CNN Prima News opatření

opatření

Výpis příspěvků ke štítku „opatření“

Obavy z nedostatku plynu vedou firmy k nezávislosti. Investují do privátních LNG terminálů

8. ledna 2023 23:31

Ceny plynu klesají. Ovšem některé firmy už nyní mají strach, že ho v příštím roce bude málo a že vláda začne omezovat dodávky energeticky náročným podnikům. Neváhají proto utrácet desítky i stovky milionů korun za vybudování privátních LNG stanic. Navíc jsou připraveny si zkapalněný plyn samy do České republiky dovážet.

Svět je na pozoru kvůli cestujícím z Číny. Testujme je na covid, vyzvala Francie zbytek EU

1. ledna 2023 18:04

Austrálie či Kanada se během víkendu přidaly na rozšiřující se seznam zemí, které budou od cestujících z Číny vyžadovat negativní testy na koronavirus v souvislosti s uvolněním pandemických restrikcí v nejlidnatější zemi světa. Německo uvedlo, že situaci sleduje a vyčkává. Francie, která již opatření zavedla, naopak vyzvala další evropské země, aby se k ní připojily, uvedla agentura Reuters.

Nekula: Trh s energiemi se vymkl kontrole, to nikdo nečekal. Ceny potravin teď klesnou

14. září 2022 11:43

Ceny potravin nadále zdražují, červencová předpověď ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) se tak nenaplnila. V pořadu Nový den však podotkl, že nikdo nepočítal s tím, že se trh s energiemi vymkne kontrole. Podotkl, že zastropování cen elektřiny a plynu by nyní mohlo pomoci k tomu, aby se ceny potraviny vrátily na hodnoty, na než jsme byli zvyklí.

Denně policisté na hranicích Česka zadrží sto ilegálních migrantů. Jak plánují zakročit?

23. srpna 2022 09:40

Na státních hranicích se Slovenskem probíhá v úterý rozsáhlé cvičení. Policisté, vojáci a celníci tak reagují na zvyšující se příliv zejména syrských nelegálních migrantů, kteří Česko využívají jako tranzitní zemi. Denně jich policisté na českých hranicích zadrží kolem stovky. Policejní prezident Vondrášek a ministr vnitra Rakušan proto představili scénáře, jak budou rostoucí počet ilegálních migrantů řešit.

Nejméně kvalifikovaná vláda od roku 1989. Fiala je moderátor bez vize, kritizuje Paroubek

18. srpna 2022 17:49

Bývalý šéf ČSSD a premiér Jiří Paroubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do současné vlády pod vedením předsedy Petra Fialy (ODS). Tvrdí, že tento kabinet je nejméně kvalifikovanou vládou od sametové revoluce. Paroubek nešetřil zejména ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti), nelíbí se mu ani přístup samotného Fialy. Důvodem kritiky je prý více než chabý přístup k řešení současné ekonomické krize i války na Ukrajině.