CNN Prima News penalta

penalta

Výpis příspěvků ke štítku „penalta“

Bojovník s covidem a kluk za miliardy. Kdo jsou Angličané, kteří selhali při penaltách?

Kluci kolem dvaceti let obvykle maturují, vybírají si vysokou školu nebo čerstvě poznávají svět práce na plný úvazek. Jenže na bedrech Marcuse Rashforda, Bukaya Saky a Jadona Sancha ležel v neděli osud celé anglické fotbalové historie. Tři mladíci, kteří dostali důvěru trenéra na pokutové kopy ve finále Eura proti Itálii, ale selhali. Fotbalový osud každého z nich je odlišný, jedno mají ale společné. Po nedělním nezdaru se stali terčem nevybíravých a rasistických urážek ze strany některých fanoušků.

Pouť Dánů Eurem skončila a anglická média nekriticky slaví. Už jen chodili, píší o soupeři

Anglická média oslavují své fotbalisty za postup do finále letošního Eura. Středeční výhru nad Dánskem označují jako historický úspěch, své soupeře ze severu Evropy za právem zklamané bojovníky. A co kontroverzní okamžiky, které provázely nejen samotné semifinále? Téměř nulovým cestováním, ochotným pádem Sterlinga, bučením při hymně soupeře nebo laserem v obličeji brankáře Schmeichela se deníky nezabývají. Poukazují na ně ale některé fotbalové osobnosti.

Dva míče na hřišti a laser v obličeji. Anglie postoupila díky kontroverzní penaltě

Až do 120. minuty bojovali Dánové o postup do finále Eura po 29 letech. Proti Anglii nebyli po většinu zápasu lepší, v prodloužení už tahali nohy a málokdy se dostali na soupeřovu polovinu. Do 104. minuty drželi vyrovnaný stav 1:1, poté ale přišla kontroverzní penalta, která nakonec semifinálový duel rozhodla. Proč rozhodčí nepřerušil hru, když byly na hřišti dva míče? Simuloval Raheem Sterling? Významnou roli sehrál také laser.

Duel superfavoritů ovládla Itálie a v semifinále půjde na Španěly. Belgie jede domů

Druhými semifinalisty letošního Eura jsou Italové, kteří si ve čtvrtfinálovém souboji poradili 2:1 s Belgií. Všechny góly padly v prvním poločase, vítěznou branku zaznamenal ve 44. minutě parádní ranou Lorenzo Insigne. Italové zvítězili ve 13. zápase po sobě. Od září 2018 neprohráli už 32 utkání. V semifinále je v úterý 6. července čekají v anglickém Wembley Španělé.

Španělé jsou prvními semifinalisty. Na Euru zlomili Švýcary v penaltové loterii

Prvními semifinalisty letošního Eura jsou fotbalisté Španělska. Ve čtvrtfinále si poměrem 2:1 po penaltovém rozstřelu poradili se Švýcary, kteří se kvůli červené kartě Rema Freulera od 77. minuty hlavně bránili. Zejména v prodloužení spálili Španělé velké množství šancí. V penaltovém rozstřelu uspěli čtyři střelci z devíti, utkání otevřel desátý vlastní gól probíhajícího šampionátu.

To není červená karta, tohle není penalta. Linekerovy zvláštní soudy dráždí fanoušky

Byl jedním z nejlepších anglických útočníků v historii a věhlas si z trávníků přenesl také do života po kariéře. Gary Lineker se stal uznávaným expertem a také moderátorem nejsledovanějších fotbalových pořadů ve Velké Británii. Cokoliv řekne, o tom se pak na ostrovech mluví. Často nabízí neotřelé pohledy, které se těší velké oblibě. Během Eura ale svůj početný fanclub nejednou pobouřil.

Pravidla fotbalu: Branky, body, penalty. Co je ofsajd, VAR, faul proti sobě samotnému

O fotbalu se často říká, že je to pro začátečníky jeden z nejjednodušších sportů na pochopení. Přesto se neodehraje jediný zápas, při němž by se hráči nepohádali kvůli různému výkladu pravidel. Přinášíme vám soupis těch základních –⁠ co je to ofsajd, VAR, jaké rozměry má hřiště, velké vápno nebo branka, kolik hráčů může střídat, za co se píská ruka. Tohle všechno se může hodit jak na hřišti, tak třeba i před televizní obrazovkou při sledování Eura 2021.

Rozzlobený Zidane: Co je ruka? Vysvětlete mi to někdo, žádal trenér po klopýtnutí Realu

Jeden z klíčových duelů v boji o fotbalový titul ve španělské La Lize nedopadl pro Real Madrid dobře. Los Blancos nevyužili možnost posunout se do čela soutěže a se Sevillou pouze remizovali 2:2. Trenér madridského celku Zinédine Zidane po zápase nechápal jednání rozhodčích, byť je nechtěl z ničeho osočit. „V utkání se ve dvou situacích hrálo rukou a jedna z nich byla odpískaná v neprospěch Realu. Taková je pravda,“ konstatoval francouzský kouč.