CNN Prima News Petr Janyška

Petr Janyška

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Janyška“

Poslední šance pro Le Penovou. Stane se šéfka krajní pravice prezidentkou Francie?

23. dubna 2022 05:58

Francouzi budou mít o víkendu jasno, kdo bude stát v čele země. Koná se totiž druhé kolo prezidentských voleb, do kterého stejně jako před pěti lety postoupili Emmanuel Macron a Marine Le Penová. Šéfka krajní pravice má podle svých slov poslední šanci, kdy může současnou hlavu státu porazit, neboť to bude její poslední prezidentské klání. Má šanci uspět?

Sledujte ZÁZNAM Partie Plus: Zvládá vláda inflaci? A jak se vyvíjí válka na Ukrajině?

15. dubna 2022 09:59

Ceny v České republice rostou nejrychleji za poslední čtvrtstoletí. Inflace však ještě neřekla poslední slovo. Jak má se zdražováním pomoci stát a kde jsou naše možnosti? V nedělní Partii PLUS odpoví politolog Daniel Kroupa a komentátor Martin Komárek. Další hosté se mimo jiné budou věnovat válce na Ukrajině a prezidentským volbám ve Francii.

Přátelé Václava Havla odmítají film o něm. Nebyl slaboch, ale symbol rovné páteře, vzkazují

10. října 2020 10:24

Znepokojení nad obrazem, který o bývalém českém prezidentovi Václavu Havlovi podává film Slávka Horáka, vyjádřila v otevřeném dopise skupina někdejších Havlových přátel a kolegů. Havel nebyl slaboch, ale symbol silné rovné páteře, uvedli signatáři, mezi nimiž je někdejší premiér a předseda Senátu Petr Pithart, spisovatel Ivan Klíma, bývalý Havlův poradce a hudebník Michael Kocáb, bývalý velvyslanec Petr Janyška, výtvarník Joska Skalník nebo spoluzakladatelé Veřejnosti proti násilí Fedor Gál a Ladislav Snopko.