CNN Prima News Petr Bendl

Petr Bendl

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Bendl“

Ministr Výborný pomohl spíše polským farmářům, zní z ANO. Byrokracie je příliš, připustil Bendl

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) pomohl především Polsku a Rumunsku, prohlásil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS europoslanec Martin Hlaváček (ANO). Reagoval tak na rozhodnutí Evropské komise zrušit byrokracii pro zemědělce obhospodařující do deseti hektarů půdy, což je podle zákonodárce v českém kontextu téměř zanedbatelné. Poslanec Petr Bendl (ODS) připustil, že i když se šéf resortu Výborný snaží bojovat proti přebujelé administrativě, je „souboj s úředníkem věčná záležitost“.

Balaštíková: Hrozí fiasko ministra a horší protesty zemědělců. Bendl zmínil chystané změny

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) si připravuje půdu, aby zemědělcům sdělil, že vláda jejich požadavkům nevyjde vstříc, obává se poslankyně Margita Balaštíková (ANO). V takovém případě by podle ní šlo o fiasko, jež by vedlo k horším protestům. Exministr zemědělství Petr Bendl (ODS) pohnutkám farmářů a jejich podnětům dle svých slov rozumí. „Bereme je vážně a chceme jim pomoci,“ uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Producenti drůbežího budou krachovat. Česká soběstačnost se stane utopií, shodli se experti

Předělání klecového chovu na voliérový nám na rozdíl od Slováků či Poláků přinese další náklady, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Zvýšené výdaje povedou podle producentů a ekonomů ke snížení soběstačnosti v oblasti výroby vajec a drůbežího masa. Bývalý ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) tvrdí, že diskuze o soběstačnosti v oblasti potravin jsou „jakousi hrou“.

Potraviny zdražují, protože selhal trh, myslí si experti. Na konkrétní příčině se neshodli

Proč zdražují potraviny? Hosté pořadu 360° na CNN Prima NEWS se na hlavní příčině neshodli. Předseda Zemědělského svazu Martin Pýcha tvrdil, že viníkem jsou obchody, prezidentka Potravinářské komory Dana Večeřová za důvod označila vyšší ceny energií, exministr zemědělství Petr Bendl (ODS) shledal problém u zpracovatelů a velkých obchodních řetězců.

Balaštíková: Drahé potraviny? Fiala s tím může něco dělat. Pěkných řečí s řetězci bylo dost

Fiala může drahé potraviny řešit například změnou zákona o významné tržní síle, o cenách nebo o reklamě, řekla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS členka sněmovního zemědělského výboru Margita Balaštíková (ANO). Podle ní je v Česku až příliš velká konkurence a hezkých řečí s řetězci bylo už dost. S tím ale nesouhlasil místopředseda sněmovního zemědělského výboru Petr Bendl (ODS). Podle něj je naopak konkurenční prostředí správnou cestou.

Do Evropy by se měli dostávat jen prověření lidé. Hraniční kontroly nefungují, míní Bendl

Česká republika figuruje mezi státy, které tlačí na přísné posuzování migrace. Kdyby se většina zemí chovala stejně, měli bychom méně problémů, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS poslanec Petr Bendl (ODS). Podle něj by se do Evropy měli dostávat jen prověření lidé, čemuž by měly přispět i kontroly na hranicích. Ty však podle Bendla nefungují.

Vepřového je v Evropě příliš, shodli se politici. Projeví se to na ceně, zemědělec zapláče

Vepřového masa je v Evropě příliš, v Česku je ale chov podhodnocen, protože sem neplynuly dotace ze zahraničí. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla poslankyně Margita Balaštíková (ANO). Podle bývalého ministra zemědělství Petra Bendla (ODS) jsme ale na špičce co se týká počtu odchovaných selat, za čímž podle něj stojí podpora státu. Dále se ve studiu objevili předseda Svazu chovatelů prasat Josef Luka a viceprezident české společnosti veterinárních lékařů Marek Žižlavský.

Peksa: F-35 budou stát jako blok jaderné elektrárny. Zaorálek se pustil do Černochové

Vláda měla na nové letouny pro armádu vyhlásit transparentní výběrové řízení, aby obhájila nákup stíhaček F-35, které budou stát jako nový blok jaderné elektrárny, v Partii Terezie Tománkové to řekl pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Nákup za stovky miliard kritizoval také bývalý ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM) a pustil se tvrdě do ministryně obrany Jany Černochové (ODS).

Zaorálek: Vláda konsolidovala postavení oligarchů. Je to likvidace chudých a feudalismus

Vláda jde svým konsolidačním balíčkem na ruku oligarchům na úkor chudých a střední třídy, v Partii Terezie Tománkové to řekl exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (SOCDEM). Částečně s ním paradoxně souhlasil také vládní europoslanec Mikuláš Peksa (PIRÁTI). Naopak poslanec ODS Petr Bendl tvrdil, že současný kabinet pouze látal díry, které napáchaly vlády sociálních demokratů.

Sledujte Partii se Zdechovským a Konečnou. Následuje diskuse s Bendlem, Nacherem, Peksou a Zaorálkem

Tématem nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bude boj s nelegální migrací a také pomoc Ukrajině. V první části diskutovali europoslanci Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) a Kateřina Konečná (KSČM). Následovala velká politická diskuze s Mikulášem Peksou (Piráti), Petrem Bendlem (ODS), Patrikem Nacherem (za ANO) a Lubomírem Zaorálkem (SOCDEM). Pořad můžete sledovat v neděli v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.