CNN Prima News opatření

opatření

Výpis příspěvků ke štítku „opatření“

Společnost bych defializoval. Havlíček se přel s Vystrčilem kvůli premiérovi i návrhům NERV

Musíme přejít od frází k činům. Společnost se musí defializovat, možná i desíkelovat, řekl ve vysílání Partie Terezie Tománkové místopředseda Sněmovny a hnutí ANO Karel Havlíček. Kabinet Petra Fialy (ODS) zkritizoval za to, že nemá žádnou osobnost ani vizi, Národní ekonomická rada vlády (NERV) proto musela přijít s vlastními opatřeními. Havlíčkova slova ale rozporoval předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). „Musím říct, že bych českou společnost spíše dehavlíčkoval než defializoval, protože potom bychom méně mluvili a více konali,“ poznamenal ve vysílání CNN Prima NEWS.

Ulevit chudým, zdanit majetek, školné i legalizace konopí. Vláda má na stole třaskavý balík

Konsolidačním balíčkem to nekončí. Poradci kabinetu Petra Fialy z Národní ekonomické rady vlády (NERV) dali dohromady 37 prorůstových opatření, na něž je třeba se zaměřit, aby Česko mělo stabilní ekonomiku. Redakce CNN Prima NEWS má interní pracovní materiál, jímž se bude zabývat vláda, k dispozici. Co jsou nejzajímavější návrhy, které v případě přijetí ovlivní život každého z nás?

Slova o zármutku i lásce. Král Karel III. písemně kondoloval českému prezidentovi

O těžké práci spojené se čtvrteční střelbou v Praze na sociální síti X promluvil také jeden z lékařů. Kromě fungování svého týmu a děkování zasahujícím však zmínil také jednu další skupinu lidí, bez které by zřejmě bylo obětí daleko více – dárce krve. K tomu připojil i související fotku. Vedle toho k dárcovství vyzval ve vysílání CNN Prima NEWS také redaktor Krimi Zpráv Matěj Rychlý. K tragické události, která se stala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, se vyjádřil i britský král Karel III. Se svou manželkou Camillou vyjádřili upřímnou soustrast rodinám obětí. Střelec měl podle policie povolení na osm zbraní, dvě z nich dlouhé. Preventivní opatření na školách a dalších takzvaných měkkých cílech budou v Česku trvat minimálně do 1. ledna, řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN).

Čeští včelaři bijí na poplach. Agresivní sršeň je u hranic, plení úly a zuřivě útočí i na lidi

Sršeň asijská je považována za velkou hrozbu pro evropské včelařství. Po zprávách o jejím výskytu v Maďarsku se na její přílet začali připravovat i čeští včelaři. Jak uvedla předsedkyně jejich svazu Jarmila Machová pro CNN Prima NEWS, dříve nebo později tento agresivní hmyz dorazí i do tuzemska. Oslovení malí včelaři mají o své chovy obavy, sršeň asijská je totiž schopná vyhubit celá včelstva a v Evropě nemá přirozené nepřátele. „Mohu zúžit česno, ideálně mít silná včelstva, ale co jinak mohu dělat?“ ptal se jeden ze včelařů. Na přílet agresivních sršní se začínají připravovat i hasiči. Není totiž nebezpečná jen pro včely, ale i pro lidi.

Zesnulé Anetce ze Skutče splní přání stovky motorkářů. V 18 letech zemřela cestou do školy

Byli byste ochotni přijet, ať naposledy uslyší zvuk, který tak milovala? S touto výzvou se obrátil otec osmnáctileté Anety na motorkáře z celého Česka. Dívka zahynula na konci května cestou ze školy, narazila do vozidla a následně do dodávky v opačném směru. Na místě svým zraněním podlehla. Nyní se do města Skuteč sjedou stovky motorkářů, možná tisícovka, aby uctili její památku.