CNN Prima News školy

školy

Výpis příspěvků ke štítku „školy“

Pospíšil: Má dělník platit vzdělání právníkům? Zvážil bych školné. Jen drobné, říká Konečná

13. listopadu 2022 19:05

Jedním ze způsobů, jak získat peníze do státní pokladny, by podle europoslance Jiřího Pospíšila (TOP 09) bylo školné. Navrhoval by ho u oborů „komerčního charakteru”, jako je třeba profese právníka. V Partii ale jeho návrh rozcupovala europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná, podle které by šlo jen o drobné.

Hrůzné statistiky války na Ukrajině: Tisíce mrtvých, mučení, deportace a města v troskách

4. listopadu 2022 06:56

Od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu uplynulo více než osm měsíců. Kyjev shromažďuje důkazy o válečných zločinech, které okupanti v zemi za tu dobu napáchali. Rusové jsou podle Ukrajinců zodpovědní za smrt minimálně 7 938 civilistů. Skutečné číslo bude ale pravděpodobně daleko vyšší. Ruská armáda rovněž na Ukrajině poškodila nebo zcela zničila přes 135 tisíc civilních budov. Velmi znepokojivé jsou také údaje o deportacích či znásilněních spáchaných Rusy.

Lyžařský kurz jako luxus. Školy kvůli zdražování chystají i osekané varianty za nižší cenu

25. října 2022 17:23

Školy napříč republikou řeší, jak v aktuálním školním roce naložit s lyžařskými kurzy. Vzhledem ke zdražení ubytování, dopravy, jídla a ve finále i skipasů, totiž vůbec není jasné, kolik rodin by si týdenní kurz mohlo dovolit. Některé školy už se proto rozhodly lyžování vynechat. Jiné hledají cesty, jak získat přijatelnou cenu.

Učitel potrestal studentku za zapomenutý úbor. Fackou jí vykloubil čelist, kopal ji do hýždí

10. října 2022 06:00

K nepochopitelné míře násilného chování se uchýlil učitel jedné střední školy v západním Japonsku. Když si jedna z jeho studentek zapomněla cvičební úbor, potrestal ji ve vzteku tak silnou fackou, až jí vykloubil čelist. Podle svědků to nebylo zdaleka poprvé, co dívka čelila fyzickým útokům. Vedení školy se za chování svého pedagoga omluvilo a slíbilo, že celý případ řádně prošetří s disciplinární komisí.

Snížení teplot v učebnách? Děti by onemocněly, budeme vytápět i nadále, zní od ředitelů škol

2. října 2022 07:54

Učebny budeme vytápět i nadále, jinak děti onemocní a odrazí se to na absenci ve třídách i kvalitě vzdělání. Redakci CNN Prima NEWS to uvedli oslovení ředitelé škol, kterým se nelíbí vládou doporučované snižování teplot v prostorech nejen vzdělávacích institucí. Navzdory rostoucím cenám energií si ředitelé podle svých slov nemohou dovolit riskovat zdraví svých žáků, u některých škol přitom prudce vzrostly zálohy na energie.

Jak se šetří v zahraničí? Děti fasují teplé oblečení, restaurace se vrací „do doby kamenné“

1. října 2022 23:06

Šetříme na všech frontách. To je heslo dnešní Francie. Kohoutky radiátorů a termostaty se nastavují na úsporné režimy. Pro dlouhodobý pobyt ve školách či kancelářích je to doporučených 19 stupňů, a tak některé radnice nakupují pro školáky teplé oblečení. V Belgii zase restauratéři zkoušejí, jak ušetřit v kuchyni.

Tragická střelba v ruské škole: Zemřelo nejméně 17 lidí včetně dětí, pachatel je po smrti

26. září 2022 10:16
Aktualizováno

Při střelbě ve škole v ruském Iževsku zemřelo v pondělí ráno nejméně 17 lidí, z toho 11 dětí. Dalších 24 osob včetně 22 dětí utrpělo zranění. Podle agentury TASS to ve své aktualizované bilanci uvedl ruský vyšetřovací výbor, tedy kriminální ústředna. Pachatel, sám absolvent této školy, byl vyzbrojen dvěma pistolemi a oblečen do trička s nacistickými symboly. Nyní je po smrti, zřejmě spáchal sebevraždu.

Méně hovězího, žádný losos a vejce místo masa. Školní jídelny drtí inflace, mění jídelníčky

8. září 2022 08:08

Zdražování, menší výběr pokrmů i velké změny v jídelníčku. S tím vším se musí potýkat školní jídelny, které v září opět přivítaly nejen dětské strávníky. Kvůli rostoucím cenám ingrediencí musely kuchařky zasáhnout do receptů a omezit některé suroviny – nejčastěji se ubírá na kvalitnějším hovězím mase a rybách. Vedoucí jídelen mají navíc omezený prostor pro manévrování – přes veškeré změny musí nadále splňovat zákonné výživové normy, jinak by je čekal malér.