Psí zázrak. Čtyřnohý mazlíček rozmluvil dívku, která po znásilnění oněměla

Pes je nejen nejlepším přítelem člověka, ale někdy i jeho zachráncem, když se využije při takzvané kanisterapii pro terapeutické účely. Takto dokázal jeden že čtyřnohých mazlíčků rozmluvit dívku, která oněměla po znásilnění. Zázračná rodina bernských salašnických psů, z níž pochází, žije nedaleko Ústí nad Labem.

Psí hrdina z Ústecka se jmenuje Artík, celým jménem Art z Blanenského podhradí. Žije ve smečce, v níž jsou jinak pouze samé feny. Pětiletý Art už má za sebou hodně zachráněných lidských duší. Za to také obdržel ocenění Statečné psí srdce.

V této anketě se pravidelně odměňují psi, kterým se v uplynulém roce povedlo něco zcela výjimečného. Tentokrát se jednalo o znásilněnou dívku, která díky Artíkovi začala mluvit. A její případ mohl být vyřešen daleko rychleji.

„Za ta léta jsem navštívila různá zařízení, různé věkové kategorie. Nyní navštěvuji děti, které jsou často handicapované, dále pak nemocné na JIP, onkologii či LDN a také stařečky v domovech důchodců,“ uvedla majitelka psů Lenka.

Podle Lenky je vhodným kandidátem na kanisterapii pes, který se nebojí různých ruchů, nátlaků na tělo a sahání do misky se žrádlem, protože když mu třeba bude chtít malé dítě vytáhnout z tlamy piškot, nesmí je kousnout.

Tagy: