reklama
CNN Prima News opatření

opatření

Výpis příspěvků ke štítku „opatření“

Boj s covidem se hystericky přehání a zneužívá. Právní stát skončil, říká advokátka

22. září 2021 22:16

Boj s pandemií koronaviru se hystericky přehání a zároveň zneužívá k protiústavnímu nakládání s právy občanů. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásila advokátka a bývalá poslankyně za ČSSD Jana Zwyrtek Hamplová. Samotné onemocnění COVID-19 prý nezlehčuje, ale pozastavuje se nad řadou vládních opatření. Právní stát podle ní již z velké části skončil.

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova

22. září 2021 06:50

Coviv necovid, v Prešově to podle obyvatelů žije. V tamním podniku se konají takzvané bašavely – romské oslavy. Kromě hluku, na který si sousedé stěžují, je trápí ještě zásadnější věc. Účastníci party nedodržují žádná protikoronavirová opatření. O rouškách ani rozestupech nemůže být ani řeč, a to přesto, že na Slovensku nakažených každým dnem přibývá.

Ozbrojenci ve velkém zasahují u synagogy v Německu. Hrozí útok, varuje hagenská policie

15. září 2021 00:12

Německá policie ve středu večer oznámila, že obdržela informace o možné hrozbě týkající se synagogy ve městě Hagen na západě země a přijala kvůli tomu „příslušná opatření“. Synagogu chrání obrovské množství ozbrojených policistů, napsala agentura Reuters, která zároveň poznamenala, že ve středu začal významný židovský svátek Jom kipur (Den smíření).

Ředitel školy: Pravidla jsou přitažená za vlasy. V rouškách může skončit i celá třída

26. srpna 2021 21:46

Pravidla pro návrat dětí do škol po prázdninách jsou podle ředitele školy Tomáše Ptáčka přitažená za vlasy. „Je toho hodně, určitý respekt však k nemoci musí být. Budeme se proto řídit tím, co bude dané,“ sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Psycholog Václav Mertin doplnil, že Češi jsou vynalézaví a situace ve školách nebude tak hrozivá.

V Austrálii rychle přibývá nakažených, Nový Zéland je kvůli sedmi případům v lockdownu

18. srpna 2021 05:45

V Austrálii se dál zvyšuje tempo, jakým přibývá nakažených koronavirem. Nejlidnatější stát Nový Jižní Wales, který je nyní epicentrem pandemie COVID-19, ohlásil dnes 633 nových případů infekce, což je dosud nejvyšší bilance. Informovala o tom agentura Reuters. Nový Zéland, kde se v úterý objevil první případ nákazy po šesti měsících, má nyní infikovaných sedm. V zemi kvůli tomu začala celostátní karanténa.

Více lidí u stolu a nová pravidla pro sport a kulturu. Co kabinet schválil od září?

16. srpna 2021 21:27

V restauracích bude moci být od září u stolu šest lidí místo současných čtyř. Rozvolní se podmínky návštěv zoo či galerií a navýší se kapacita u sportovních či kulturních akcí. Polovina lidí nad tři tisíce osob bude muset mít negativní test na koronavirus, polovina musí být maximálně 180 dnů po nemoci nebo dva týdny po dokončeném očkování. V pondělí to schválila vláda.

reklama