reklama
CNN Prima News Petr Kulhánek

Petr Kulhánek

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Kulhánek“

Netolický: Zdravotníci jsou enormně zatížení. Od pondělí na Pardubicku omezujeme péči

21. listopadu 2021 14:39

Situace v Pardubickém kraji se zhoršuje natolik, že od pondělí dojde k omezení nemocniční péče. Ve vysílání Partie PLUS na CNN Prima NEWS to řekl tamní hejtman Martin Netolický (ČSSD). Jeho kolega z Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN) hlásí, že u nich je situace aktuálně lepší. Je to ovšem vykoupeno tím, že v kraji je z jara velmi vysoká promořenost.

Karlovarský hejtman: Babiše i Blatného žádám o využití německé pomoci od ledna

17. února 2021 15:41

Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN) se ohradil proti postupu předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) v otázce možných převozů covid pozitivních pacientů z přetížených českých nemocnic na německé kliniky. Kulhánkovi se nelíbí, že Babiš přenáší odpovědnost za rozhodnutí o využití německé pomoci na krajskou koordinátorku pro intenzivní péči Dagmar Uhlíkovou.

S nouzovým stavem skončí uzávěra okresů. V krajích vyhlásíme stav nebezpečí, říká hejtman

11. února 2021 22:52

Vláda a poslanci ve čtvrtek nenašli shodu a neprodloužili nouzový stav, v neděli tak spolu s ním skončí i uzávěra tří okresů – Chebu, Sokolova a Trutnova, která začíná od půlnoci ze čtvrtka na pátek. Hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (STAN) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS uvedl, že se připravuje spolu s dalšími hejtmany od pondělí lokálně vyhlásit stav nebezpečí.

Sledujte ZÁZNAM speciálního vysílání k nouzovému stavu, který Sněmovna neprodloužila

11. února 2021 19:37

Sněmovna dnes odmítla prodloužení nouzového stavu, který v Česku platí kvůli epidemii koronaviru. Menšinová vláda Andreje Babiše (ANO) žádala o dalších 30 dnů stavu nouze, trval by tedy do poloviny března. Za nynější situace končí s nedělí. Od půlnoci ze čtvrtka na pátek se navíc uzavírají okresy Cheb, Sokolov a Trutnov kvůli šíření britské mutace koronaviru. Tématu se věnuje speciální vysílání CNN Prima NEWS.

Vyhlásíme stav nebezpečí, pokud nebude prodloužen nouzový stav, zdůrazňují hejtmani

11. února 2021 18:09

Vyhlásit stav nebezpečí na svém území při neprodloužení nouzového stavu po 14. únoru jsou připraveni hejtmani Karlovarského, Pardubického, Libereckého, Středočeského a Olomouckého kraje i primátor Prahy. Stejný postup chtějí navrhnout i ostatním krajům na čtvrtečním on-line mimořádném jednání v rámci Asociace krajů České republiky. Hejtmani za ODS zase prosí vládu a opozici, aby našly řešení.

Sledujte ZÁZNAM: Uzavře vláda nejpostiženější okresy? Babiš je pro, vyzývá ke zpřísnění

11. února 2021 00:21

Dojde opět k uzavření některých okresů? Kvůli špatné pandemické situaci se uvažuje, že na Chebsku, Sokolovsku a Trutnovsku dojde k výraznému zpřísnění restrikcí proti šíření koronaviru. Po změnách v problémových oblastech volá premiér Andrej Babiš (ANO), který ve středu uvedl, že hygiena už měla dávno jednat. Dojde nakonec k podobné situaci, jako v Litovli?

Jste spokojený s prací hygieničky Rážové? Bez komentáře, odvětil Babiš a odešel

10. února 2021 17:44

Opakovaně jsem vyzval hygienu, aby začala dělat zásadní opatření, prohlásil na středeční tiskové konferenci po návratu ze Srbska český premiér Andrej Babiš (ANO). Reagoval tak na dotazy, zda se reálně uvažuje o uzavření některých okresů, kde se v současnosti nejvíce šíří pandemie koronaviru. Jedná se například o Chebsko, Sokolovsko nebo Trutnovsko. Na dotaz, jak Babiš hodnotí práci hlavní hygieničky České republiky Jarmily Rážové, premiér pouze odvětil: „Bez komentáře.“

Do práce a domů. Některé okresy se vláda chystá uzavřít, prozradil hejtman

10. února 2021 12:55
Aktualizováno

Okresy, ve kterých se masivně šíří koronavirus, možná čeká totální lockdown. Konkrétně se to má týkat okresů Sokolov a Cheb v Karlovarském kraji a Trutnova v Královéhradeckém kraji. Plány na zpřísnění a uzávěru CNN Prima NEWS nastínil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek (za STAN). Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS) pak řekl, že hermetické uzavření Trutnovska se nechystá.

reklama