CNN Prima News pavouk

pavouk

Výpis příspěvků ke štítku „pavouk“

V rakouském obchodu našli nejjedovatějšího pavouka světa. Kousnutí způsobuje křeče i smrt

V rakouském městě Kremže zavřeli supermarket poté, co se mezi banány vyskytl neobvyklý pavouk. Pravděpodobně se jednalo o palovčíka brazilského zvaného taktéž banánový pavouk. Podle Guinnessovy knihy rekordů z roku 2010 jde o nejjedovatějšího pavouka na světě – jeho jed může být bez včasného dodání protilátek pro člověka smrtelný. Látka, kterou členovec vypouští, navíc mužům způsobuje dlouhotrvající erekci, častou bolestivou.

Invaze černých vdov v Chorvatsku: Vlezou všude, bojí se místní. Nemocnice nemají protijed

Na černé vdovy jsme zvyklí, ale ne v takové míře, a už vůbec ne na to, že lezou i do lidských obydlí. Těmito slovy popsala obyvatelka chorvatského ostrova Rab pro web Sata 24 video, na němž zaznamenala ve svém bytě pohyb snovačky jedovaté. Místní zdravotnická zařízení navíc přiznávají, že nemají k dispozici dostatek protijedu. Výskyt nebezpečného pavouka okomentoval ve vysílání CNN Prima NEWS také zdravotnický odborník Roman Prymula.

Obyčejný nákup se proměnil v šok a strach. Muž našel v sáčku s banány obrovského pavouka

Šok po obyčejném nákupu, který zřejmě jen tak nezažijete, potkal Angličana Craiga Harrisona. Ten se zděsil, když našel v tašce s banány z windsorského supermarketu obrovského pavouka. Jednalo se o druh sklípkana, který patří k jednomu z největších na světě. Někteří mohou mít až půl metru široké nohy a jejich kousnutí může způsobit závažné zdravotní problémy. Pětatřicetiletý zákazník teď žádá od řetězce odškodné.

Skupinová fáze v Kataru doběhla do finiše. Podívejte se, kdo na koho narazí v osmifinále

Početná parta o 32 reprezentacích je nyní zredukována na polovinu. Jinými slovy byla na fotbalovém šampionátu v Kataru dohrána skupinová fáze a přichází čas play-off. Za velkého překvapení prvním sítem neprošly Německo s Belgií, nečekaná je i absence Uruguaye, Mexika nebo Dánska. Kdo se tedy s kým potká v osmifinále a jaké potenciální dvojičky se mohou utvořit dál?

Muž chtěl zapalovačem škodolibě upálit pavouka. Omylem přitom zažehl obří požár

Z kuriózního důvodu se začal v okolí města Springville v Utahu šířit ničivý požár. Ten nezpůsobila ani klimatická změna, ani žhář. Viníkem byl člověk – nejspíše 26letý muž, hlavní podezřelý, který chtěl v horách z nějakého důvodu zapálit zapalovačem pavouka. Jenže škodolibost se mu vymstila, plamínek přeskočil na křoví a katastrofu už nešlo odvrátit.