reklama
CNN Prima News Petra Pecková

Petra Pecková

Výpis příspěvků ke štítku „Petra Pecková“

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Zítra bude pozdě, ihned zmobilizujte rezervy v lázních a hospicích, vyzývá poslanec

Ihned mobilizujte všechny zbývající rezervy na všech odděleních, v lázních nebo hospicích, zítra bude pozdě, burcuje vládu poslanec T0P 09 Vlastimil Válek. Pokud se tak stane později, už to podle něj bude zbytečné. Reaguje tak na zprávy o vyčerpaných kapacitách některých nemocnic, jež hlásí, že už nemají možnost přidávat ani předělávat lůžka. Zdravotnictví narazilo na svůj strop. Ministr zdravotnictví Jan Blatný má takový plán vytvořit.

Rebelie v opozičních stranách. Proč hejtmani pomohli Babišovi s nouzovým stavem

Hejtmani versus poslanci. Tak by se dala popsat situace v opozičních stranách. Zatímco zákonodárci a lídři ODS, KDU-ČSL či STAN ve Sněmovně nezvedli ruce pro prodloužení nouzového stavu, hejtmani ze stejných partají se s vládou domluvili. Požádali o prodloužení nouzového stavu až do konce února. Z jakého důvodu? A nevadí lídrům opozice, že hejtmani nestojí za nimi?

Debilko, chcípni na rakovinu v bolestech. Hejtmani pod palbou kvůli nouzovému stavu

Díky podpoře hejtmanů vláda mohla od pondělí znovu prodloužit nouzový stav na čtrnáct dnů, s poslanci totiž shodu nenašla. Někteří lidé ale toto mají hejtmanům za zlé, a tak jim prostřednictvím sociálních sítí píší nejrůznější nadávky a výhrůžky. Na kritiku upozornila například hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN), hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD) nebo Martin Půta (SLK), hejtman Libereckého kraje.

reklama