání s Budapeští, premiéra Orbána kritizuje mimo jiné za přístup k válce na Ukrajině. Bývalý guvernér České národní banky a expremiér Jiří Rusnok poznamenal, že není dobré „kádrovat“ naše sousedy.

Zdraží dálniční známky? Jejich cena nerostla přes deset let, to není v pořádku, řekl Kupka

14. listopadu 2022 08:07

Je třeba zvýšit poplatky za využívání tuzemské dálniční sítě? Jde o jeden z návrhů Národní ekonomické rady vlády (NERV) ke konsolidaci veřejných rozpočtů. Vedle zdražení dálničních známek NERV navrhuje rovněž výkonové zpoplatnění dálnic, a to i pro osobní automobily. „Že se více než deset let nezvyšovala cena dálniční známky, není v pořádku,“ řekl ministr dopravy a místopředseda ODS Martin Kupka v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Pospíšil: Má dělník platit vzdělání právníkům? Zvážil bych školné. Jen drobné, říká Konečná

13. listopadu 2022 19:05

Jedním ze způsobů, jak získat peníze do státní pokladny, by podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) bylo školné. Navrhoval by ho u oborů „komerčního charakteru”, jako je třeba profese právníka. V Partii ale jeho návrh rozcupovala europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, podle které by šlo jen o drobné.

Rodičovská by mohla být tři roky, zvažuje Kupka. Vláda jen vyvolává vztek, má jasno Nacher

13. listopadu 2022 13:03

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla zkrácení rodičovské dovolené i rodičovského příspěvku jako jedno z opatření, pomocí nichž by stát měl konsolidovat veřejné finance. Vládní koalice hodlá o návrhu debatovat, a to zejména o zkrácení rodičovské ze čtyř na tři roky. „V České republice je bezkonkurenčně nejdelší. I tři roky jsou významnou pomocí,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS místopředseda ODS Martin Kupka.

Kupka o kandidátech na Hrad: Mám svou osobní volbu. Nejbližší je mi Fischer

13. listopadu 2022 12:14

Měl by být prezidentem politik, nebo někdo, kdo dosud v politice nefiguroval? Podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) je důležité, aby to byl člověk, který takovou funkci zvládne. „Mám svou osobní volbu, Pavla Fischera. Doporučili jsme ho stejně jako Danuši Nerudovou nebo Petra Pavla,“ řekl Kupka v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Fiala z SPD: Rakušané a Poláci tu kupují energii a mají ji levnější. Vláda bojuje, tvrdí Kupka

13. listopadu 2022 11:23

Energetická skupina ČEZ meziročně zvýšila svůj zisk osminásobně, přesto od nového roku zdraží statisícům domácností elektřinu. „My platíme zisky spekulantů, obchodníků s energií. To si nemůžeme dovolit,“ řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS Radim Fiala (SPD). A navrhl, aby cenotvorbu vzala do rukou vláda. Podle místopředsedy ODS Martina Kupky však nelze energetický trh opustit. „Česká vláda dala najevo, že pomůže tím, že se cena nedostane nad stanovený strop,“ řekl v diskusním pořadu.

Sledujte Partii s Pospíšilem i Konečnou. Stará se vláda dostatečně o lidi v době krize?

11. listopadu 2022 15:18

Tuzemsko čelí energetické i inflační krizi a vyhlídky nejsou zrovna optimistické. Česká ekonomika by se v příštím roce měla pohybovat na hraně recese. Bere Fialova vláda tuto prognózu Evropské komise (EK) v potaz? A pomáhá dostatečně českým občanům? Nejen to v pořadu Partie prodiskutují ministr dopravy Martin Kupka (ODS) a místopředseda hnutí SPD Radim Fiala. Nedělní debatu sledujte v tomto článku nebo na CNN Prima NEWS od 11 hodin.

Špidla: Jurečkovy plány, jak ušetřit? Kruté a hloupé. NERV navrhuje chudobu důchodců

7. listopadu 2022 07:31

Národní ekonomická rada vlády (NERV) navrhla kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) několik receptů, jak uzdravit veřejné finance. Podle expremiéra Vladimíra Špidly (ČSSD) má smysl tyto materiály studovat. Některé konkrétní návrhy však Špidla kritizoval. Ostře se také pustil do plánu ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL), který chce upravit podmínky podpory v nezaměstnanosti.