reklama

Pět mrtvých po pádu laviny v Rakousku. Policie potvrdila, že šlo o Čechy

V neděli dopoledne zasáhla oblast Dachsteinu v rakouských Alpách silná lavina, která si měla vyžádat pět obětí na životech. První informace rakouských médií, podle nichž měli být oběťmi členové výpravy z České republiky, potvrdila rakouská policie.

reklama

K tragické události došlo na severní straně Dachsteinu zhruba o půl desáté dopoledne. Skupina měla ráno opustit chatu Seethalerhütt, která leží ve výšce 2740 metrů nad mořem a nachází se kousek pod vrcholem Hoher Dachstein (2995 metrů). Lavina měla skupinu zasáhnout asi ve výšce 2800 metrů.

Mělo jít zřejmě o skupinu z České republiky

Podle šéfa horské záchranné služby z Horního Rakouska Christopha Preimesbergera byla lavina 200 metrů široká a 400 metrů dlouhá, uvedl rakouský server Heute. Ačkoliv záchranáři dorazili na místo neštěstí záhy, nedokázali již lavinou zasaženým pomoci.

K tématu

Podle agentury APA na místě kromě horské služby zasahovala alpská policie a několik vrtulníků z Horního Rakouska. Pět obětí bylo za účelem identifikace transportováno do turisty oblíbené obce Halštat.

První informace rakouských médií hovořily o tom, že se mělo zřejmě jednat o členy horské skupiny z České republiky. Že šlo o české občany, později podle agentury ČTK potvrdila rakouská policie. Všichni byli z jedné skupiny, uvedlo dnes ministerstvo zahraničí.

Další hlavní zprávy

Zahraničí

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Nejméně 20 mrtvých a stovky zraněných: V Rovníkové Guineji vybuchla vojenská základna

Chaos, pláč, mrtví a podle agentury AFP až 500 raněných. Tak vypadá situace po sérii výbuchů na vojenské základně v přístavním městě Bata, které je ekonomickou metropolí Rovníkové Guineje. Záběry ve státní televizi ukázaly poničené domy a vládnoucí zoufalství, také mnoho zraněných, zejména dětí. Televize informuje nejméně o čtyřech explozích, jejichž původ zatím není jasný, uvedly zahraniční tiskové agentury.

Hamáček chtěl v ulicích krev, snaží se před volbami ukázat svaly, tvrdí Volný
Obušky, dýmovnice, nadávky. V centru Prahy se demonstrovalo proti opatřením
Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač
Policisté po demonstraci zadrželi poslance Lubomíra Volného
reklama
reklama
Schillerová: Datum rozvolnění nevím. Ekonomika by měla jet od druhé poloviny roku

Partie

Domácí zpravodajství

Druhé léto s covidem? Lepší než minulé nebude, mutace řádí i v teple, varuje Prymula
Blatný: Kdyby vznikalo druhé ministerstvo zdravotnictví, rezignuji
Další články
reklama
reklama