reklama

Pes v Praze brutálně napadl čtyřletého chlapce. Dítě je v kritickém stavu, majitel utekl

Pes na pražském Petříně ve čtvrtek zaútočil na čtyřletého chlapce. Dítě utrpělo poranění hlavy a je v kritickém stavu. Lékaři jej uvedli do umělého spánku.

reklama

K incidentu došlo kolem poledne v parku na pražském Petříně. Dítě bylo na procházce se svou matkou, když na něj zaútočil pes, podle svědků stafordšírský bulteriér. Zvíře bylo v doprovodu svého majitele.

„Ten ihned po incidentu z místa činu utekl směrem k restauraci Nebozízek a dále k takzvané Hladové zdi, aniž by počkal na policisty. Chlapec, který byl v parku na procházce se svou maminkou, musel být hned po napadení ošetřen v nejbližší nemocnici,“ uvedli policisté. Dítě utrpělo vážná zranění v oblasti hlavy, muselo podstoupit operaci a bylo uvedeno do umělého spánku, zjistil web Novinky.cz.

Policie žádá o pomoc

Po majiteli psa nyní pátrají kriminalisté. Měl by být ve věku mezi třiceti a čtyřiceti lety, atletické postavy. Měl na sobě triko s krátkým rukávem, dlouhé tmavé kalhoty a je holohlavý. Pes měl podle svědků výrazně velkou tlamu.

„Policistům se dosud nepodařilo majitele psa nalézt, proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Pokud ho na záběrech poznáváte nebo víte, kde bydlí, či se zdržuje, kontaktujte prosím neprodleně linku 158,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

K tématu

Další hlavní zprávy

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne
Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
USA vyhostí deset ruských diplomatů, oznámil Biden. Moskva slibuje tvrdou odplatu
Hamáčkovy kroky mě děsí. Stranu nesjednotíte popravou oponentů, říká šéf pražské ČSSD
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Zeman poprvé na vozíku. Jednal se slovenským premiérem i kandidátem na šéfa diplomacie
Další články
reklama
reklama