reklama

Psí zázrak. Čtyřnohý mazlíček rozmluvil dívku, která po znásilnění oněměla

Pes je nejen nejlepším přítelem člověka, ale někdy i jeho zachráncem, když se využije při takzvané kanisterapii pro terapeutické účely. Takto dokázal jeden že čtyřnohých mazlíčků rozmluvit dívku, která oněměla po znásilnění. Zázračná rodina bernských salašnických psů, z níž pochází, žije nedaleko Ústí nad Labem.

reklama

Psí hrdina z Ústecka se jmenuje Artík, celým jménem Art z Blanenského podhradí. Žije ve smečce, v níž jsou jinak pouze samé feny. Pětiletý Art už má za sebou hodně zachráněných lidských duší. Za to také obdržel ocenění Statečné psí srdce.

V této anketě se pravidelně odměňují psi, kterým se v uplynulém roce povedlo něco zcela výjimečného. Tentokrát se jednalo o znásilněnou dívku, která díky Artíkovi začala mluvit. A její případ mohl být vyřešen daleko rychleji.

„Za ta léta jsem navštívila různá zařízení, různé věkové kategorie. Nyní navštěvuji děti, které jsou často handicapované, dále pak nemocné na JIP, onkologii či LDN a také stařečky v domovech důchodců,“ uvedla majitelka psů Lenka.

Podle Lenky je vhodným kandidátem na kanisterapii pes, který se nebojí různých ruchů, nátlaků na tělo a sahání do misky se žrádlem, protože když mu třeba bude chtít malé dítě vytáhnout z tlamy piškot, nesmí je kousnout.

Tagy:

Hlavní zprávy

Legendární zpěvák Omegy podlehl covidu. Neexistují slova, zůstává ticho, truchlí kapela

Nemoci COVID-19 podlehl zpěvák jedné z nejúspěšnějších kapel bývalého východního bloku. Legendární János Kóbor z kapely Omega zemřel v důsledku komplikací spojených s koronavirem ve věku 78 let. O jeho úmrtí informovala kapela na svém facebookovém účtu. Maďarská legendární skupina se proslavila především hitem Gyöngyhajú lány, který do češtiny přezpíval pod názvem Dívka s perlami ve vlasech Aleš Brichta.

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama

Domácí zpravodajství

Řidiče museli vystříhat, oživovali ho marně. Na Českolipsku mu nedal přednost sypač

Aktualizováno

Na silnici I/9 u Sosnové na Českolipsku zemřel v pondělí ráno senior za volantem osobního auta. Narazil do sypače, který vjížděl z vedlejší silnice a nedal mu přednost. Muž na místě svým zraněním podlehl, řekla ČTK českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Kvůli nehodě byla na několik hodin uzavřena silnice I/9 u Sosnové.

reklama