CNN Prima News Petra Pecková

Petra Pecková

Výpis příspěvků ke štítku „Petra Pecková“

Velikonoce u politiků: Pavel ukázal Micku, Babiš vejce. Okamura naopak řeší migranty

10. dubna 2023 15:43

Kočičky, obří vejce, pletení pomlázek i boj proti mrskání. Nejen v tomto duchu se nesou velikonoční svátky u českých politiků, kteří se na sociálních sítích pochlubili fotkami či videi. Zatímco šéfka poslanců ANO Alena Schillerová odpovídá, zda preferuje termín „vyšupat“, nebo „vymrskat“, místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) upozornila na pomlázkový výprask proti vůli žen. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) dal sváteční náladu stranou a opřel se do „kvazislev“ v obchodech, šéf SPD Tomio Okamura naopak řeší migraci. Pozadu nezůstal ani Andrej Babiš (ANO).

V Milovicích byly rozvezeny stovky tun materiálu s azbestem. Policie zasahovala na krajském úřadě

27. března 2023 09:52
Aktualizováno

Na středočeském krajském úřadě a městském úřadě v Milovicích zasahovali policisté, od pondělního rána sbírali dokumenty a data z počítačů. Při bourání zchátralých objektů po sovětské armádě v Milovicích na Nymbursku byly stovky tun materiálu s azbestem nadrceny a rozvezeny po celém areálu. Území bývalého vojenského prostoru tak bylo kontaminováno. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného nakládání s odpady a podvodu. Policisté podle webu Seznam Zprávy zamířili i do pražského sídla společnosti Mladá RP, která objekty po sovětské armádě bourala.

Jak získá hnutí STAN zpět svou reputaci? Dokáže to jedině Rakušan, odhaduje politolog

22. července 2022 21:27

Starostové budou muset hledat nové cesty, aby po všech kauzách z poslední doby očistili svou pošramocenou značku. V Novém dni na CNN Prima NEWS to před mimořádným sněmem hnutí STAN předeslal politolog Daniel Šárovec. Funkci předsedy druhé největší vládní strany patrně obhájí vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Podle Šárovce je to jediný muž, který dokáže hnutí krizovým obdobím provést.

Michalikova rodina zveřejnila detaily posledního rozloučení. Prozradila i příčinu smrti

16. června 2022 10:49

Poslední rozloučení s místopředsedou STAN a dlouholetým starostou Dolních Břežan Věslavem Michalikem bude příští týden ve čtvrtek v kostele U Salvátora v Praze. Uvedla to vdova Hana Michaliková na webu obce Dolní Břežany. Michalik, který byl náměstkem středočeské hejtmanky Petry Peckové (STAN), zemřel náhle minulou neděli ve věku 59 let. Podle rodiny bylo příčinou úmrtí srdeční selhání.

Krajské uprchlické centrum v Praze definitivně zavře. Hřibova volební kampaň, štve Fialu

15. června 2022 14:22

Krajské uprchlické centrum v Praze se ve středu definitivně zavírá. Rozhodl o tom primátor hlavního města Zdeněk Hřib. Podle něj je Praha přetížená a vládní pomoc není dostatečná. Premiér Petr Fiala a část hejtmanů to nepovažují za příliš rozumný krok a označují ho za součást Hřibovy kampaně před zářijovými komunálními volbami.

Hejtmanka: Česko by zvládlo i půl milionu prchajících Ukrajinců, pomoci chtějí i senioři

17. března 2022 07:58

Česko by mohlo zvládnout až půl milionu uprchlíků z Ukrajiny. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN). Pomoc podle ní nabízejí i senioři, kteří mají své děti již z domu, ale naráží na problém zvýšených nákladů. Zde by však podle Peckové mohl pomoci příspěvek od státu. Ten vláda plánuje ve výši 3 tisíce korun měsíčně za jednoho uprchlíka, maximálně však 9 tisíc korun.

Od hranic s Ukrajinou se vrátil s prázdnou. Naslepo nemá odvoz cenu, varuje dobrovolník

27. února 2022 05:11

Češi hledají všemožné cesty, jak ve válce pomoci Ukrajincům. Jednou z nich je snaha vyjet na hranice a zařídit tak uprchlíkům, nejčastěji ženám a dětem, cestu do Česka. Ti, co se už z hraničních přechodů vrací, ale důrazně varují, ať na Ukrajinu nejezdí nikdo, kdo nemá předem domluvené, koho odveze. Na hranicích je podle nich velké množství lidí a stojí tam kolony aut. Ukrajinci navíc také často mají zařízenou cestu vlakem nebo chtějí zůstat u hranic. Někteří pomocníci tak dokonce odjíždějí s prázdnou.