reklama
CNN Prima News školy

školy

Výpis příspěvků ke štítku „školy“

Za vysvědčení si koupím největší dort. Letos je i vizitkou rodičů, říká Něrgešová

Jestli žáci zvládli 30 procent a ti šikovnější třeba 50 procent učiva daného školního roku, je to podle moderátorky pořadu Showtime Laďky Něrgešové ještě optimistický náhled. „Mám pocit, že se známky ldávají za to, jestli máš při distanční výuce zapnutou kameru, jestli do chatu nepouštíš porno a jestli plníš ty neuvěřitelné hromady úkolů, s kterými ti musí pomáhat rodiče,“ uvedla k právě skončenému školnímu roku.

Plaga má výjimku pro prvňáky. Budou se testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den

Prvňáčci se budou testovat až 2. září, ať si nenaruší slavnostní den, uvedl ve středu v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministr školství Robert Plaga (za ANO). Ostatní žáci i studenti by se měli otestovat hned při příchodu 1. září do školy, a to kvalitními antigenními testy. Plošný screening má pak pokračovat 6. a 9. září. Plaga doufá, že v tu dobu bude pandemická situace pod kontrolou.

Termín druhé dávky vakcíny Pfizer půjde změnit až o osm dní, navrhuje Vojtěch

Lidé si mohou změnit termín očkování druhou dávkou vakcíny proti covidu od společností Pfizer/BioNTech. Možný je podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) posun až o osm dní. Žáci by se také měli mezi 1. až 9. září třikrát otestovat na COVID-19. Potřeba pro to bude 4,2 milionu antigenních testů asi za 210 milionů korun, navrhlo ministerstvo zdravotnictví.

Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem

Opatření proti COVID-19, která byla Nejvyšším správním soudem shledána za nezákonná, stále přibývá. Nejvyšší správní soud (NSS) konstatoval, že ani během pandemie se ministr zdravotnictví nemůže stát římským diktátorem, zdůraznil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS právník a vysokoškolský učitel se specializací na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti).

Rotační výuka na školách a zavření obchodů byly nezákonné, uvedl Nejvyšší správní soud

Nejvyšší správní soud (NSS) v úterý zpětně označil za nezákonná další tři opatření ministerstva zdravotnictví z letošního dubna. Dvě z nich v různých časových úsecích regulovala maloobchod, další umožňovalo na prvním stupni základních škol jen rotační výuku. Jak v případě maloobchodu, tak v případě škol už NSS dříve konstatoval nezákonnost dané úpravy, když se zabýval obdobnými či totožnými opatřeními platnými v jiných týdnech letošního jara.

reklama