CNN Prima News spánek

spánek

Výpis příspěvků ke štítku „spánek“

Potřebují lidé hibernovat jako zvířata? Experti odhalili výsledky studií zaměřených na spánek

Cítíte se v zimních měsících více unavení, máte větší touhu vrátit se do postele a prospat další hodiny? Nejste sami. Jak odhalil výzkum amerických odborníků, nejméně třetina Američanů v zimě spí více, než je u nich běžné. Vědci se zabývali také otázkou, jaký vliv má sezónnost na lidský spánek. Ačkoliv se předpokládalo, že žádný nebo malý, studie spánku v Berlíně odhalila opak. Všichni účastníci výzkumu v zimě spali více ve fázi REM než v létě, uvádí CNN.

PŘEHLEDNĚ: Česko v sevření chřipkové epidemie. Jak rozeznat příznaky od covidu?

Hygienici napříč Českou republikou hlásí významný nárůst chřipkových a respiračních onemocnění. Počet nakažených již překročil hranici epidemie, některé nemocnice proto omezují návštěvy na lůžkových odděleních. Kromě zmiňované chřipky by se však lidé měli mít na pozoru i před covidem. Jak od sebe jednotlivá onemocnění rozeznat a co pro ochranu svého zdraví můžete udělat? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila jednoduchý přehled všeho důležitého.

Pozor na špatný spánek. Negativně vám může ovlivnit budoucnost, ukázala studie

Je vám 30 až 40 let a trpíte poruchami spánku? Máte více než dvojnásobně vyšší pravděpodobnost, že vás o deset let později doženou problémy s pamětí a myšlením než lidi stejného věku, kteří obtíže nemají. Odhalila to studie publikovaná v lednovém vydání lékařského časopisu Neurology. Podle odborníků může špatná kvalita spánku souviset i s příznaky Alzheimerovy choroby.

Probuď své lepší já. Biohacking nakopne produktivitu a zvýší životní spokojenost

Biohacking si můžete představit jako biologii založenou na fungování DIY, aneb „udělej si sám“. Síla spočívá v postupných změnách životního stylu a lepšímu porozumění našich fyziologických potřeb. Sladit každodenní povinnosti spojené se studiem, prací a koníčky je náročné, a proto se značka Snickers dala dohromady s průkopníkem biohackingu v Čechách, Janem Vojtěchovským, a společně namysleli science-based life hacky k nakopnutí efektivnějšího přístupu k sobě samým.

Vémola dorazil do haly po dlouhém spánku: Lev je noční zvíře, někoho sežeru a jedu domů

Vše je v plném proudu. Stadion Ondreje Nepely v Bratislavě rozburácelo několik pěkných zápasů turnaje Oktagon 47. A na místo už dorazil i aktér hlavního zápasu Karlos Vémola, který hned po příchodu promluvil do kamery CNN Prima NEWS. „Cítím se skvěle. Tvrdá práce už je za náma, teďka už je ten svátek celé té naší dřiny, celé té naší přípravy,“ řekl český Terminátor před soubojem s rivalem Pavolem Langerem.

Záhadná smrt 14 ruských vojáků na Krymu. Někdo je měl podříznout ve spánku přímo v kasárnách

Rusové na okupovaném Krymu řeší smrt 14 vojáků. Někdo je měl přímo na základně zavraždit, když spali, informují některá ukrajinská média s odkazem na ruské zdroje. Podotýkají také, že poblíž města Jevpatorija, kde se měl incident odehrát, se tento týden vylodili členové speciálních ukrajinských jednotek. Oficiální místa se zatím k situaci nevyjádřila.