CNN Prima News penalta

penalta

Výpis příspěvků ke štítku „penalta“

Vršovický dloubák mě někdy dělá smutným, přiznal Panenka. Fotbalovým rebelům by odpustil

Někdejší fotbalový kanonýr Antonín Panenka ve vysílání CNN Prima NEWS přiznal, že ho jeho nejvýraznější moment kariéry – „vršovický dloubák“ – někdy dělá smutným. Prozradil také, že by na postu trenéra reprezentace nejraději viděl Ivana Haška. „Má obrovský přehled a jeho jméno vzbuzuje u hráčů respekt,“ pronesl v pořadu Nový den, kde se také zastal flámujících fotbalistů.

Panenku na MS potěšil marocký hrdina. Češi podle něj na úroveň šampionátu nemají

Měsíc utekl jako voda a fotbalový šampionát v Kataru se blíží k vyvrcholení. Už je jisté, že jedno místo ve finále drží Messiho Argentina, o druhé se ve středu večer poperou obhájci zlata z Francie s velkým překvapením turnaje – Maročany. „Pozor na ně,“ řekl legendární bývalý československý reprezentant Antonín Panenka v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Panenka na MS: Bílek dloubáčkem krajana nepotěšil, Zidanovi vyšla drzost o fous

Buď budou lidově řečeno za blbce, nebo za hrdinu s pořádnou kuráží. Takový osud čeká na fotbalisty s nápadem napodobit jedinečný kop Antonína Panenky z finále evropského šampionátu 1976. V historii mistrovství světa takových odvážlivců mnoho nebylo. Kratičký seznam, který v roce 1990 načal zpackaným pokusem Michal Bílek, zatím uzavírá úspěšný Maročan Ašraf Hakimi.

Pískne penaltu, nebo ne? Polská opora se přímo na trávníku vsadila s Messim o 100 eur

Nařízená penalta normálně znamená ve fotbale skoro jistý gól. Pokud se ale hraje mistrovství světa v Kataru a v bráně proti exekutorovi stojí Wojciech Szczesny, mají se věci jinak. Polský gólman lapil na šampionátu už druhý pokutový kop, když ve středu večer zklikvidoval pokus Lionela Messiho. Ještě předtím stihl se sedminásobným vítězem Zlatého míče uzavřít kuriózní sázku o 100 eur.

Vyhrocený penaltový thriller v nastavení. Plzeň na Slavii urvala remízu a je blíže titulu

Hodně soubojů, spoustu emocí a dvě penalty v závěru. Slavia Praha už si proti Viktorii Plzeň myslela na výhru po pokutovém kopu proměněném Ondřejem Kúdelou v nastavení. Jenže penaltu hned vzápětí kopali i Západočeši a díky trefě Jeana-Davida Beauguela se urodila remíza 1:1. Klub z Vršovic byl nebezpečnější, ale kvůli výsledku nadále ztrácí v boji o titul na rivaly dva body a musí čekat na zaváhání týmu Michala Bílka. Zbývají tři ligová kola.

Bojovník s covidem a kluk za miliardy. Kdo jsou Angličané, kteří selhali při penaltách?

Kluci kolem dvaceti let obvykle maturují, vybírají si vysokou školu nebo čerstvě poznávají svět práce na plný úvazek. Jenže na bedrech Marcuse Rashforda, Bukaya Saky a Jadona Sancha ležel v neděli osud celé anglické fotbalové historie. Tři mladíci, kteří dostali důvěru trenéra na pokutové kopy ve finále Eura proti Itálii, ale selhali. Fotbalový osud každého z nich je odlišný, jedno mají ale společné. Po nedělním nezdaru se stali terčem nevybíravých a rasistických urážek ze strany některých fanoušků.