CNN Prima News Partie

Partie

Výpis příspěvků ke štítku „Partie“

Klimatická katastrofa je před námi, hájí Gregorová Green Deal. Králíček ji poslal do Číny

Klimatická katastrofa je přímo před námi. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekla europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti). Kolegům z koaliční ODS i z opozičních hnutí ANO a SPD vyčetla, že snahou o zpomalování Green Dealu v budoucnu uškodí vlastním dětem. „Vždyť Evropa je minimální. Běžte do Číny a tam je přesvědčte o Green Dealu,“ vyzval Gregorovou poslanec Robert Králíček (ANO).

Ukrajinské obilí v Česku? Raději jim dejme peníze, míní Havlíček. Výborný má také jasno

Podpora Ruskem napadené Ukrajiny je v pořádku. Pokud jde ale o dodávky obilí do zemí EU, Ukrajinci by měli dodržovat unijní pravidla. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS se na tom shodli ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Podle nich by ukrajinská produkce měla proudit především do zemí třetího světa. Celý problém by mohl řešit princip vratných kaucí či cel.

Vondra: Agrobaron Jandejsek je proruský kolaborant. Jste opravdu mimo mísu, osočil ho Hrnčíř

Bývalý prezident Agrární komory Zdeněk Jandejsek je proruský kolaborant, který dělá špinavou práci pro Andreje Babiše (ANO). V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Ve studiu ukázal dopis, v němž měl údajně Jandejsek týden po vypuknutí války na Ukrajině nabízet Rusku své služby. Šéf představenstva zemědělské skupiny Rabbit a spoluorganizátor pondělního „traktorového“ protestu v Praze pravost dopisu kategoricky popřel. Kritika Vondry zazněla i z řad opozice.

Společnost bych defializoval. Havlíček se přel s Vystrčilem kvůli premiérovi i návrhům NERV

Musíme přejít od frází k činům. Společnost se musí defializovat, možná i desíkelovat, řekl ve vysílání Partie Terezie Tománkové místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček. Kabinet Petra Fialy (ODS) zkritizoval za to, že nemá žádnou osobnost ani vizi, Národní ekonomická rada vlády (NERV) proto musela přijít s vlastními opatřeními. Havlíčkova slova ale rozporoval předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Musím říct, že bych českou společnost spíše dehavlíčkoval než defializoval, protože potom bychom méně mluvili a více konali,“ poznamenal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Budeme nejhorší v EU, říká Havlíček. Rozhazovali jste peníze z vrtulníku, vrátil mu Vystrčil

Ani letos nedosáhneme předcovidové hospodářské úrovně, budeme zase nejhorší z celé Evropské unie, řekl místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček v Partii Terezie Tománkové. Stát se podle něj může dostat do situace, kdy „nebude mít z čeho brát“. Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) mu v nedělní relaci CNN Prima NEWS ale připomněl, že na současném stavu má vláda hnutí ANO svůj podíl. „Ekonomika má velkou setrvačnost. Pokud rozhazujete peníze z vrtulníku a všem dáváte, co si přejí, nemůže to dopadnout jinak,“ řekl šéf horní parlamentní komory v Partii.

Richterová: Korespondenční volbu má 126 zemí. Ty ale nemají českou Ústavu, opáčil Hrnčíř

Korespondenční volba pro Čechy žijící v zahraničí je v souladu s Ústavou. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to řekla místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti). Podle ní systém hlasování poštou funguje v různých obměnách ve 126 zemích světa. Poslanec Jan Hrnčíř (SPD) však upozornil, že tyto státy se nemusí řídit českou Ústavou. Pětikoaliční návrh naráží u opozice i některých právních expertů. Často bývá zpochybňována například tajnost volby, a to v důsledku absence volební plenty.

Hádka ve studiu: Nacher si z vás hryže nehty u obrazovky, obořil se Vondráček na Pekarovou

Propouštíme zaměstnance, které jste nabrali za vlády hnutí ANO. Zapomněli jste, jak jste se chovali k veřejným financím, opřela se předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) do opozičního zákonodárce Radka Vondráčka (ANO). V nedělní Partii poznamenala, že dotování za covidu nemělo většinou s pandemickými opatřeními nic společného. S tím její předchůdce ve funkci nesouhlasil. „Teď si Patrik Nacher hryže nehty u obrazovky, protože to je legenda,“ opáčil Vondráček ve vysílání CNN Prima NEWS.

Lacina: Česko jako „Detroit Evropy“? Opozice nás maluje jako spálenou zem, ubližuje to všem

Poškozujeme naše zájmy tím, že si záměrně malujeme obraz spálené země. Opozice to tak dělá a dostává lidi do stresu, řekl poslanec hnutí STAN Jan Lacina v Partii Terezie Tománkové. Rovněž nesouhlasí s pejorativním přirovnáním zahraniční agentury Bloomberg, která označila Českou republiku za „Detroit Evropy“, pakliže se svým domácím autoprůmyslem nedožene trend elektromobility. „Je to bonmot. Titulek, který má zaujmout, ale není to reálný popis situace,“ řekl Lacina ve vysílání CNN Prima NEWS.

O penzisty je postaráno, rostou jim rekordně důchody, míní Pekarová. Vondráček nesouhlasí

O české důchodce je postaráno, jejich penze jsou rekordně vysoké. Musíme ale myslet i na budoucí generace, hájila vládní kroky na poli snížené valorizace důchodů předsedkyně dolní komory Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Bez zásahu kabinetu by podle ní byl státní rozpočet v problémech, a spolu s ním i veřejné finance. „Řešíme udržitelnost celého systému,“ podotkla šéfka Sněmovny ve vysílání CNN Prima NEWS. Její předchůdce z hnutí ANO Radek Vondráček poznamenal, že ve skutečnosti důchodcům životní úroveň klesá.

Vondra: Smrtící debata o euru teď nedává smysl. Fiala se vymlouvá na kritéria, míní Gregorová

Smrtící debata o zavedení eura teď nedává vůbec žádný smysl, nesplňujeme kritéria. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl europoslanec Alexandr Vondra (ODS). Podle něj by hlavním cílem Česka měla být snaha ekonomicky dohnat bohatší západní země. Europoslankyně Markéta Gregorová (Piráti) je přesvědčena, že by s tím přijetí eura pomohlo. Zároveň si rýpla do premiéra Petra Fialy (ODS), který se podle ní v případě vstupu do eurozóny tak trochu vymlouvá na maastrichtská kritéria.

Havlíček k Jurečkovi: Míchanice papalášství a nekompetence. Netěší mě to, uznal Benda

Pokud namícháte nekompetenci, papalášství a elitářství vědy, vznikne z toho pan ministr Marian Jurečka (KDU-ČSL). V první letošní Partii na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda Sněmovny Karel Havlíček (ANO). Narážel tak na okolnosti vánočního večírku ministerstva práce v den střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Šéf poslaneckého klubu ODS Marek Benda připustil, že ze zmíněného incidentu není vůbec šťastný. Jurečku přesto označil za odpovědného člena vlády.