Pět mrtvých po pádu laviny v Rakousku. Policie potvrdila, že šlo o Čechy

V neděli dopoledne zasáhla oblast Dachsteinu v rakouských Alpách silná lavina, která si měla vyžádat pět obětí na životech. První informace rakouských médií, podle nichž měli být oběťmi členové výpravy z České republiky, potvrdila rakouská policie.

K tragické události došlo na severní straně Dachsteinu zhruba o půl desáté dopoledne. Skupina měla ráno opustit chatu Seethalerhütt, která leží ve výšce 2740 metrů nad mořem a nachází se kousek pod vrcholem Hoher Dachstein (2995 metrů). Lavina měla skupinu zasáhnout asi ve výšce 2800 metrů.

Mělo jít zřejmě o skupinu z České republiky

Podle šéfa horské záchranné služby z Horního Rakouska Christopha Preimesbergera byla lavina 200 metrů široká a 400 metrů dlouhá, uvedl rakouský server Heute. Ačkoliv záchranáři dorazili na místo neštěstí záhy, nedokázali již lavinou zasaženým pomoci.

Podle agentury APA na místě kromě horské služby zasahovala alpská policie a několik vrtulníků z Horního Rakouska. Pět obětí bylo za účelem identifikace transportováno do turisty oblíbené obce Halštat.

První informace rakouských médií hovořily o tom, že se mělo zřejmě jednat o členy horské skupiny z České republiky. Že šlo o české občany, později podle agentury ČTK potvrdila rakouská policie. Všichni byli z jedné skupiny, uvedlo dnes ministerstvo zahraničí.

Tagy:
policie Alpy Rakousko lavina Dachstein čeští turisté turisté tragédie Česko Horní Rakousy Ministerstvo zahraničních věcí České republiky Heute Hoher Dachstein