reklama

Pejskaři na Prostějovsku jsou vyděšení. Někdo rozhazuje po zemi špekáčky plné špendlíků

Zatím neznámý pachatel rozhazuje na Prostějovsku nebezpečné návnady pro psy. Uzeniny naplněné špendlíky a malými hřebíky našli pejskaři okolo cyklostezky u Pivína na Prostějovsku. Zatím není jasné, jestli se některý ze psů zranil. Podle místních obyvatel pachateli nejspíš vadí psí výkaly.

reklama

Pavel Zbožínek byl zrovna na procházce se svým psem, když si všiml, že se do něčeho zakousl. „Už z dálky jsem viděl, že má něco v tlamě. Rozeběhl jsem se za ním a vytáhl mu to z pusy. Pak jsme si všiml, že jí má trošku rozpíchanou. Nestačil jsem se divit, je to hrůza,“ popsal Zbožínek.

První špekáček s příměsí železa objevili pejskaři u cyklostezky mezi Pivínem a Skalkou která je turisty velmi vyhledávaná. O několik dní později se podle starosty obce Pivín Kamila Štětaře u cyklostezky objevil další nebezpečný špekáček.

Obec zvažuje oznámení na policii

„Předpokládám, že to bylo skutečně cíleně namířené přímo pro pejsky a bohužel, co jsme viděli nějaké fotky z Facebooku, tak už i některý pejsek návnadu pravděpodobně částečně zhltnul,“ uvedl starosta obce.

Vedení Pivína teď zvažuje oznámení na policii a pracovníci z obce prý okolí oblíbené výletní trasy kontrolují. Místní se shodují na tom, že neznámý pachatel takto pravděpodobně bojuje proti znečišťování krajiny psími výkaly. „Můžeme mít každý jiný názor na to, když pejskaři po svém pejskovi neuklidí, ale tohle rozhodně není nějaké řešení a pochopit to nedokážu. Normální člověk tohle prostě neudělá,“ podivil se starosta.

A podobně to vidí i další obyvatelé Pivína. „Psi za to přece nemůžou. Měli by po nich uklízet jejich majitelé,“ uvedli. „Je to nenormální a lidé si za takové jednání zaslouží trest,“ doplnili další. Ostré špendlíky přitom mohou psovi způsobit vážná zranění. Pokud by se to skutečně stalo, hrozil by samozvanému ochránci veřejného pořádku až tříletý trest za týrání zvířat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Dělám, co považuji za správné, hají Vojtěch svůj návrh povinného očkování
360°

Dělám, co považuji za správné, hají Vojtěch svůj návrh povinného očkování

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO) navrhl v pondělí vládě povinné očkování proti covidu pro zdravotníky, vojáky, policisty, hasiče i lidi starší 60 let. Taková vyhláška by měla platit od 1. března 2022. Je ale možné, že budoucí vláda premiéra Petra Fialy (ODS) takové rozhodnutí zruší. „Může se stát, že nám to pak AntiCovid tým zruší. Já teď ale činím to, co myslím, že je správné,“ vysvětloval končící ministr v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Babiš prezidentem? Pokládat věnce a pronášet projevy by ho asi nebavilo, míní politolog

Andrej Babiš (ANO) má největší šanci stát se prezidentem České republiky. Pokud by se volby uskutečnily teď, dosluhující premiér by v druhém kole o funkci hlavy státu stál proti generálovi Petru Pavlovi, tvrdí průzkum agentury Median pro deník MF Dnes. „Babiš by musel po zvolení hodně klást věnce a pronášet projevy, to by ho asi tolik nebavilo. Ale zase by mohl být dál ve vysoké politice,“ zpochybňoval kandidaturu šéfa ANO v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Jelínek.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

reklama

Domácí zpravodajství

Ledecký k Prymulovi: Mám s vámi problém. Doporučujete opatření, přitom na nich vyděláváte

Na kamarádství to nevypadá. Hudebník Janek Ledecký se v pořadu Co Čech, to politik! televize CNN Prima NEWS postavil exministrovi zdravotnictví Romanu Prymulovi. Na epidemiologovi mu vadí, že doporučuje opatření jako jsou testy a vakcinace, a přitom na tom zároveň vydělává. Podle Prymuly to ale není pravda. Exministr zdůraznil, že ve střetu zájmů není.

reklama