reklama
CNN Prima News Petr Gazdík

Petr Gazdík

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Gazdík“

Gazdík: Babiš má strach, že půjde do vězení. Za naší vlády se pandemie zlepší během týdnů

6. prosince 2021 05:28

Za nové vlády se situace ohledně pandemie zlepší během několika týdnů, slibuje kandidát na ministra školství Petr Gazdík (STAN). V rozhovoru pro CNN Prima NEWS odmítl, že by budoucí kabinet skákal podle prezidenta Miloše Zemana. Gazdík se opřel i do končícího premiéra Andreje Babiše (ANO) a nastínil, co by chtěl ve školství změnit.

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

5. prosince 2021 16:41

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

4. prosince 2021 05:29

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Covidová vlna ve školách: Žáci kašlou jeden přes druhého, řada učitelů je v karanténě

3. prosince 2021 05:44

Jeden kašle přes druhého, smrkají a jsou nachlazení, přesto chodí do školy. V poslední době ale také mnoho žáků, studentů a učitelů končí v karanténě či izolaci kvůli koronaviru. Podle Pedagogické komory školy zasáhla obří covidová vlna, vláda je zatím ale příliš neomezuje. Studenti pro CNN Prima NEWS popsali, jak to ve školách skutečně vypadá.

PŘEHLEDNĚ: Fiala představí Zemanovi personální složení vlády. Jak bude seznam vypadat?

16. listopadu 2021 09:08

O většině jmen nové vlády Petra Fialy (ODS) už má pětikoalice jasno. Fiala chce kompletní seznam nových členů kabinetu prezidentovi Miloši Zemanovi představit ve středu během návštěvy v Ústřední vojenské nemocnici. Jak by personální zastoupení nakonec mohlo vypadat, shrnula redakce CNN Prima NEWS na základě zákulisních informací.

reklama