CNN Prima News pátrací akce

pátrací akce

Výpis příspěvků ke štítku „pátrací akce“

Nález při rozsáhlé pátrací akci v pražských Jinonicích: Kriminalisté objevili kostru člověka

Při rozsáhlé pátrací akci v Praze-Jinonicích našli kriminalisté kostru člověka. Zda nález souvisí s vyšetřovaným trestným činem, policie zatím neví, sdělil pro ČTK mluvčí policie Richard Hrdina. Dříve pro CNN Prima NEWS uvedl, že strážci zákona pátrali po jakékoliv osobě či věci, která souvisí s probíhajícím trestním řízením. Bližší informace neposkytl.

Při pátrání po 16letém vodákovi z Česka našli rakouští záchranáři tělo

Aktualizováno

Při rozsáhlém pátrání po šestnáctiletém českém vodákovi, který v sobotu zmizel při splouvání rakouské řeky Salzy, bylo nalezeno tělo. Jeho identifikace se má provést v neděli, informovala agentura APA s odvoláním na policii. Mladík byl po převrácení kajaku stržen silným proudem pod hladinu. Pátrání se účastnilo na devět desítek lidí, do akce byly nasazeny i specializovaní potápěči.

Česká ponorková legenda: Jak mohli do toho šrotu vlézt? Jejich konec musel být strašný

Posádka ponorky, která se ztratila cestou k Titaniku, už ve čtvrtek neměla šanci. A neměla ji vlastně ani nikdy před tím. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to říká česká ponorková legenda Pavel Gross. První český akvanaut sestrojuje vlastní miniponorky už od 60. let, v jedné takové strávil pod mořskou hladinou tři dny v kuse. V hloubce také zažil drsné chvíle a také se pod vodou už smiřoval s tím, že jinak než smrtí to pro něj nemůže dopadnout. Na rozdíl od posádky Titanu však měl zatím vždy štěstí. Rozhovor proběhl ještě před nalezením trosek.

Poslední chvíle před zmizením ponorky: Miliardář se chlubil fotkou, objevilo se i video

Světem hýbe pátrací akce po ponorce, která v neděli při cestě k vraku Titaniku ztratila kontakt se základnou na hladině a již ho neobnovila. Před samotným ponorem v časných ranních hodinách probíhalo na výzkumném plavidlu množství příprav. Těch se zpovzdálí účastnila i mladá fotografka, jež celou událost zaznamenávala. O expedici k vraku Titaniku informoval na svých sociálních sítích také jeden z účastníků ztracené výpravy, britský miliardář a dobrodruh Hamish Harding. Sestup ke dnu oceánu pro něj rozhodně nebyl první extrémní cestou životě.

Expert o záhadných zvucích z ponorky: Že bouchala posádka? Zbožné přání, šlo o něco jiného

Zvuk podobný bouchání, který zaznamenal pátrací tým ve vymezené zóně, může mít jiné vysvětlení než snahu uvězněných upozornit na svou polohu. Podle profesora Jeffa Karsona došlo s největší pravděpodobností k odražení signálu ze sonaru od trosek vraku Titaniku a následně se odrážel jako hopík v plechovce, což vedlo ke zmatkům, zvláště v podobně vypjaté situací. Tvrzení, že za klepáním stojí aktivita posádky, označil v rozhovoru pro Daily Mail za „zbožné přání“.

Stane se zázrak? Osud posádky v ponorce závisí na jediném muži, má jasno portugalský kapitán

Osud posádky na palubě může záviset na jednom z účastníků zmizelé výpravy – na znalci příběhu Titaniku Paulu-Henrim Nargeoletovi. Pro web Sky News to uvedl portugalský kapitán Jose Paulo Viera Da Silva. Ten považuje muže původem z Francie za experta a v souvislosti s tím vzpomíná také na jednu z výprav, kdy jeho rozvaha v podobně dramatické situaci pomohla posádku zachránit. Podle něj by smrt 77letého muže byla pro odborný svět velkou ztrátou.

Deset let od největší pátrací akce po dítěti. Anička Janatková byla zavražděna

Přesně před deseti lety zažila Česká republika zřejmě největší pátrací akci po pohřešovaném dítěti. Do hledání devítileté Aničky Janatkové se zapojili policisté, hasiči i dobrovolníci. Veškeré snahy ale byly marné. Holčička se stala obětí vraždy. Případy ztracených dětí přitom policisté řeší opravdu velice často. Jen za loňský rok jich bylo více než sedm a půl tisíce.