CNN Prima News Petra Pecková

Petra Pecková

Výpis příspěvků ke štítku „Petra Pecková“

Hanlivé letáky na úřadě pobouřily Rakušana. Špína a lži typické pro ANO, zuří Starostové

Lidé spojení s hnutím ANO využívají pomlouvačnou a lživou kampaň k diskreditaci představitelů STAN. Zástupci hnutí těmito slovy reagují na kauzu, kdy se měl údajně marketingový specialista hnutí ANO Daniel Köppl podílet na polepení středočeského krajského úřadu plakáty, které spojovaly hejtmanku Petru Peckovou (STAN) s kauzou Dozimetr. Informuje o tom web Neovlivní. Hnutí ANO zatím na dotazy CNN Prima NEWS ohledně celé kauzy nereagovalo.

Vláda kvůli balíčku hodila kraje přes palubu, říká hejtmanka za STAN. Chystá ústavní stížnost

Vláda hodila kraje v zájmu schválení konsolidačního balíčku přes palubu. Přitom se na ně mohla v krizích spolehnout, teď, když potřebujeme pomoct, tak jsme vyřazeni. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN). Kritizovala tak fakt, že ke změně v rozpočtovém určení daní pro kraje v rámci úsporného balíčku nedojde. Obdobně se vyjádřil i její kolega, hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (SOCDEM). Naopak hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO) je za rozhodnutí rád. Pecková vzkázala, že se nevzdá – její úřad chystá podklady pro ústavní stížnost. V čem se hejtmani neshodnou?

V politice jede kokain ve velkém, tvrdí Hollan. U nás se koksem pouze topí, oponuje Pecková

Drogy jsou ve vysoké politice běžnou záležitostí. Tvrdí to brněnský politik Matěj Hollan v souvislosti s kauzou primátorky Markéty Vaňkové kvůli fotografii s bílým práškem. Podle středočeské hejtmanky Petry Peckové však například politici ve středních Čechách znají „pouze koks na topení“. Pražský zastupitel za ANO Ondřej Prokop na druhou stranu připomněl skandály, které musel vysvětlovat právě Hollan.

Velikonoce u politiků: Pavel ukázal Micku, Babiš vejce. Okamura naopak řeší migranty

Kočičky, obří vejce, pletení pomlázek i boj proti mrskání. Nejen v tomto duchu se nesou velikonoční svátky u českých politiků, kteří se na sociálních sítích pochlubili fotkami či videi. Zatímco šéfka poslanců ANO Alena Schillerová odpovídá, zda preferuje termín „vyšupat“, nebo „vymrskat“, místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti) upozornila na pomlázkový výprask proti vůli žen. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) dal sváteční náladu stranou a opřel se do „kvazislev“ v obchodech, šéf SPD Tomio Okamura naopak řeší migraci. Pozadu nezůstal ani Andrej Babiš (ANO).

V Milovicích byly rozvezeny stovky tun materiálu s azbestem. Policie zasahovala na krajském úřadě

Aktualizováno

Na středočeském krajském úřadě a městském úřadě v Milovicích zasahovali policisté, od pondělního rána sbírali dokumenty a data z počítačů. Při bourání zchátralých objektů po sovětské armádě v Milovicích na Nymbursku byly stovky tun materiálu s azbestem nadrceny a rozvezeny po celém areálu. Území bývalého vojenského prostoru tak bylo kontaminováno. Kriminalisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného nakládání s odpady a podvodu. Policisté podle webu Seznam Zprávy zamířili i do pražského sídla společnosti Mladá RP, která objekty po sovětské armádě bourala.

Jak získá hnutí STAN zpět svou reputaci? Dokáže to jedině Rakušan, odhaduje politolog

Starostové budou muset hledat nové cesty, aby po všech kauzách z poslední doby očistili svou pošramocenou značku. V Novém dni na CNN Prima NEWS to před mimořádným sněmem hnutí STAN předeslal politolog Daniel Šárovec. Funkci předsedy druhé největší vládní strany patrně obhájí vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan. Podle Šárovce je to jediný muž, který dokáže hnutí krizovým obdobím provést.

Michalikova rodina zveřejnila detaily posledního rozloučení. Prozradila i příčinu smrti

Poslední rozloučení s místopředsedou STAN a dlouholetým starostou Dolních Břežan Věslavem Michalikem bude příští týden ve čtvrtek v kostele U Salvátora v Praze. Uvedla to vdova Hana Michaliková na webu obce Dolní Břežany. Michalik, který byl náměstkem středočeské hejtmanky Petry Peckové (STAN), zemřel náhle minulou neděli ve věku 59 let. Podle rodiny bylo příčinou úmrtí srdeční selhání.