CNN Prima News Amazonie

Amazonie

Výpis příspěvků ke štítku „Amazonie“

Amazonský kmen na den zajal desítky turistů z Evropy. Vyřešte znečistění řeky, žádal po vládě

4. listopadu 2022 21:17

Domorodý kmen v peruánské Amazonii v pátek propustil asi sto turistů, včetně dvou desítek cizinců, které ve čtvrtek zadržel. Oznámil to šéf kmene Watson Trujillo, který už dříve slíbil, že turisty propustí. Činem chtěli domorodí obyvatelé přimět peruánskou vládu, aby se zabývala znečištěním řeky, na níž závisí jejich živobytí.

Spása pro Amazonii? Svět upíná své naděje ke staronovému prezidentovi Brazílie

1. listopadu 2022 07:17

Brazilské prezidentské volby znají svého vítěze. Sice jen velmi těsně, ale zvítězil levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který nejvyšší politický post v zemi již před lety zastával. Z jeho vítězství nad krajně pravicovým a kontroverzním současným prezidentem Jairem Bolsonarem mají evidentně radost i různé světové celebrity. Ty si totiž od populární staronové hlavy státu, které se neřekne nijak než Lula, slibují záchranu amazonských pralesů a zlepšení lidských práv.

Pátrání po novináři s kolegou skončilo tragicky. Jejich těla zřejmě našli v Amazonii

13. června 2022 14:51
Aktualizováno

Záchranáři, kteří už týden pátrají na západě Brazílie v amazonském pralese po britském novináři Domu Phillipsovi a místním ochránci práv domorodých obyvatel Brunovi Pereirovi, v pondělí našli osobní věci pohřešované dvojice a podle některých zdrojů i lidské ostatky. Místní zpravodajský server G1 s odvoláním na Philipsovu ženu zprvu psal, že se našla těla Phillipse a Pereiry. Brazilská policie ale posléze uvedla, že tuto informaci nyní nemůže potvrdit.

Skandál ve Venezuele. Místní smetánka si užívala na posvátné hoře, přiletěli vrtulníkem

11. února 2022 12:57

Venezuelský podnikatel uspořádal luxusní oslavu svých narozenin na stolové hoře v národním parku Canaima ve venezuelské části Amazonie, který je unikátním ekosystémem zapsaným na seznamu světového dědictví UNESCO. Večírek z minulého týdne vyvolal v zemi, kde velká část obyvatel jen těžko shání léky i potraviny, tak širokou kritiku, že ho začala vyšetřovat místní prokuratura. Informovaly o tom ve čtvrtek agentura AFP a španělský deník El País.

Které země nejvíce drancují a kácejí lesy? Brazílie není zdaleka jediný hříšník

15. listopadu 2021 07:25

V minulém roce i přes pandemickou uzávěru lidstvo vykácelo 4,2 milionu hektarů pralesa a 25,8 milionu hektarů lesa celkem. Často propíraná Brazílie ale naneštěstí není jedinou zemí, kde stromy kvapně mizí ze zemského povrchu. Státy se přitom před pár dny na klimatickém summitu zavázaly, že s odlesňováním skončí do roku 2030. Kdo s tím bude mít největší problém?

Amazonie na východě Čech: V obřím akváriu v Hradci Králové plave přes 500 exotických ryb

12. července 2021 23:23

Královéhradecký kraj nabízí mnoho možností k trávení volného času. Jedno z míst, které lze navštívit bez ohledu na počasí, je obří akvárium přímo v Hradci Králové. Jde o největší sladkovodní akvárium v Česku. Najdete tam tropické ryby Jižní a Střední Ameriky a amazonský prales, absolvovat můžete i zážitkové programy.