CNN Prima News pendleři

pendleři

Výpis příspěvků ke štítku „pendleři“

Další protesty na slovenských hranicích. Pendleři blokovali přechody s ČR i Maďarskem

Slovenští pendleři ve středu odpoledne zablokovali některé hraniční přechody s Českem a Maďarskem na protest proti vládním opatřením, která považují za nepřiměřená. Kolem stovky protestujících se sešlo na slovenské straně přechodu Lanžhot–Brodské. Kolony se tam nicméně netvořily, provoz nebyl silný. Podle listu Hospodárske noviny zablokovali pendleři rovněž přechod Čunovo–Rajka, vytvořila se kolona směrem do Maďarska.

Česko nebude na německém seznamu zemí s mutacemi. Přes hranice by mohlo více pendlerů

Německo s účinností od neděle 28. března vyřazuje Českou republiku, Slovensko a rakouskou spolkovou zemi Tyrolsko ze seznamu oblastí s mutacemi koronaviru. V pátek to oznámil Institut Roberta Kocha (RKI), který seznam spravuje. Na seznamu, který prakticky znemožnil cestování mezi Německem a Českem, jsme byli od 14. února. Nyní bude Německo nahlížet na Česko jako na oblast s vysokou mírou infekce.

Rakousko zpřísňuje opatření. Po pendlerech bude chtít negativní test dvakrát týdně

Ve Vídni, Dolních Rakousech a Burgenlandu přes Velikonoce budou muset zavřít mimo jiné všechny obchody kromě těch, které poskytují nutné zboží denní potřeby. Opatření platná od 1. do 6. dubna mají ulevit náporu na nemocnice způsobenému rostoucím počtem nakažených koronavirem. Pendleři například z České republiky se budou muset na začátku dubna na rakouských hranicích prokázat negativním testem na koronavirus dvakrát za týden. Dosud to stačilo jednou týdně. Kromě toho mají být zejména na hranicích s Českem, Slovenskem a Maďarskem posíleny kontroly, informovala ve středu agentura APA.

Sasko uvolňuje podmínky pro pendlery. Dojíždět mohou lidé nezbytní pro chod firmy

Sasko zmírňuje podmínky pro české pendlery, nově může přes hranice dojíždět každý, koho zaměstnavatel označí za nezbytného pro chod firmy. Nutný je ale každodenní negativní test na koronavirus. Po úterním zasedání zemské vlády to prohlásila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i zdravotnictví a boj s koronavirem. Řekla také, že přes hranice mohou dojíždět i učitelé či žáci.

Německá policie už nepustila přes hranice na 33 tisíc Čechů. Kontroly pokračují

Německá policie dosud, od únorového znovuobnovení stálých kontrol na pomezí s Českem, nepustila přes společné hranice do Německa před 33 tisíc lidí. Ve středu to oznámilo německé ministerstvo vnitra. Kontroly zavedlo Německo 14. února, kdy bylo Česko zařazeno na seznam oblastí s výskytem koronavirových mutací. Stálé kontroly na hranicích s Českem potrvají přinejmenším do 17. března, jejich zrušení ale závisí na epidemické situaci.

Do Saska se dostane více Čechů. Úřady rozšířily výjimku z karantény pro pendlery

Sasko rozšiřuje výjimku z karantény pro české pendlery, týká se to například energetiků, vodohospodářů, informatiků, pracovníků technických služeb či výrobců zařízení pro zdravotnictví. Na tiskové konferenci to v úterý oznámila saská ministryně sociálních věcí Petra Köppingová, která má na starosti i resort zdravotnictví a boj s pandemií nemoci COVID-19. Uvedla, že přechodné období, než pendleři získají potřebné potvrzení úřadů, potrvá do konce tohoto týdne.

Až 30kilometrové kolony a uzavřené nájezdy na D8. Kontroly na hranicích Německa začaly

Skoro třicetikilometrové kolony se od rána vytvořily na dálnici D8 ve směru na Německo. Uvedla to regionální mluvčí policie Jana Slámová. Sasko od pondělka zavedlo na hranicích kontroly kvůli nepříznivé epidemické situaci v Česku. Před 11:00 oznámilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), že se kvůli kolonám zavřely nájezdy 80 a 74 na D8. Kolony začínají na 64. kilometru.