reklama

Školy rozvolňují, Blatného PES už ale zase vrčí. Situací se bude zabývat vláda

Radost z rozvolnění restriktivních vládních opatření provázejí znovu obavy, jak dlouho a za jakých podmínek zůstanou obchody a služby otevřené. Po 13 dnech se opět zhoršilo skóre protiepidemického systému z 57 na 64 bodů, což představuje i vyšší, čtvrtý stupeň rizika. Ministr zdravotnictví Jan Blatný uvedl, že situací se v pondělí bude zabývat vláda.

reklama

„Ten přechod ze třetího do čtvrtého stupně by znamenal, že bychom se vrátili do života, jak jsme ho znali do minulé středy. Došlo by k zavření maloobchodů, restaurací, služeb a pravděpodobně by obchody opět zůstaly zavřené v neděli,“ uvedla v pořadu Nový den CNN Prima NEWS redaktorka Pavlína Fabiánová, která situaci sleduje.

„Dále by zůstala s určitostí zavřená fitness centra, bazény a zkrátka místa pro sport a volnočasové aktivity. A co je velmi důležité, studenti středních škol a také žáci druhých stupňů základních škol i nižších ročníků víceletých gymnázií by opět čekala distanční výuka,“ vysvětlila.

Školy aktuálně dále rozvolňují podle stupně 3

Aktuálně se ale školy na základě rozhodnutí vlády posunuly do třetího stupně protiepidemického systému (PES) a dnes se do lavic vracejí například studenti středních škol. „V kontrastu s rozvolňováním jde vývoj epidemiologické situace a zvýšení rizika nákazy na číslo 64,“ připomněla reportérka.

K čemu konkrétně musí dojít, aby vláda opět zavedla silnější restrikce? „Abychom se vrátili do čtvrtého stupně rizika nákazy a aby došlo k opětovnému zpřísnění, musí být index v horším pásmu tři dny a o zpřísnění musí rozhodnout vláda. A právě ta se přechodem do čtvrtého stupně PES bude zabývat,“ vysvětlila redaktorka CNN Prima NEWS.

„Předchozí skoro dva týdny byl index na 57 bodech ze sta. A právě to nám dovolilo přejít do stupně tři a umožnilo otevřít restaurace a obchody, byť s omezenou kapacitou nebo za přísnějších podmínek, než jsme zvyklí v normální situaci,“ dodala na závěr.

K tématu

Další hlavní zprávy

Názory

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Komentář: Flákanec Volný není nejostřejší tužka v penále. I tak se jeho ubohosti tleská

Známý intelektuální velikán a nezařazený poslanec Lubomír Volný se ve čtvrtek ve Sněmovně znovu postaral o nebývalý rozruch. Přímo v jednacím sále, kam vyrazil ve vytahaném triku a bez roušky, profackoval pár svých kolegů, protože mu nedovolili mluvit. Nejen slovy „jestli tady pudeš, dostaneš flákanec“ opět prokázal, že by tak složitou disciplínu, jakou je mluvené slovo, měl přenechat jiným. Mnohem více pozornosti než samotný incident si zaslouží fakt, že i Volný reprezentuje jistou část české společnosti, která podobnému chování tleská.

Ostuda jedince, řekl Zaorálek k Volného agresi. Politolog: Reflektuje to společnost
Prymula: Česku s novou mutací hrozí čtvrtá vlna. Je na nás, jak bude katastrofická
reklama
reklama
Bitka a pěsti ve Sněmovně. Poslanci se porvali kvůli rouškám

Sněmovna

Domácí zpravodajství

Žáci prvního stupně se do lavic vrátí začátkem února, odhaduje ministr Blatný
Volný je magor, jeho idiotské a hulvátské chování je ubohé, říkají poslanci
Další články
reklama
reklama