reklama

Pes v Praze brutálně napadl čtyřletého chlapce. Dítě je v kritickém stavu, majitel utekl

Pes na pražském Petříně ve čtvrtek zaútočil na čtyřletého chlapce. Dítě utrpělo poranění hlavy a je v kritickém stavu. Lékaři jej uvedli do umělého spánku.

reklama

K incidentu došlo kolem poledne v parku na pražském Petříně. Dítě bylo na procházce se svou matkou, když na něj zaútočil pes, podle svědků stafordšírský bulteriér. Zvíře bylo v doprovodu svého majitele.

„Ten ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by počkal na policisty. Chlapec, který byl v parku na procházce se svou maminkou, musel být hned po napadení ošetřen v nejbližší nemocnici,“ uvedli policisté. Dítě utrpělo vážná zranění v oblasti hlavy, muselo podstoupit operaci a bylo uvedeno do umělého spánku, zjistil web Novinky.cz.

Policie žádá o pomoc

Po majiteli psa nyní pátrají kriminalisté. Měl by být ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety, atletické postavy. Měl na sobě triko s krátkým rukávem, dlouhé tmavé kalhoty a je holohlavý. Pes měl podle svědků výrazně velkou tlamu.

„Policistům se dosud nepodařilo majitele psa nalézt, proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde bydlí, či se zdržuje, kontaktujte prosím neprodleně linku 158,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Tagy:

Hlavní zprávy

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

reklama

Domácí zpravodajství

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

reklama