CNN Prima News Petr Gazdík

Petr Gazdík

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Gazdík“

Spolupracoval s obviněným v kauze Dozimetr. Končí náměstek ministra školství Štábl

15. srpna 2022 20:01

Náměstek pro IT a veřejné zakázky Milan Štábl, který spolupracoval s jedním z obviněných v kauze Dozimetr, skončí na ministerstvu školství 19. srpna. Deníku N to potvrdil ministr Vladimír Balaš (STAN). Štábla pověřil bývalý ministr Petr Gazdík (STAN) i dočasným řízením Cermatu. Během pondělí byl kvůli stejné kauze odvolán i náměstek pro informační a komunikační technologie Všeobecné zdravotní pojišťovny Tomáš Knížek.

Mlejnka prověřují jeho vlastní podřízení. To je nepřípustné, říká bývalý šéf rozvědky

12. srpna 2022 11:45

Bývalý ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Karel Randák říká, že pokud se potvrdí, že současný šéf úřadu Petr Mlejnek měl styky s obviněným podnikatelem Michalem Redlem, měl by ihned odstoupit. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Kromě toho se podivuje nad situací, když Mlejnka v rámci jeho snahy získat vyšší stupeň bezpečnostní prověrky na „přísně tajné“ prošetřují právě lidé z ÚZSI, čili jeho vlastní podřízení. Randák navíc dodal, že podle něj se role této rozvědky v Česku přeceňuje.

Hraba: Dozimetr nemá konce, Hlubučka můžou i pustit. STAN dle něj trpí pirátizací

1. srpna 2022 15:00

Kauza Dozimetr, při níž byli zadrženi lidé z okolí bývalého pražského náměstka primátora Petra Hlubučka, včetně jeho samotného, nemusí být u konce. V pořadu K věci to řekl senátor Zdeněk Hraba (STAN). Celá aféra se dle něj klidně může vyvrbit i tak, že Hlubuček, jenž až do kauzy působil ve vedení hnutí STAN, může být očištěn. Hraba mimo jiné hovořil i o aktuální situaci v partaji, která je zasypána sérií problémů.

STAN se pročistil. Vítek jel na krev a já nechtěl jen koukat, říká nová „dvojka“ hnutí Vlček

25. července 2022 05:06

STAN se na sněmu hrozně pročistil, zhodnotil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nový první místopředseda hnutí a poslanec Lukáš Vlček. Ten v sobotu na sněmu v Hradci Králové nahradil ve funkci Jana Farského, který je na půlroční stáži v USA a zůstal řadovým místopředsedou. Spolu s ním se ale vyměnilo i celé vedení až na šéfa hnutí Víta Rakušana. „Jel na krev, nechtěl jsem se na něj jen koukat,“ vysvětlil Vlček, proč usiloval o nominaci na druhou nejvyšší pozici ve STAN. Předtím byl členem předsednictva.

Školní výuka až od devíti ráno? Balaš zvažuje zrušit první hodinu, nadšení nesklidil

24. července 2022 15:25

Nepříliš výraznou podporu získal na sněmu hnutí STAN v Hradci Králové ministr školství Vladimír Balaš (STAN) s návrhem, aby školní výuka začínala v 9:00 namísto dosavadních 8:00. Pro zajímavost nechal o nápadu hlasovat, ruku zvedla zhruba třetina delegátů. Zřejmě se tak podle Balaše stalo kvůli tomu, že ne všichni jsou rodiči dětí v pubertálním věku, kterým analýzy připisují největší benefit ze změny.

Jak získá hnutí STAN zpět svou reputaci? Dokáže to jedině Rakušan, odhaduje politolog

22. července 2022 21:27

Starostové budou muset hledat nové cesty, aby po všech kauzách z poslední doby očistili svou pošramocenou značku. V Novém dni na CNN Prima NEWS to před mimořádným sněmem hnutí STAN předeslal politolog Daniel Šárovec. Funkci předsedy druhé největší vládní strany patrně obhájí vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Podle Šárovce je to jediný muž, který dokáže hnutí krizovým obdobím provést.

STAN byl „přílepkem“, teď krvácí a nemá odkud brát. Dokazuje to Farský, míní komentátor

22. července 2022 14:20

Starostové a nezávislí si v sobotu na mimořádném sněmu zvolí nové vedení, obmění se vzhledem k rezignacím a úmrtí Věslava Michalika velká část. Podle komentátora Miroslava Koreckého je ale zřejmé, že hnutí nemá odkud brát, což dokazuje i opětovná kandidatura Jana Farského (STAN) na místopředsednickou funkci. Ve chvíli, kdy koalice „krvácí“, by se podle něj měl starat o mediální obraz a vzhledem k pokračující stáži v USA nekandidovat.

Podivný brífink ministra školství. Svolal ho Balaš, mluvil ale hlavně Gazdík

20. července 2022 16:29

Ministr školství Vladimír Balaš (STAN) svolal na středu tiskovou konferenci kvůli novele zákona o podpoře sportu a změnám fungování Národní sportovní agentury (NSA). Více než on ale mluvil jeho předchůdce Petr Gazdík (STAN), který na konci června z funkce odstoupil kvůli kontaktům s podnikatelem Michalem Redlem. Ten je obviněn v pražské korupční kauze Dozimetr.

Poděbradská kandidátka STAN za výrok Červinky o Romech končí. Do voleb půjde s jinou značkou

18. července 2022 08:55

Celá kandidátka hnutí STAN v Poděbradech odstupuje po kritizovaných výrocích o Romech, které pronesl její lídr a současný starosta města Jaroslav Červinka. V nynějším složení půjdou kandidáti do nadcházejících komunálních voleb pod jinou značkou. Nyní shání podpisy nutné k registraci kandidátky, napsala dnešní Mladá fronta DNES (MfD).

Rakušan otevřeně: Napadlo mě s tím seknout, kapitán ale nesmí opustit potápějící se loď

11. července 2022 21:47

Aktuální kauza Dozimetr, která se točí kolem pražského magistrátu, otřásla politickou kariérou několika čelných představitelů hnutí STAN. Předseda partaje a ministr vnitra Vít Rakušan přemýšlel, že sám skončí. Sdělil to v letním speciálu pořadu 360°. Důvodem byl extrémní tlak, kterému byl kvůli skandálu vystaven. Podle svých slov chce ale zůstat, protože pravý kapitán nemůže opustit potápějící se loď.