reklama
CNN Prima News opatření

opatření

Výpis příspěvků ke štítku „opatření“

Proti zdravotnické diktatuře. Ve Francii protestovalo 160 tisíc lidí, zasahovala policie

Ve městech napříč Francií se v sobotu konaly desítky demonstrací proti opatřením zaváděným v boji proti koronaviru v situaci, kdy nových infekcí každým dnem přibývá. Zapojilo se do nich přes 160 000 lidí, z toho 11 000 v Paříži, uvedlo ministerstvo vnitra. Původně se odhadovala celková účast kolem 110 000 osob. V metropoli a v Lyonu se demonstranti střetli s policií, která použila slzný plyn, uvedla televizní stanice BFM.

Epidemie mírně zpomaluje. Ve středu bylo v Česku o 25 méně nakažených než před týdnem

Ve středu v Česku testy potvrdily 235 případů koronaviru, o 25 méně než o týden dřív. Počty nových nakažených jsou v mezitýdenním srovnání nižší čtvrtý den po sobě. Stejně tak už čtyři dny se reprodukční číslo drží těsně pod hodnotou jedna, což znamená zpomalování epidemie. Výrazně se nezměnilo ani incidenční číslo, počet nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden zůstává nižší než 15.

Hospodský paradox: Číšníci odmítají očkování, ani se netestují. Hosté ale musí

Snad v každé tuzemské restauraci, výčepu či baru vede personál hamletovský spor. Očkovat, či neočkovat? „I kdyby mi za očkování nabízeli milion korun, tak ne,“ říká 23letý číšník Daniel Mihalečko. „Už chci hlavně klid, určitě se nechám očkovat,“ slibuje jeho 20letá kolegyně Monika Bartoníčková. Zatímco hosté bez očkování nebo bez testů nesmí do hospod vůbec vstupovat, po číšnících stát vakcínu nebo test nevyžaduje.

Sledujte ZÁZNAM Adama Vojtěcha v Novém dni: Jak motivovat starší ročníky k očkování?

O očkování v centrech pro veřejnost na pražském hlavním nádraží a v OC Chodov je zatím velký zájem. Zejména mladé lidi motivuje možnost vyhrát tenisky nebo iPhone. Jak ale motivovat starší ročníky? Nezvažuje resort zdravotnictví například finanční příspěvek pro každého, kdo by se nechal očkovat? Odpovídat bude ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Sledujte Nový den na CNN Prima NEWS ve středu v 7:15.

Čech žijící v Británii: Opatření tu známe měsíce dopředu a vláda je umí vysvětlit

Už v pondělí odloží Britové roušky, budou se moci shromažďovat bez omezení a třeba i vyrazit za zábavou do klubů. Podle Čecha žijícího v Británii a politologa Matěje Trávníčka tamní lidé milují svobodu, takže se na rozvolnění už těší. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že na rozdíl od Česchů Britové opatření během pandemie chápali, protože jim je vláda uměla vysvětlit.

Na Slovensko bez očkování a povinné karantény. Tamní soud zrušil kritizované opatření

Slovenský ústavní soud podle televize Markíza pozastavil platnost nařízení, na jehož základě země vyžaduje karanténu až na výjimky od všech cestujících, kteří nejsou očkováni proti nemoci COVID-19. Vyhlášku hlavního hygienika, která vstoupila v platnost v pátek 9. července a která vyvolala protesty na hranicích, napadla u soudu opozice. Ústavní soud rozhodnutí ohledně režimu na hranicích nekomentoval, bližší informace podle televize zveřejní ve středu.

reklama