Pejskaři na Prostějovsku jsou vyděšení. Někdo rozhazuje po zemi špekáčky plné špendlíků

Zatím neznámý pachatel rozhazuje na Prostějovsku nebezpečné návnady pro psy. Uzeniny naplněné špendlíky a malými hřebíky našli pejskaři okolo cyklostezky u Pivína na Prostějovsku. Zatím není jasné, jestli se některý ze psů zranil. Podle místních obyvatel pachateli nejspíš vadí psí výkaly.

Pavel Zbožínek byl zrovna na procházce se svým psem, když si všiml, že se do něčeho zakousl. „Už z dálky jsem viděl, že má něco v tlamě. Rozeběhl jsem se za ním a vytáhl mu to z pusy. Pak jsme si všiml, že jí má trošku rozpíchanou. Nestačil jsem se divit, je to hrůza,“ popsal Zbožínek.

První špekáček s příměsí železa objevili pejskaři u cyklostezky mezi Pivínem a Skalkou která je turisty velmi vyhledávaná. O několik dní později se podle starosty obce Pivín Kamila Štětaře u cyklostezky objevil další nebezpečný špekáček.

Obec zvažuje oznámení na policii

„Předpokládám, že to bylo skutečně cíleně namířené přímo pro pejsky a bohužel, co jsme viděli nějaké fotky z Facebooku, tak už i některý pejsek návnadu pravděpodobně částečně zhltnul,“ uvedl starosta obce.

Vedení Pivína teď zvažuje oznámení na policii a pracovníci z obce prý okolí oblíbené výletní trasy kontrolují. Místní se shodují na tom, že neznámý pachatel takto pravděpodobně bojuje proti znečišťování krajiny psími výkaly. „Můžeme mít každý jiný názor na to, když pejskaři po svém pejskovi neuklidí, ale tohle rozhodně není nějaké řešení a pochopit to nedokážu. Normální člověk tohle prostě neudělá,“ podivil se starosta.

A podobně to vidí i další obyvatelé Pivína. „Psi za to přece nemůžou. Měli by po nich uklízet jejich majitelé,“ uvedli. „Je to nenormální a lidé si za takové jednání zaslouží trest,“ doplnili další. Ostré špendlíky přitom mohou psovi způsobit vážná zranění. Pokud by se to skutečně stalo, hrozil by samozvanému ochránci veřejného pořádku až tříletý trest za týrání zvířat.

Tagy:
pes jídlo Facebook psi pachatel cyklostezka Prostějovsko otrávení špendlík uzeniny Pivín okres Prostějov stezka pro cyklisty Pavel Zbožínek